Zapowiedź pierwszego tygodnia PFLJ

Zdjęcie: Tychy Falcons

Początek września, nowy rok szkolny i rozpęd futbolowej jesieni w Polsce to czas, gdzie startuje liga juniorska. W pierwszym tygodniu dostaniemy dwa spotkania, w tym jedno, które bezapelacyjnie urosło do rangi juniorskiego klasyka.

Angels Toruń vs. Lowlanders Białystok
Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Jakuba Wojciechowskiego 1a, Barcin
Sobota, 9 września
Kickoff 17:30

Mecz otwarcia tegorocznej PFLJ to prawdziwy juniorski klasyk! Pojedynki Angels z Lowlanders urosły już do rangi szlagierów i tym spotkaniom zawsze towarzyszą dodatkowe emocje. Przypomnijmy słynny juniorski finał z sezonu 2021, gdzie po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał wynik 0:0, a mecz po ogromnych kontrowersjach rozstrzygnął się dopiero w dogrywce. Te spotkania zawsze są bliskie, emocjonujące i trzymające w napięciu do ostatnich sekund. Miejmy nadzieję, że tak będzie też tym razem. Obie drużyny to zespoły aspirujące do strefy medalowej. W poprzednim sezonie Anioły przegrały walkę o brązowe krążki właśnie z Lowlanders (12:18). Nowy sezon to nowe nadzieje i z pewnością zarówno Angels, jak i Lowlanders celują w wygranie całej tegorocznej PFLJ. Jeśli jesteście Państwo fanami juniorskiego futbolu i chcecie zobaczyć mecz młodych graczy na najwyższym poziomie, zdecydowanie warto wybrać się na to spotkanie.

HAGER Tychy Falcons vs. Panthers Wrocław
Falcons Field, Plac Zbawiciela 2, Tychy
Niedziela, 10 września
Kickoff 12:00

Juniorski zespół Tychy Falcons w poprzednim sezonie zbierał doświadczenie od dużo bardziej ogranych drużyn. Bilans 0-4 na papierze nie wyglądał najlepiej, lecz to wszystko miało przekuć się w dużo lepszą drużynę, którą (miejmy nadzieję) zobaczymy w nadchodzącym sezonie. Pomóc w tym mają także intensywne treningi oraz campy, integracje i sparingi, które Tyska drużyna miała okazję organizować z zaprzyjaźnioną drużyną z Krakowa. Sokoły na start sezonu dostają rywala z najwyższej półki. Juniorska formacja Panthers przyzwyczaiła nas do najwyższego możliwego poziomu. Warto podkreślić, że są to aktualni Wicemistrzowie Polski Juniorów. Po zeszłorocznym, przegranym finale w Krakowie, tym razem z pewnością celują w złote krążki oraz puchar. Pierwszy krok ku temu będą chcieli postawić w najbliższą niedzielę w Tychach. Młodzi Wrocławianie na co dzień mogą podpatrywać swoich kolegów ze starszej sekcji, która gra w rozgrywkach European League of Football. Obcowanie w takim otoczeniu z pewnością daje bardzo dużo i to doświadczenie powinniśmy ujrzeć na boiskach w Polsce.