Zapowiedź meczu PFL1: Warsaw Mets vs. Warsaw Eagles

W niedzielę 15 maja na stadionie przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie odbędą się pierwsze w tym sezonie #DerbyWarszawy. Na stadionie Polonii, Warsaw Mets zadbają o rodzinną atmosferę. Będą foodtrucki, strefa dla dzieci z grami i zabawami, chillzone i występy w wykonaniu Warsaw Cheerleaders. Czy będzie też futbol na wysokim poziomie? O tym przekonamy się o godzinie 13. 

Football is a game of mistakes. Whoever makes the fewest mistakes wins.

Johan Cruijff

Warsaw Mets sezon rozpoczęli od falstartu z Lowlanders Białystok. Przegrana 27:0 w pierwszym meczu niektórym już wystarczyła na skreślenie Mets. Mimo, że Johan Cruijff miał na myśli ten drugi football, to ten cytat świetnie podsumowuje początek sezonu Warsaw Mets. W meczu przeciwko Lowlanders popełnili masę błędów, które ostatecznie przełożyły się na wynik 27:0. Inaczej sprawa wyglądała w meczu z Silesia Rebels Katowice.  Mets nie tylko zanotowali pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i wskoczyli na 4 miejsce w tabeli PFL, ale pokazali wszystkim, że nie są drużyną, którą można lekceważyć. Świetnie zagrała ofensywa z (nareszcie!) działającą za sprawą Amerykańskiego QB Jessiego Robbinsa i polskich skrzydłowych Jana Omelańczuka i Franciszka Gładkiego grą podaniową. Solidnie zaprezentowała się także defensywa Mets, dodatkowo wzmocniona przez DB Dariusa Dawsey’a.

Znacznie gorzej idzie najstarszej drużynie w Polsce. Ciągnąca się od zeszłego sezonu seria porażek trwa dalej. Warszawskie Orły najpierw przegrały w meczu wyjazdowym z Kings 48:0, a tydzień temu na tym samym stadionie, na którym zagrają w ten weekend, ugościli Tychy Falcons, którzy rozgromili ich 52:0. Ostatnie zwycięstwo Eagles to mecz z Wieliczką Dragons w 2020 roku (LFA9). Ostatnie zwycięstwo Eagles w futbolu 11-osobowym? Finał Topligi przeciwko Bydgoszcz Archers w 2019 roku. Dodatkowo w ostatnim meczu z Falcons kontuzji doznał zakontraktowany na sezon 2022 rozgrywający Ashley Bailey. Czy Eagles w takim razie mogą już pożegnać się z sezonem? Na pewno jeszcze się nie poddali. Sztab trenerski Orłów próbuje uratować ten sezon. W meczu z Mets zobaczymy dwójkę nowo zakontraktowanych zawodników. W barwach Eagles zagra #6 Demetrius Eaton, którego możecie kojarzyć. „Meechie” w sezonie 2021 pełnił funkcję koordynatora defensywy w Panthers Wrocław. Kolejnym wzmocnieniem przed derbami będzie #9 Justin Willis. Justin zeszły sezon spędził w Hiszpanii, grając w Alicante Sharks. W meczu za to nie zagra #99 Alessandro Madaro, który w poprzednim meczu został wykluczony za niesportowe zachowanie.

W #WarsawBowl zdecydowanymi faworytami będą Mets. Na ich wygraną wskazują wszystkie znaki na niebie i ziemi. Derby jednak rządzą się własnymi prawami, a Eagles nie mają zamiaru poddać się bez walki. Jako najstarsza drużyna w Polsce, mają coś do udowodnienia i jestem pewien, że w niedziele będziemy oglądać zacięty pojedynek, który wyłoni najlepszą drużynę w stolicy.

Mecz odbędzie się 15 maja o godzinie 13 na największym obiekcie w Polskiej Futbol Lidze — Stadionie przy ul. Konwiktorskiej 6. Oprócz meczu 6. kolejki Polskiej Futbol Ligi na kibiców będą czekać foodtracki, strefa dla dzieci z grami i zabawami oraz Chillzone. W przerwie meczu po raz pierwszy rozegrany zostanie pokazowy mecz Futbolu Flagowego w wykonaniu Warsaw Mets JR oraz Eagles Jr. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami, oraz występów Warsaw Cheerleaders! W naszym centrum meczowym znajdziecie także relację tekstową oraz transmisję na żywo ze spotkania.

Przejdź do centrum meczowego

Fajny tekst? To daj piątaka na kawe!

Postaw mi kawę na buycoffee.to