Zapowiedź 5. kolejki PFL1

Czas na drugą część sezonu zasadniczego w najwyższej klasie rozgrywkowej. Poprzednia kolejka pokazała, że zespoły, które nie miały łatwego początku, są w stanie urwać punkty i włączyć się do walki o miejsce premiowane awansem do półfinału. Walka trwa, a my zapraszamy na zapowiedź nadchodzących spotkań.

Lowlanders Białystok vs. Silesia Rebels Katowice
Sobota, 18 maja
Boczne boisko Stadionu Miejskiego w Białymstoku
Kickoff 18:00
TRANSMISJA

Weekend meczowy rozpoczniemy wieczornym starciem w Białymstoku, gdzie po raz kolejny dojdzie do pojedynku dwóch ubiegłorocznych finalistów. Mimo tego, że w pierwszej kolejce Rebelianci nie dali żadnych szans Żubrom na własnym obiekcie, wystarczyło odczekać trzy kolejki, by typ na starcie rewanżowe wcale nie był tak oczywisty. W ostatnich tygodniach Rebelianci nie mają łatwego czasu. Przegrali z Kings oraz Eagles, a w meczu z Mets walczyli o korzystny wynik do ostatnich minut. Z kolei Lowlanders mimo trzech porażek na koncie, w ostatnim meczu z Mets udało im się zwyciężyć i patrząc na ich grę wydaje się, że Żubry powoli wracają na właściwe tory. Czy pójdą za ciosem już w najbliższą sobotę? Warunki wydają się do tego idealne. Sobotni, wieczorny mecz, rywal, który w ostatnim czasie nie ma dobrej passy i wsparcie oddanych kibiców, którzy w trudnych chwilach potrafią ponieść Lowlanders do zwycięstwa. Zapowiada się naprawdę ciekawy mecz.

Warsaw Eagles vs. Jaguars Kąty Wrocławskie
Niedziela, 19 maja
Stadion Miejski w Ząbkach
Kickoff 13:00
TRANSMISJA

Orły z meczu na mecz się rozkręcają i wydaje się, że porażka z Kings w pierwszej kolejce to był tylko wypadek przy pracy. Eagles doskonale radzą sobie w ofensywie, a także są najlepszym zespołem pod kątem formacji obrony w całej Polskiej Futbol Lidze. W najbliższą niedzielę ugoszczą na stadionie w Ząbkach Jaguars Kąty Wrocławskie, którzy po porażce z Kings zdecydowali się rozstać ze swoimi trenerami Patrickiem Powersem i Jackiem Farrem. Czy takie zmiany w środku sezonu przyniosą efekt w postaci zwycięstw? Przekonamy się, aczkolwiek będzie o to bardzo ciężko. Eagles na papierze wydają się wyraźnym faworytem, a ich forma oraz poprzednie mecze jasno pokazują, że już teraz są murowanym kandydatem do zameldowania się w fazie playoffs. Niedzielne zwycięstwo może ich do tego tylko przybliżyć.

Kraków Kings vs. Warsaw Mets
Niedziela, 19 maja
Stadion KS Nadwiślan
Kickoff 15:00
TRANSMISJA

Kolejkę zakończymy w Krakowie, gdzie dojdzie do starcia Dawida z Goliatem. Kings są niekwestionowanymi liderami Polskiej Futbol Ligi i przed tygodniem pokonali na wyjeździe zespół z Kątów Wrocławskich, wyraźnie wygrywając w dwumeczu. W niedzielę ugoszczą Mets, którzy na ten moment znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli i mają swoje problemy. Wykluczenie DeAndre Claytona zbiera swoje żniwo. Mimo tego, że Miastowym udało się wbić kilka przyłożeń ekipie z Białegostoku, to finalnie przegrali starcie w minionej kolejce i znaleźli się w bardzo trudnym położeniu. Jeśli Mets chcą myśleć o awansie do półfinałów, muszą wziąć się w garść i jest to ostatni dzwonek. Jeśli po weekendzie Czerwono-żółci dopiszą czwartą porażkę na swoje konto, bardzo trudno będzie podnieść się z tego stanu.

Leave a comment