Zapowiedź półfinałów PFL1

Zdjęcie: Krzysztof Łakomski / Kraków Kings

Wkraczamy w decydującą fazę sezonu. Najbliższy weekend wyłoni nam dwie drużyny, które już 13 lipca na obiekcie Polonii Warszawa powalczą o Mistrzostwo Polski w sezonie 2024. Czas na półfinały Polskiej Futbol Ligi!

Warsaw Eagles vs. Silesia Rebels Katowice
Sobota, 29 czerwca
Stadion Polonii Warszawa, ul. Konwiktorska 6
Kickoff 15:00
TRANSMISJA

Jako pierwsi o miejsce w finale powalczą Eagles oraz Rebels. Gospodarze sobotniego meczu zakończyli sezon zasadniczy na pierwszym miejscu w tabeli, co pozwoliło im na organizację meczu półfinałowego na własnym obiekcie. Futbolowy rok rozpoczęli od niespodziewanej porażki z Kraków Kings na własnym stadionie, lecz później nie ugięli się żadnemu rywalowi. Rewanżowe spotkanie z Kings wygrali w dogrywce i to właśnie ono przesądziło o zajęciu pozycji numer jeden. Orły są liderami ligi także pod względem statystyk zespołowych. Zdobyli najwięcej punktów w lidze i jednocześnie stracili najmniej. Bardzo szeroki wachlarz utalentowanych zawodników, gwarantowane opcje zdobywania punktów zarówno biegami jak i podaniami, a także solidna defensywa to atuty, które przemawiają w sobotnim meczu za gospodarzami i to oni będą stawiani w roli faworytów. Po drugiej stronie barykady mamy natomiast Rebels, którzy udanie rozpoczęli sezon od rewanżu na Lowlanders za ubiegłoroczne Polish Bowl, lecz później coś się w zespole zacięło. W zdobywaniu punktów nie pomagała także plaga kontuzji. Katowiczanie zakończyli sezon na czwartym miejscu z bilansem 4-4, a kluczowym spotkaniem okazał się dla nich wyjazdowy mecz w Białymstoku. Wysoka porażka przesądziła o porażce w dwumeczu i uniemożliwiła Rebeliantom walkę o domowy półfinał lub chociaż teoretycznie słabszego rywala w fazie playoffs.

Kraków Kings vs. Lowlanders Białystok
Niedziela, 30 czerwca
Stadion KS Nadwiślan, ul. Koletek 20
Kickoff 13:00
TRANSMISJA

Dzień po półfinale w Warszawie przeniesiemy się do Krakowa, gdzie naprzeciw siebie staną Kings oraz Lowlanders. Przez większą część sezonu to Królowie dyktowali tempo w lidze i przodowali w statystykach drużynowych. Sezon zakończyli z bilansem 6-2 i przegrali z Eagles oraz… Lowlanders. Żubrom udało się już w tym sezonie pokonać Królów. Było to spotkanie 6. kolejki rozgrywane w Białymstoku. Lowlanders wygrali po dogrywce 27:20, a sam mecz oprócz sporych emocji u niektórych wzbudził także sporo kontrowersji z uwagi na rzekomo nieuznane przyłożenie Kings. Gracze z Krakowa mają zatem dodatkowy bodziec, by w niedzielę, przy wsparciu własnych kibiców zrewanżować się Żubrom i po dwóch latach znów znaleźć się w Polish Bowl. Z drugiej strony mamy jednak Lowlanders, którzy mimo mocnej przebudowy składu i sporych problemów na początku sezonu, podnieśli się z bilansu 0-3 i awansowali do półfinału z trzeciego miejsca. Takie title race widzieliśmy już w wykonaniu Lowlanders kilka razy i jeśli uda im się awansować do finału i powalczyć o obronę tytułu mistrzowskiego, będzie to niesłychana historia!

Tylko do piątku, 28 czerwca możesz zakupić bilety na Polish Bowl XIX w promocyjnej cenie. Nie czekaj, kup bilet na finał już dziś!