Zapowiedź szóstego tygodnia PFLJ

Zdjęcie: Kraków Kings

Przedostatni tydzień sezonu zasadniczego w lidze juniorskiej to istny maraton spotkań i mecze, które mogą ukształtować nam finalny układ w grupach. Zapowiada się dużo ciekawego grania. Warto wybrać się na stadiony.

Panthers Wrocław vs. Kraków Kings
Sobota, 14 października
Stadion Olimpijski we Wrocławiu
Kickoff 13:30

Sobotni mecz we Wrocławiu będzie absolutnym hitem fazy zasadniczej rozgrywek juniorskich. Oba zespoły są niepokonane, oba są naszpikowane juniorskimi talentami i oba marzą o zdobyciu juniorskiego Mistrzostwa Polski. Nie dość, że będzie to powtórka z zeszłorocznego finału, który Kings wygrali 34:6, to jeszcze mecz ten ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o układ miejsc w grupie południowej. Zwycięzca sobotniego starcia zagwarantuje sobie pierwsze miejsce i półfinał na własnym obiekcie. Przegrany natomiast będzie musiał udać się na mecz wyjazdowy do lidera grupy północnej. Spotkanie to ma wiele smaczków, a gra toczy się o sporą stawkę. Jeśli macie możliwość – zdecydowanie polecamy wybrać się na ten juniorski hit do Wrocławia.

Warsaw Mets vs. Angels Toruń
Sobota, 14 października
Bemowski Ośrodek Piłki Nożnej, ul. Obrońców Tobruku 11, Warszawa
Kickoff 18:00

Po juniorskim hicie we Wrocławiu przeniesiemy się do Warszawy, gdzie rozegra się mecz Saturday Night Lights pomiędzy młodzieżowymi ekipami Warsaw Mets i Angels Toruń. Będzie to rewanżowe starcie pomiędzy tymi zespołami. W pierwszej odsłonie lepsi okazali się czerwono-żółci, którzy wygrali 42:12. Wydaje się, że scenariusz na sobotni mecz może okazać się podobny, lecz nigdy nie należy lekceważyć młodych Aniołów. Co prawda w obecnym sezonie nie mają już szans na wyjście z grupy, jednak z pewnością będą chcieli dobrze zakończyć sezon zasadniczy i pokazać się z jak najlepszej strony. Z kolei Mets w tym sezonie wyraźnie celują w zdominowanie rozgrywek juniorskich. Wysokie wyniki i pierwsze miejsce w grupie tylko to potwierdzają. Cel dla młodych Mets jest jasny – kontrolować mecz, zwyciężyć i spokojnie przygotowywać się do juniorskich derbów Warszawy.

HAGER Tychy Falcons vs. Silesia Rebels Katowice
Niedziela, 15 października
Falcons Field, Tychy
Kickoff 12:00

W najbliższą niedzielę punktualnie w południe na tyskim Falcons Field rozegrane zostaną juniorskie derby Śląska. Derby, które w tym sezonie niestety nie będą miały kluczowej wagi, jeśli chodzi o grupę południową. Oba zespoły jeszcze nie wygrały żadnego meczu i zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli grupy. Niemniej, akcent lokalnej rywalizacji to dobra okazja, by zakończyć sezon i udowodnić rywalowi zza miedzy, kto rządzi w regonie.

Warsaw Eagles vs. Lowlanders Białystok
Niedziela, 15 października
Stadion MOSiR Ząbki, ul. Słowackiego 11, Ząbki
Kickoff 13:00

Ostatni mecz weekendu rozegra się w podwarszawskich Ząbkach, gdzie dojdzie do kluczowego starcia w kontekście układu tabeli grupy północnej. Zobaczymy tam bowiem rewanżowe starcie pomiędzy juniorskimi ekipami Eagles i Lowlanders. Oba zespoły przed tym spotkaniem są w innej sytuacji. Orły, by przypieczętować awans do półfinału muszą po prostu to spotkanie wygrać. Z kolei Żubry, mimo jednego zwycięstwa i dwóch porażek na koncie, wciąż mogą awansować do fazy playoffs. Co muszą zrobić, by tak się stało? Wygrać z Eagles większą różnicą punktów niż 14 oraz liczyć na to, że za tydzień, w meczu kończącym rundę zasadniczą, Mets pokonają Eagles w juniorskich Derbach Warszawy.