Zapowiedź czwartego tygodnia PFL9

Zdjęcie: Artur Orlon / Grizzlies Gorzów Wlkp.

Liga dziewięcioosobowa nabiera tempa. Po intensywnym trzecim tygodniu, po raz kolejny dostaniemy aż trzy spotkania, z wisienką na torcie w postaci derbów Województwa Lubuskiego.

Rzeszów Rockets vs. Hammers Łaziska Górne
Stadion Gminny Nowa Wieś
Sobota, 9 września
Kickoff 16:00

Na start czwartego tygodnia Rakiety zmierzą się w domowym meczu z Hammers. Gospodarze rozegrają mecz tydzień po tygodniu, lecz do spotkania przystąpią jako aktualni lidery grupy wschodniej z najlepszym bilansem punktowym. W poprzednim tygodniu wysoko pokonali na wyjeździe Warsaw Eagles B i już na starcie rozgrywek pokazali, że są mocnym kandydatem do walki o najwyższe cele. Ich sobotni przeciwnicy – Hammers Łaziska Górne sobotnim meczem rozegrają trzeci mecz rundy zasadniczej i podobnie jak Rockets – będzie to ich mecz tydzień po tygodniu. W minioną niedzielę ulegli na wyjeździe w Bielawie tamtejszym Owls i na pewno będą chcieli zrewanżować się swoim kibicom, wygrywając z mocnym rywalem z Podkarpacia. Szykuje nam się mocne starcie w grupie wschodniej i warto będzie je śledzić.

Sieradz Warriors vs. Barbarians Koszalin
Boisko Szkoły Podstawowej nr 10, Sieradz
Niedziela, 10 września
Kickoff 14:00
TRANSMISJA

Futbolową niedzielę z PFL9 rozpoczniemy w Sieradzu, gdzie naprzeciw siebie staną dwa zespoły, które przegrały swoje pierwsze mecze i aktualnie znajdują się na dwóch ostatnich miejscach w tabeli grupy zachodniej. Warriors ulegli Grizzlies na wyjeździe w Gorzowie Wielkopolskim, natomiast Barbarians w meczu otwarcie tegorocznej PFL9 przegrali w Białogardzie z Miners Wałbrzych. Dla obu zespołów stawka tego spotkania będzie niezwykle ważna, ponieważ zwycięzca wciąż będzie miał szansę na awans do fazy playoffs z trzeciego miejsca i rozegrania meczu wildcard. Przegrany niedzielnego starcia będzie miał już dwie porażki na koncie i trudną sytuację w tabeli. Oba zespoły muszą więc zaprezentować się jak najlepiej, a to zwiastuje nam ciekawe starcie z (miejmy nadzieję) sporą dawką emocji.

Grizzlies Gorzów Wielkopolski vs. Wataha Zielona Góra
Boisko Grizzlies Gorzów, ul. Małyszyńska 11, Gorzów Wlkp.
Niedziela, 10 września
Kickoff 16:00
TRANSMISJA

Na zakończenie futbolowego weekendu w wydaniu dziewięcioosobowym czeka na nas prawdziwy hit grupy zachodniej. Aktualni liderzy grupy – Grizzlies Gorzów Wlkp. na własnym obiekcie zmierzą się z rywalami z południa województwa – Watahą Zielona Góra, którzy aktualnie zajmują drugie miejsce w tabeli. Oba zespoły wygrały swoje mecze, choć trzeba przyznać, że łatwiejsze zadanie na start sezonu dostali Grizzlies, którzy bezproblemowo poradzili sobie z Sieradz Warriors. Ostatni raz rywalizację pomiędzy Gorzowem Wielkopolskim a Zieloną Górą widzieliśmy w sezonie 2016 i warto zaznaczyć, że oba zespoły były wówczas zupełnie innymi organizacjami. Grizzlies grali pod egidą Stali Gorzów, natomiast zielonogórski zespół nosił nazwę Dragons. Bezapelacyjnie będzie to hit weekendu i możemy się spodziewać twardego, męskiego starcia.