Futbol amerykański w najpopularniejszych serwisach streamingowych – Netflix

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Serwisy streamingowe od jakiegoś czasu bardzo dobrze radzą sobie w naszym kraju. Coraz więcej osób decyduje się na wykupienie abonamentu na Netflixie. Serwisy te oferują w swoich bibliotekach ogromną ilość filmów oraz seriali. My postaraliśmy się zrobić zestawienie, w którym zaprezentujemy Wam NAJCIEKAWSZE propozycje, które skupiają swój scenariusz wokół tematyki naszego ukochanego sportu. Jest to dobra propozycja dla osób, które są nowe w futbolowym świecie i po obejrzeniu minionego Super Bowl niekoniecznie są przekonani do tej dyscypliny. Dla „starych wyjadaczy” również coś się znajdzie.

Netflix to prawdopodobnie najpopularniejsza platforma VOD w Polsce. Amerykański gigant dostępny jest w ofercie wielu operatorów komórkowych oraz telewizyjnych. Netflixa można oczywiście wykupić również bezpośrednio na oficjalnej stronie serwisu. Podstawowe pakiety zaczynają się już od 34zł/mies. Najciekawsze futbolowe propozycje na tej platformie to:

Last Chance U

Last Chance U to serial dokumentalny, który pokazuje codzienne życie graczy oraz całego sztabu szkoleniowego w East Missisipi Community College oraz Independence Community College. W serialu pokazane jest życie młodych osób, dla których gra w wyżej wymienionych szkołach jest ostatnią szansą na wybicie się i zmianę swojego sportowego życia. Często widzimy zawodników, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie. Odsiadywali wyroki w więzieniach, byli wyrzucani z poprzednich szkół lub dotknęła ich bieda i tylko w futbolu widzą szansę na lepsze życie. Produkcja stawia przede wszystkim na autentyczność. Nie uświadczymy tam ogromnych stadionów, życia w dobrobycie i drogich samochodów (z czym mogliby być kojarzeni gracze NFL). Produkcja pokazuje realia, z którymi musi zmierzyć się wielu nastolatków w Stanach Zjednoczonych, chcących profesjonalnie uprawiać futbol amerykański. Dzięki tej produkcji możemy sobie uświadomić, jak wiele trudu i wyrzeczeń niesie ze sobą futbol. By być najlepszym, trzeba oddać tej dyscyplinie całe swoje serce, ale przy tym nie można zapominać o sprawach takich jak nauka, dom, rodzina. Jest to POZYCJA OBOWIĄZKOWA nie tylko dla nowych fanów futbolu, lecz przede wszystkim dla ludzi trenujących i szukających motywacji. Serial dostępny jest z polskimi napisami.

4. Kompania

Lata 70., brutalne meksykańskie więzienie i nastolatek, który zostaje skazany za kradzież auta i trafia właśnie tam. Tak w skrócie można opisać fabułę tego filmu. Jedynym sposobem na przetrwanie i odnalezienie własnego miejsca w tak trudnych warunkach jest dla głównego bohatera więzienna drużyna futbolowa, która znana jest z brutalności i twardej gry. Film oprócz stricte futbolowej otoczki jest wizualną parafrazą życia w Meksyku. Do samego końca nie można zrozumieć, kto w tym więzieniu jest dobry a kto zły. Przekręty, machlojki, korupcja, prostytucja, szemrane interesy strażników oraz wszechobecny brud, bieda i surowy klimat są motorem napędowym tego filmu. Jest to niewątpliwie specyficzne kino i nie każdemu przypadnie ono do gustu, jednak warto poświęcić te dwie godziny i wyciągnąć z 4. Kompanii drugie dno.

Trener Snoop

Artysta, który sprzedał łącznie ponad 40 milionów płyt, spełniający się w roli trenera futbolowej drużyny? W Stanach wszystko jest możliwe! Snoop Dog to niekwestionowana legenda amerykańskiej sceny rapu. Twórca wielu muzycznych hitów, którego życie nie było usłane różami postanawia stworzyć młodzieżową ligę futbolową Snoop Youth Football League. Artysta przekazuje swoim podopiecznym wartości, które pozwolą im dobrze ukierunkować się w życiu i sprawią, że wyjdą z biedy, nałogów i uzależnień. Snoop postanawia dać biednym dzieciakom szansę na lepsze życie i poprzez futbol, chce dać im cel do którego będą mogli dążyć.

Big Mike (Wielki Mike)

Główny bohater filmu – Michael Oher jest człowiekiem, któremu los nie zawsze sprzyjał. W młodości jego popadająca w narkotykowy nałóg matka nie zapewniała mu godnego życia. Mike musiał spędzać czas na ulicy. Rówieśnicy i osoby z najbliższego otoczenia nie darzyli go szacunkiem ze względu na jego mniejszą sprawność intelektualną. Los chciał, że Mike trafia pod skrzydła żony miliardera, która postanawia go przygarnąć i stworzyć mu pod swoim dachem godne warunki do życia. Jej determinacja i bezinteresowne zaangażowanie sprawiły, że Mike staje się gwiazdą futbolu amerykańskiego. Ten wyciskacz łez z futbolową otoczką na pewno sprawdzi się przy okazji zbliżających się walentynek. Kto wie – może po obejrzeniu tego filmu Wasza druga połówka zainteresuje się futbolem.

[Aktualizacja 14.03.2020]

Gang z Boiska

Bohater filmu „Gang z boiska” Sean Porter (Dwayne „The Rock” Johnson) pracuje w mieszczącym się w Los Angeles ośrodku Kilpatrick Detention Center zajmującym się pomocą dla trudnej młodzieży. Portera irytuje to, jak mały ma wpływ na młodych ludzi, którzy opuszczają mury tego ośrodka. Większość z nich trafia do gangów i kontynuuje przestępczą karierę. Porter wpada na pomysł stworzenia drużyny futbolu amerykańskiego. Uważa, że przynależność do jakiejś grupy nauczy ich odpowiedzialności i zahartuje do walki z przeciwnościami życia. W ten sposób powstaje drużyna Kilpatrick Mustangs.

Boska Interwencja

Przez sześć lat pracy jako szkolny trener Grant Taylor nie odnosił ze swoją drużyną żadnych sukcesów. Kryzysy – zawodowy i osobisty – powodują, że chce się poddać i rzucić wszystko. Z pomocą przychodzi mu głęboka wiara i codzienna modlitwa. Film jest mocno nastawiony na aspekty religijne i motyw wiary gra w nim główną rolę. Produkcja miewa momenty chwytające za serce, które ukazują, jak zawiłe potrafi być ludzkie życie. Jeśli szukacie dobrego wyciskacza łez z futbolem w tle – myślę, że jest to jedna z takich pozycji.

Światła Stadionów

Wydarzenia opowiedziane w filmie mają miejsce w roku 1988. W Permian – niewielkim teksańskim miasteczku wszyscy mieszkańcy żyją zbliżającym się sezonem futbolowym. Większość jest przekonana, że tym razem trener Gary Gaines poprowadzi nastolatków do stanowych finałów i zdobędzie dla miasta tytuł mistrza. Napięcie, które udziela się młodym graczom jest olbrzymie. Nie dość, że muszą sprostać wysokim wymaganiom trenera i nie zawieść swoich sąsiadów, to jeszcze wielu z nich ma poważne problemy poza boiskiem.

Wykiwać Klawisza

Paul Crewe, była gwiazda futbolu amerykańskiego, trafia do więzienia. Od naczelnika otrzymuje zadanie przygotowania skazańców do meczu ze strażnikami. Komedia, która sprawdzi się na wspólny seans z rodziną bądź znajomymi.

Aarom Hernandez: W głowie mordercy

Jest to trzyodcinkowy miniserial dokumentalny autorstwa Netflixa, który opowiada historię byłego tight enda New England Patriots, który został skazany za morderstwo. Produkcja jest nastawiona na wywiady i rozmowy z rodziną, przyjacielami i współwięźniami Aarona. Serial w dobitny sposób ukazuje, co działo się w głowie zawodnika, dlaczego odważył się chwycić za broń i z jakimi lękami się zmagał. Całość jesteście w stanie ukończyć w nieco ponad 3 godziny, więc produkcja nadaje się na wieczorny maraton.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Kamil Ptaszkiewicz”][/vc_column][/vc_row]

Leave a comment