PFLJ 2022 – Zapowiedź week 3

foto: Me Want Photo

Juniorskie rozgrywki rozkręcają nam się z tygodnia na tydzień. Po zeszłotygodniowych emocjach w grupie południowej, przyszedł czas na powrót na północ oraz starcie aktualnego lidera z wiceliderem na południu. Zapraszamy na zapowiedź week 3 PFLJ.

Panthers Wrocław vs. Kraków Kings
Sobota, 17 września
Kickoff 13:00

Młode Pantery po raz pierwszy w tym sezonie zagrają ligowe starcie na Stadionie Olimpijskim. Przez większość część roku “Olimpico” jest domem seniorskiej drużyny, która na co dzień rozgrywa mecze w lidze European League of Football. Młode Pantery jednak są przyzwyczajone do gry na najbardziej rozpoznawalnym futbolowym obiekcie w Polsce i rok temu zdobyli tam brązowe medale Mistrzostw Polski, w meczu przeciwko drużynie z Krakowa. Tegoroczne starcie w fazie zasadniczej będzie miało podwójne znaczenie. Po pierwsze – Kings mają coś do udowodnienia i po przegranej walce o medale, będą starali się udowodnić, kto jest lepszy w sezonie 2022. Po drugie – będzie to mecz aktualnego lidera z wiceliderem grupy południowej PFLJ. Panthers na pewno nie zamierzają oddać prowadzenia i możemy spodziewać się twardej walki na boisku. W pierwszym meczu sezonu Pantery nie dały żadnych szans juniorskiej drużynie Tychy Falocns. Pewnie wygrali na Falcons Field, kontrolując przebieg meczu od początku do końca. Aktywowana reguła mercy rule już w pierwszej połowie, nie pozwoliła na złapanie kontaktu Sokołom. Finalnie mecz skończył się wynikiem 59:0, co pozwoliło zająć Panterom fotel lidera. Na szczególne wyróżnienie zasługują punktujący Hubert Chrzanowski, Jakub Kowalski i Jakub Chwaliński. Tak naprawdę cały zespół pozbawiony był większych wad i z przytupem zaznaczył, że w sezonie 2022 chce walczyć o najwyższe cele.

„Do każdego spotkania przygotowujemy się tak samo, niezależnie od tego, z jaką drużyną gramy. Znamy swoją wartość i wiemy, że jeżeli możemy przegrać, to wyłącznie przez nasze błędy i brak dyscypliny. Kraków Kings to bardzo dobra drużyna, ich program juniorski działa bardzo sprawnie, więc szykujemy się na dobre i fizyczne spotkanie. Zeszłoroczne zwycięstwa nic dla nas nie znaczą, futbol juniorski cechuje się tym, że sztaby trenerskie co roku prowadzą drużynę od podstaw, ponieważ dochodzą nowi zawodnicy, a co ważniejsze ci starsi, którzy stanowią trzon drużyny, osiągają wiek graniczny i przechodzą do składów seniorskich. W futbolu, a już szczególnie w futbolu juniorskim, czasu zawsze jest zbyt mało, ponieważ mamy do czynienia z młodymi zawodnikami, którzy zawsze mogą coś poprawić w swojej grze. Niemniej, ostatnie dwa sezony seniorskie rozegrane w lidze EFL, a już szczególnie miniony sezon, w którym rozegraliśmy 12 spotkań w 14 tygodni, pokazały nam, jak trzeba przygotowywać się do meczów podczas „krótkiego tygodnia”. Jako że sztab trenerski naszej sekcji juniorskiej stanowią głównie aktywni zawodnicy składu seniorskiego Panthers Wrocław, to mieliśmy okazję na co dzień obserwować trenerów pierwszego składu przy pracy i to na pewno przełoży się na przygotowanie naszych podopiecznych do każdego spotkania. Analiza nagrań przeciwnika, poprawa błędów oraz wyciągnięcie wniosków z pierwszego meczu, to na pewno klucz do przygotowań do spotkania z Kraków Kings.” – Miłosz Maćków, trener juniorów Panthers Wrocław.

Kings podobnie jak Panthers udanie weszli w sezon 2022 i pokonali na własnym obiekcie juniorów Silesia Rebels Katowice 24:0. Spotkanie to zapowiadało się na dobry mecz, ponieważ Rebels w swoim pierwszym starciu wysoko rozprawili się z lokalnym rywalem z Falcons Field. W Krakowie zobaczyliśmy jednak dominację królów, którzy dzięki wygranej, mogą cieszyć się z drugiego miejsca. Za wyniki w meczu wyróżnieni zostali: Patryk Sendor – MVP meczu, Maksymilian Krześniak – Ofensywny MVP oraz Filip Suwada – Defensywny MVP. Sobotnie starcie na Stadionie Olimpijskim odpowie nam na pytanie, która drużyna zajmie fotel samodzielnego lidera grupy południowej. Młodzi Królowie celują także w rewanż na Panterach za porażkę w ubiegłorocznym meczu o 3. miejsce. W sobotę na “Olimpico” możemy zobaczyć prawdziwy juniorski hit!

„W sobotę czeka nas zdecydowanie najbardziej ekscytujący mecz. Zdajemy sobie sprawę jak silnym przeciwnikiem są Panthers, dlatego spodziewamy się ciekawej i wymagającej rozgrywki. Przygotowujemy się na bardziej agresywnego rywala i skupiamy się nad dostosowaniem do niego zagrywek.” – Filip Suwada, Kraków Kings.

Warsaw Eagles vs. Lowlanders Białystok
Niedziela, 18 września
Kickoff 15:00

Dla wielu juniorów Eagles mecz z Angels był pierwszym oficjalnym starciem ligowym w karierze. Jak sami przyznali po meczu – brakowało jeszcze nieco zgrania, lecz mają nadzieję, że z meczu na mecz wszystko będzie szło w dobrą stronę. Czasu na poprawę błędów trochę było, lecz przed młodymi Orłami mecz z aktualnymi Mistrzami Polski Juniorów. Lowlanders to wiceliderzy grupy północnej i dwa przyłożenia mogą nie wystarczyć, by ich pokonać. W najbliższą niedzielę przekonamy się, czy Eaglesom udało się poprawić skuteczność. Zapowiada się ciekawy mecz.

Mistrzowie Polski wyjazdowym starciem w Warszawie niewątpliwie będą chcieli wyprzedzić w tabeli Angels i zasiąść na fotelu lidera. Młode Żubry w swoim pierwszym meczu pokonali juniorów Warsaw Mets 20:6. Zwycięstwo skromne punktowo, lecz doskonale wiemy, że Lowlanders bardzo lubią rozkręcać się z meczu na mecz. Znamy to z ich wszystkich sekcji. Z bardzo dobrej strony w pierwszym spotkaniu pokazał się Szymon Kazberuk, który zanotował dwa przyłożenia oraz dołożył safety. Trener Mikołaj Pawlaczyk na pewno ma plan, by aktywować także innych graczy, a mecz przeciwko Eagles wydaje się być ku temu dobrą okazją. Żubry jednak nie mogą lekceważyć przeciwnika, który będzie chciał wygrać i pokazać się ze swojej najlepszej strony przed własną publicznością.

„Eagles są bardzo dynamiczną drużyną gotową do robienia tzw. big play’s. Widać było, że nie pokazali wszystkiego, na co ich stać w meczu z Angels. Nie możemy się doczekać spotkania z nimi i pokazania progressu, jaki wykonaliśmy przez ostatnie 2 tygodnie. Skupiliśmy się na wyeliminowaniu błędów z pierwszego spotkania. Musimy być bardziej konsekwentni i utrzymywać kontrolę na boisku. Często w futbolu wygrywa ta drużyna, która popełni mniej błędów. Naszym zadaniem jest nie dopuścić do większości z nich dzięki technice na boisku i nauce poza nim.” – Maksymilian Waszkiewicz, Lowlanders Białystok.