Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce członkiem IFAF

Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce oficjalnie uzyskał pierwszy stopień członkostwa w Międzynarodowej Federacji Futbolu Amerykańskiego – IFAF.

IFAF jest międzynarodową organizacją zrzeszającą federacje narodowe, której główne zadania to rozwój futbolu amerykańskiego na świecie, a także organizacja rywalizacji międzypaństwowej. Obecność Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce w szeregach IFAF to niezbędny warunek umożliwiający udział Reprezentacji Polski np. w Mistrzostwach Europy. Warto dodać, że członkostwo we właściwej organizacji międzynarodowej jest wymagane przez Ministerstwo Sportu w procesie przyznawania statusu Polskiego Związku Sportowego.

Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce zdobywa kolejną „pierwszą próbę”! Od momentu stworzenia ZFAP towarzyszy nam myśl przewodnia „one play at a time”. Stawiamy na działania, które przyczynią się do długofalowego rozwoju futbolu amerykańskiego w Polsce, a dołączenie do IFAF było od początku jednym z najważniejszych celów ZFAP. Bardzo dziękuję za zaufanie Prezydentowi Richardowi MacLeanowi, a także dyrektorowi Andrew Fullerowi. Polska oficjalnie i formalnie stała się częścią futbolowego świata – Dawid Biały, Prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Więcej informacji o IFAF na oficjalnej stronie organizacji – www.ifaf.org

Leave a comment