Zapowiedź 2. kolejki PFL1

Pierwszy weekend nowego sezonu Polskiej Futbol Ligi zaskoczył prawdopodobnie wszystkich kibiców oraz pasjonatów futbolu amerykańskiego w Polsce. Przed nami 2. Kolejka, która przy odpowiednich wynikach, może zrównać nam tabelę ligową. Zapraszamy na zapowiedź week 2.

Lowlanders Białystok vs. Warsaw Eagles
Sobota, 13 kwietnia
Boczne boisko Stadionu Miejskiego w Białymstoku, ul. Słoneczna 1
Kickoff – 13:00
Transmisja –
LINK

W sobotę dojdzie do starcia drużyn, które przegrały swoje pierwsze spotkanie w sezonie. Białostoczanie ulegli na wyjeździe w Katowicach tamtejszym Rebels, natomiast Eagles na własnym obiekcie przegrali z Kraków Kings. Przegrana pierwszego spotkania nie oznacza jednak złej sytuacji dla obu zespołów. Zarówno Lowlanders, jak i Eagles wiedzą, jak podnieść się po porażce, co widzieliśmy już nie raz w poprzednich sezonach. Na boisku przy Słonecznej możemy się zatem spodziewać twardej, nieustępliwej gry, której stawką będą pierwsze punkty w sezonie i przesunięcie się w górę ligowej tabeli.

Kraków Kings vs. Jaguars Kąty Wrocławskie
Sobota, 13 kwietnia
Stadion KS Nadwiślan, ul. Koletek 20
Kickoff – 13:00
Transmisja –
LINK

Będzie to jedno z ciekawszych spotkań weekendu. Gospodarze sobotniego meczu przed tygodniem, ku zaskoczeniu wielu kibiców i pasjonatów wygrali z nawiązką z Warsaw Eagles i po 1. Kolejce uplasowali się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Przedsezonowe komentarze o osłabieniu składu, słabszej formie i typowaniu Kings jako ligowych outsiderów szybko zostały zweryfikowane. Pytanie tylko, jak Królowie poradzą sobie na tle zespołu, który w pierwszej kolejce dobrze radził sobie w ofensywie i zanotował bardzo wyrównany mecz z drugą z warszawskich ekip. Jaguars co prawda przegrali z Mets, lecz różnica punktów oraz poziom gry obu zespołów był tak wyrównany, że ciężko wyciągnąć daleko idące wnioski. W Krakowie zapowiada się niezwykle ciekawe starcie.

Warsaw Mets vs. Silesia Rebels Katowice
Niedziela, 14 kwietnia
Stadion Polonii Warszawa, ul. Konwiktorska 6
Kickoff – 13:00
Transmisja –
LINK

Na deser dostaniemy mecz, którego specjalnie nie trzeba reklamować. Starcia Mets z Rebels zazwyczaj wyglądają następująco: masa przyłożeń i fenomenalnych akcji, wynik w okolicach 100 punktów, ultraofensywna gra obu zespołów i (często) wygrana gości. Obie drużyny wygrały swoje mecze w 1. Kolejce. Nieco lepiej zaprezentowali się Rebels, którzy lepiej poradzili sobie z Lowlanders niż Mets na wyjeździe z Jaguars. Wyniki z week 1 to jedno, ale warto także spojrzeć na historię spotkań obu zespołów. Zobaczymy wtedy, że w poprzednim sezonie Rebels pokonali w półfinale Mets zaledwie dwoma punktami i pogrzebali ich szansę na występ w Polish Bowl, który odbywał się na ich własnym obiekcie. Oba zespoły mają unikalny styl gry, oba posiadają w swoich składach niezwykle utalentowanych graczy, oba od kilku sezonów celują w złoto i wreszcie – oba ścierały się między sobą na różnych etapach playoffs w poprzednich sezonach. Rachunki będą chciały zostać wyrównane, więc zdecydowanie warto śledzić niedzielny mecz!