Zapowiedź 7. kolejki PFL1

Zdjęcie: Jan Dybowicz

Polska Futbol Liga wraca po ostatnim bye weeku w rundzie zasadniczej. Przed nami dwa tygodnie walki o miejsca gwarantujące awans do półfinału. Kto dołączy do Kings i Eagles? Odpowiedź być może poznamy w nadchodzący weekend. Zapraszamy na zapowiedź 7. kolejki.

Warsaw Eagles vs. Lowlanders Białystok
Sobota, 8 czerwca
Bemowski Ośrodek Piłki Nożnej, ul. Obrońców Tobruku 11
Kickoff 18:00
TRANSMISJA

Pierwszoligowe granie zainaugurujemy w Warszawie, gdzie na obiekcie BOPN zmierzą się ze sobą Eagles i Lowlanders. W pierwszej odsłonie tego starcia to Eagles okazali się lepsi, wygrywając w Białymstoku 36:14. Głównymi aktorami tamtego meczu byli skrzydłowi – Krzysztof Nosow i Rafał Królewski. Orły kontrolowały mecz od początku do końca i dość pewnie zainkasowały dwa punkty. Teraz jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej, a Żubry nie są już tym zespołem, który widzieliśmy w pierwszych trzech kolejkach. Lowlanders zmienili się o 180 stopni i jako jedyni byli w stanie pokonać aktualnych liderów – Kraków Kings. Sobotnie spotkanie może mieć zupełnie inny obraz i śmiało można założyć, że będzie to mecz godny obejrzenia.

Warsaw Mets vs. Jaguars Kąty Wrocławskie
Niedziela, 9 czerwca
Stadion Polonii Warszawa, ul. Konwiktorska 6
Kickoff 13:00
TRANSMISJA

Dzień później, również w Warszawie (lecz na innym obiekcie) dojdzie do rewanżowego starcia Mets z Jaguars. Zespoły te swoim pierwszym pojedynkiem otwierały tegoroczne zmagania w Polskiej Futbol Lidze. W Kątach Wrocławskich lepsi okazali się czerwono-żółci, lecz zwycięstwo nie przyszło im łatwo, a samo spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich minut. Warto zwrócić uwagę na aspekt tego meczu, ponieważ Jaguars wciąż są w stanie wywalczyć sobie miejsce w strefie gwarantującej udział w półfinałach. By tak się stało w niedzielę muszą pokonać Mets różnicą minimum 6 punktów i w ostatniej kolejce wygrać rewanżowy mecz z Rebels różnicą minimum 24 punktów i liczyć na porażkę Rebeliantów w meczu z Kings. Jak mawia klasyk: “dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”. Przekonamy się, czy Jaguarom uda się rzutem na taśmę wywalczyć play-offy. Co do Mets, sytuacja jest prosta – Miastowi nie mają już żadnych szans na udział w fazie postseason. Wszystko przez przegrany bezpośredni mecz z Rebels.

Silesia Rebels Katowice vs. Kraków Kings
Niedziela, 9 czerwca
Stadion Miejski Katowice, ul. Bukowa 14
Kickoff 18:00
TRANSMISJA

Ostatni mecz weekendu również ma spore znaczenie, jeśli chodzi o końcowy układ tabeli. Z jednej strony mamy Kings, którzy podrażnieni ostatnią porażką z Lowlanders na pewno będą chcieli powrócić na zwycięską ścieżkę, lecz po drugiej stronie będą mieli Rebels, którzy zwycięstwem mogą przypieczętować sobie udział w półfinałach. Jeśli Rebelianci wygrają niedzielny mecz, starcie z Jaguars w ostatniej kolejce nie będzie już miało żadnego znaczenia. Kluczowym aspektem w tym spotkaniu z pewnością będzie defensywa Rebeliantów. Druga najsłabsza obrona w lidze musi sprostać zadaniu i zatrzymać drugi najlepszy atak, jeśli gospodarze chcą myśleć o występie w półfinale. Z kolei wygrana Kings może przybliżyć liderów tabeli do wygrania rundy zasadniczej, choć i tak wszystko rozstrzygnie się w rewanżowym pojedynku z Eagles w ostatniej kolejce.