ZAPOWIEDŹ MECZU PFL1 – LOWLANDERS BIAŁYSTOK VS. KINGS KRAKÓW

Niedzielne spotkanie Królów z Żubrami na papierze zapowiada się na najciekawszy mecz sezonu zasadniczego. W walce o tytuł lidera tabeli zmierzą się 2 najwyżej rozstawione w przedsezonowych rankingach drużyny PFL1. Początek meczu o godzinie 13:00

Starcie na szczycie tabeli.  
Zarówno Kings jak i Lowlanders sezon rozpoczęli od pewnego zwycięstwa nad drużyną z Warszawy. Krakowianie rozgromili Eagles 48:0, a Lowlanders rozprawili się z Mets 27:0. Wyniki obu tych spotkań raczej nie były dla nikogo zaskoczeniem- prawdziwym sprawdzianem dla obu drużyn będzie właśnie niedzielne spotkanie w Białymstoku. Warto zaznaczyć, że to jedyny mecz w sezonie zasadniczym w którym zmierzy się 2 najsilniejszych pretendentów do zdobycia mistrzostwa i wynik tego spotkania może stanowić o końcowym układzie tabeli przed fazą play-off.  

Królu, litości! 
Mercy rule w 2 kwarcie, 2 przyłożenia na dokładkę i do domu – Tak można by opisać otwarcie sezonu przez Kings w meczu przeciwko Eagles. Totalna dominacja drużyny z Krakowa nie była przypadkiem. Szereg przedsezonowych wzmocnień, zakontraktowanie byłych zawodników Bydgoszcz Archers oraz trenera Daniela Piechnika jako koordynatora defensywy musiało zaowocować. Wynik 48:0 absolutnie nikogo nie zaskoczył- i już samo to świadczy o sile i potencjale drużyny z Krakowa. W meczu przeciwko Eagles punktowało aż 6(!) różnych zawodników.

Nadchodzący mecz z Lowlanders traktujemy jako pierwszy poważny sprawdzian i wyznacznik tego co udało nam się osiągnąć w okresie przygotowawczym. Jesteśmy bardzo podekscytowani i ciekawi niedzielnego testu, który z pewnością zweryfikuje poziom drużyn i nada ton dla następnych kolejek sezonu zasadniczego. Sztab trenerski odwalił mega świetną robotę w kwestii przygotowania nas do meczu z Lowlanders. Nam jako zawodnikom nie pozostaje nic innego, niż wyjść na mecz i wygrać swoje indywidualne pojedynki co umożliwi wyegzekwowanie naszych taktycznych założeń meczowych. Dzięki naszym nowym właścicielom i idącym za tym lepszym możliwościom finansowym, przyjedziemy do Białegostoku już w sobotę. Umożliwi nam to zagranie meczu na jak największym wypoczęciu. Dodatkowo jak słusznie zauważyłeś, przyjazd dzień wcześniej jest wskazany ze względu na aklimatyzację ze świeżym powietrzem. Tak dobra jakość powietrza może dla krakusów być na początku dość niekomfortowa. – mówi przed meczem #25 Jarek Satkowski DB Kraków Kings

Zatrzymać rozpędzone stado żubrów 
Równie dobrze w sezon weszli Lowlanders- już w pierwszej akcji w sezonie 2022 przyłożenie po returnie zdobył #17 Rafał Królewski. A był to dopiero początek i nie zapowiada się na to, żeby Lowlanders mieli zamiar zwalniać tempa. Czy wynik 27:0 z Mets jest gorszy niż 48:0 z Eagles? Nie powiedziałbym, Mets w tym sezonie wyglądają znacznie mocniej niż ta druga drużyna ze stolicy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Lowlanders swoją siłę opierają na wychowankach- w tym złotych medalistach zeszłorocznych rozgrywek juniorskich- #7 Łukaszu Śliwowskim i #80 Janie Kamińskim. Białostoczanie co roku celują w mistrzostwo, a mecz z Kings będzie najważniejszym sprawdzianem weryfikującym ich plany na ten sezon.

Rodzinna majówka z futbolem w roli głównej
Mecz rozpocznie się o godzinie 13, ale atrakcje dla najmłodszych kibiców będą czekać już od godziny 12. Najbliższy mecz będzie pierwszym od 2 lat, który możemy zorganizować bez żadnych restrykcji i z dostępem dla każdego. Wracamy więc do organizowania eventów, w których oprócz meczu futbolowego, będzie rozrywka dla najmłodszych– piszą Lowlanders na stronie wydarzenia. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych? Zamek dmuchany ze zjeżdżalnią, malowanie twarzy, tatuaże, pokazy baniek mydlanych, gry i zabawy sportowe. Za organizację atrakcji dla dzieci będzie odpowiadać Party4you. Nie zabraknie także czegoś dla dorosłych- podczas meczu będziecie mieli okazję posmakować najlepszych burgerów w Białymstoku od Miły Burger – jednego ze sponsorów Lowlanders.
Mecz będzie transmitowany na kanale Lowlanders Białystok. W naszym centrum meczowym znajdziecie także relacje tekstową.

PRZEJDŹ DO CENTRUM MECZOWEGO