Zapowiedź trzeciego tygodnia PFL9

Po nieco spokojniejszym tygodniu liga dziewięcioosobowa nabiera rozpędu i już w nadchodzący weekend zaserwuje nam aż trzy starcia – w Zielonej Górze, Warszawie i Bielawie.

Wataha Zielona Góra vs. Miners Wałbrzych
Futbolowy Stadion w Zielonej Górze, ul. Botaniczna 66
Sobota, 2 września
Kickoff 12:00

TRANSMISJA

Zielonogórzanie w sezonie 2023 zdecydowali się ponownie wystąpić w formule dziewięcioosobowej i zreorganizować zespół oraz ograć mniej doświadczonych graczy. Wataha przygotowywała się do sezonu standardowo poprzez cykle treningowe, jednak ciekawostką były też comiesięczne całodniowe campy, które obfitowały w różne atrakcje, a jednocześnie były połączone z rekrutacjami do zespołu. Chętni mogli więc zobaczyć, jak wygląda pełen dzień zróżnicowanych treningów. Do składu Watahy na sezon 2023 powraca kilku weteranów z minionych sezonów. Roster będzie więc połączeniem doświadczenia z młodością. Zielonogórzanie w najbliższy weekend dopiero zainaugurują swój sezon. Cel na ten rok to z pewnością czołowe lokaty. Rywale Watahy mają już na koncie rozegrane jedno spotkanie. W Białogardzie, w meczu otwarcia tegorocznej PFL9 wygrali z Barbarians Koszalin 35:0 i już na starcie udowodnili, że w obecnym sezonie celują w strefę medalową. W poprzednich latach te dwa zespoły miały okazję mierzyć się kilkukrotnie i to Wataha wychodziła z tych starć zwycięsko. Miners z pewnością będą chcieli odczarować złą passę oraz przełamać się na domowym obiekcie Wilków.

W sezonie 2020 Wataha wygrała na własnym obiekcie z Miners 22:17

Warsaw Eagles B vs. Rzeszów Rockets
Bemowski Ośrodek Piłki Nożnej, ul. Obrońców Tobruku 11
Sobota, 2 września
Kickoff 16:00

Druga drużyna pierwszoligowych Eagles zaliczyła falstart w pierwszym tygodniu rozgrywek, przegrywając na wyjeździe w Łaziskach Górnych z tamtejszymi Hammers 14:36. Orłom ewidentnie zabrakło szczęścia i konsekwencji w prowadzeniu akcji. W trakcie spotkania dało się wychwycić błędy przy rozgrywaniu akcji oraz prowadzeniu ataku. Nie może być lepszej szansy na poprawę wyników niż domowe starcie. W najbliższą sobotę na dobrze znanym obiekcie BOPN Orły B podejmą Rockets i powalczą o pierwsze zwycięstwo w sezonie PFL9. Z kolei dla Rakiet trzeci tydzień rozgrywek będzie początkiem ich sezonu. Rzeszowianie drugi rok z rzędu będą występować w rozgrywkach PFL9. W sezonie 2022 udało im się dojść do ćwierćfinału, gdzie przegrali z ówczesnymi wicemistrzami – Wilkami Łódzkimi 22:50. Nowy sezon to nowe nadzieje i Rockets, bazując na ich ligowym doświadczeniu, na pewno będą chcieli powalczyć o czołowe lokaty.

Bielawa Owls vs. Hammers Łaziska Górne
Stadion przy ul. Sportowej 10, Bielawa
Niedziela, 3 września
Kickoff 13:00
TRANSMISJA

Jedyne niedzielne spotkanie trzeciego tygodnia zobaczymy w Bielawie, gdzie miejscowi Owls zmierzą się z Hammers Łaziska Górne. Bezapelacyjnie będzie to hit grupy wschodniej, a może nawet i całego tygodnia zmagań. Sowy słyną z twardej, fizycznej gry i przyzwyczaili nas, że zawsze zajmują czołowe lokaty w lidze. W sezonie 2021 wygrali całą PFL9. Rok temu rywalizowali na wyższym poziomie rozgrywkowym, jednak nie udało im się awansować do playoffs. Dla Sów będzie to pierwszy mecz w sezonie 2023. Przed sezonem mieli okazję przygotowywać się podczas cyklu treningów oraz rozegrali sparing w Gorzowie Wielkopolskim z tamtejszymi Grizzlies. Z kolei Hammers po świetnym rozpoczęciu sezonu na własnym obiekcie i wygranej z Eagles B pojadą do Bielawy w roli cichego faworyta i obecnego lidera grupy wschodniej. Młoty z pewnością będą chcieli taki stan rzeczy utrzymać, a skład, który zbudowali na ten rok radzi sobie nadzwyczaj dobrze, o czym przekonaliśmy się już w pierwszym spotkaniu. W niedzielę czeka nas twarde starcie, które warto będzie zobaczyć.