Zapowiedź ósmego tygodnia PFL2

Zdjęcie: Slaweg-Foto / Dukes Ząbki

W czasie, kiedy najwyższa klasa rozgrywkowa przygotowuje się do spotkań półfinałowych, PFL2 podkręca tempo i wypełnia lukę między meczami. Przed nami trzy spotkania, kontynuujące serię rewanżów w drugiej klasie rozgrywek.

AZS UWM Olsztyn Lakers vs. Angels Toruń
Sobota, 22 czerwca
Stadion w Kortowie
Kickoff 13:00

Weekendowe zmagania rozpoczniemy od jedynego meczu grupy północnej w tym tygodniu. Na obiekcie w Kortowie miejscowi Lakers podejmą Angels Toruń. Faworyt tego spotkania jest raczej znany, choć Angels nie należy skreślać ani lekceważyć. Wolę walki do samego końca pokazali w swoim domowym spotkaniu z Rhinos Wyszków, gdzie mimo solidnego rywala, trzymali kontakt i przegrali różnicą zaledwie jednego posiadania. W pierwszej odsłonie sobotniego matchupu Jeziorowcy pokonali Aniołów 40:0. Gospodarze z pewnością będą chcieli wygrać drugi raz, ponieważ zwycięstwo zapewni im fotel samodzielnych liderów grupy i praktycznie pewny awans do półfinału.

Tychy Falcons vs. Armia Poznań
Niedziela, 23 czerwca
Falcons Field, ul. Plac Zbawiciela 2, Tychy
Kickoff 13:00

W niedzielę dojdzie do prawdziwego hitu PFL2! Rewanżowe starcie Falcons z Armią zapowiada się ekscytująco z kilku względów. Oba zespoły to solidne drużyny, występujące od wielu lat w lidze, które miały okazję rywalizować nawet na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W pierwszej odsłonie tego meczu w tym sezonie byliśmy świadkami zaciętego starcia, które rozstrzygnęło się na korzyść Armii. Poznaniacy pokonali Falcons, ale zaledwie jednym posiadaniem 7:0. Sam wynik mówi wszystko i rewanż jest kwestią otwartą. Zwycięzca dwumeczu może znaleźć się w korzystnej sytuacji i zapewnić sobie miejsce w półfinale. Grupa południowa w tym roku jest niezwykle wyrównania i obecnie trzy zespołu mają taki sam bilans oraz identyczną ilość dużych oczek. Niedzielny mecz w Tychach jest zatem bardzo istotny dla końcowego układu tabeli. Zapowiada się drugoligowy hit w Tychach!

Dukes Ząbki vs. Wilki Łódzkie
Niedziela, 23 czerwca

Stadion Miejski w Ząbkach, ul. Słowackiego 21
Kickoff 13:00

Równolegle do meczu w Tychach rozegramy także mecz w Ząbkach, gdzie miejscowi Dukes zmierzą się z Wilkami Łódzkimi. Gospodarze niedzielnego meczu to obecnie najsłabsza ekipa z całej stawki grupy południowej. W całej lidze gorsi są od nich jedynie Angels. To jednak tylko teoria, a w praktyce wygląda to nieco inaczej. Dukes mimo ostatniego miejsca podejmują walkę z każdym rywalem i nie odpuszczają ani na moment. Widzieliśmy to podczas wszystkich dotychczasowych spotkań tej drużyny. Książęta przegrywają, lecz różnicą 2/2,5 posiadania. To stosunkowo niewiele i pozostałe trzy spotkania rundy zasadniczej, jakie zostały im do rozegrania, są kwestią otwartą. W pierwszej odsłonie meczu z Wilkami zespół z Łodzi wygrał zaledwie 18:9. Rewanżowy mecz zapowiada się zatem ciekawie i warto będzie spoglądać na to, co dziać się będzie przy Słowackiego.