Futbol Amerykański w najpopularniejszych serwisach streamingowych – HBO GO

HBO GO to kolejny serwis streamingowy, gdzie możemy znaleźć masę filmów oraz seriali. W tym także tych o futbolowej tematyce. W naszym kraju serwis dostępny jest w dwóch opcjach – płatnej, gdzie za dostęp do treści musimy zapłacić 19,90zł/mies (pierwszy miesiąc jest darmowy) oraz darmowej (z tym wyjątkiem, że trzeba posiadać wykupiony pakiet HBO u swojego dostawcy telewizyjnego). HBO Go dostępne jest również w ofercie operatorów komórkowych i dodawane jest do wybranych abonamentów. Najciekawsze futbolowe treści  to:

Niepowstrzymani

Niepowstrzymani to historia o wielkiej pasji, prawdziwej determinacji i sile przyjaźni. Bohaterami filmu są Krzysztof, Sebastian i Marcin – trzy różne osobowości, trzech zawodników Seahawks Gdynia, których połączyła wspólna pasja. Dzieli ich wiele, ale gra w jednej drużynie zaciera wszelkie granice. Na co dzień pracują, a wolny czas spędzają na treningach, przygotowując się z pełnym poświęceniem do kolejnych rozgrywek. Dokument pokazuje ich zarówno w chwilach prywatnych, jak również w trakcie treningów i widowiskowych meczy. Marcin to niedosłyszący artysta, który doskonale odnajduje się na pozycji skrzydłowego. Krzysztof to potężny mężczyzna, z wykształcenia prawnik, mający za sobą trudną przeszłość. Życie Sebastiana, zwanego Bambo wypełnia sport, któremu podporządkowuje każdy dzień. Wszyscy trzej traktują grę w drużynie niezwykle poważnie, nie stosują wobec siebie żadnej taryfy ulgowej. Regularnie stawiają się na treningach i sumiennie przygotowują do mistrzostw Polski. Dokument Niepowstrzymani jest koprodukcją HBO Europe i Film It. Powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Gdyńskiego Funduszu Filmowego. Reżyserem dokumentu jest Bartosz M. Kowalski, który za dokumentalny debiut Moja Wola, wyprodukowany również przez HBO Europe, zdobył pięć nagród, w tym Srebrnego Lajkonika dla reżysera najlepszego polskiego filmu dokumentalnego na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

https://youtu.be/9zGiCbk6tkw

All American

Serial inspirowany życiem gwiazdy NFL – Spencera Paysingera. Produkcja przedstawia historię zawodnika, który ze szkolnego zespołu Creenshaw trafia do drużyny futbolowej z Beverly Hills, a tym samym do nowego świata pełnego wyzwań oraz możliwości. Spencer James jest chłopakiem, który musiał wychowywać się bez ojca. Wie o nim jedynie tyle, że opuścił rodzinę, by budować swoją karierę trenerską. Spencer od zawsze gra w futbol i wiąże z tym swoją przyszłość. Jego marzenie oraz największy życiowy cel (gra w NFL) przysłania życie w biednej dzielnicy pełnej problemów i gangów. Spencer musi sprostać wyzwaniu. Chce odnaleźć się w nowej drużynie u boku trenera Billego Bakera, a jednocześnie nie chce porzucać rodzinnego domu oraz swojej dzielnicy. Serial dostępny jest na platformie HBO GO z polskim lektorem oraz napisami.

Ballers (Gracze)

Serial skupia się na świecie amerykańskiego futbolu Na pierwszy plan wychodzą osobiste problemy utalentowanych zawodników, ludzi młodych i żądnych wrażeń, narażonych na pokusy, jakie otwierają się na nich wraz ze sławą i naprawdę dużymi pieniędzmi. W kolejnych odcinkach poznamy ich dylematy, wpadki i miłostki, wraz z nimi będziemy przeżywać kolejne wzloty i upadki. Głównym bohaterem serialu jest Spencer Strasmore, były gwiazdor futbolu, obecnie tzw. „handler”, czyli ktoś w rodzaju menedżera, agenta i doradcy w jednym. To właśnie z nim zestawiać się będą kolejni bohaterowie serialu.

Paterno

Zrealizowany przez HBO, oparty na faktach, dramat opowiadający o jednym z bohaterów skandalu, który w 2011 roku wstrząsnął opinią publiczną w Stanach Zjednoczonych. Joe Paterno jest doskonałym szkolnym trenerem futbolu amerykańskiego, który zdobył najwięcej tytułów w historii. Mężczyzna cieszył się ogromną popularnością do czasu, kiedy w listopadzie 2011 roku wybuchł skandal. Jego były współpracownik, Jerry Sandusky, został oskarżony o wykorzystywanie seksualne młodych chłopców. Szybko wyszło też na jaw, że Paterno miał wiedzę na temat poczynań Sandusky’ego, czego nikt nie mógł mu wybaczyć.

[Aktualizacja 14.03.2020]

Na HBO GO zadebiutowały kolejne sezony Ballers oraz All American. Bardzo polecamy obie produkcje.

 

Leave a comment