Zapowiedź meczu PFL1: Warsaw Mets VS. Tychy Falcons

Końcówka sezonu PFL1 przynosi nam ciekawą walkę o 3 i 4 miejsce w fazie play-off. Dla Mets i Falcons niedzielne spotkanie będzie wyjątkowo ważne. Mets dzięki wygranej zapewnią już sobie awans do fazy pucharowej. Falcons jeśli przegrają, to mogą się w zasadzie pożegnać z szansą na powtórke zeszłorocznego sukcesu.  

Dobry sezon Mets 

Mets (2-2) mimo bilansu wygranych .500 grają naprawdę dobry sezon. Dwie porażki odnieśli przeciwko (4-0) Kraków Kings i (3-1) Lowlanders Białystok- głównym kontenderom do zdobycia mistrzostwa. Wygrana nad Eagles była co prawda formalnością, ale w meczu z Rebels, Mets pokazali klasę. Zwycięstwo 27-20 w dreszczowcu 3. Kolejki PFL ustawiło Mets w dogodnej pozycji pod koniec sezonu. Jeśli w niedziele wygrają z Falcons, to mają pewne 3. miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym. 

Nie czujemy presji. Chcemy wygrać mecz z Falcons tak samo, jak każde inne spotkanie. Niezależnie od tego, czy wygrana/przegrana da nam obecność/nieobecność w fazie pucharowej chcemy zostawić na boisku 100% zaangażowania i umiejętności i ten tydzień zakończyć wynikiem 1-0.

Łukasz Kołodziejczyk, trener główny Warsaw Mets

Sokoły długo się rozpędzają

Falcons po zimnym prysznicu w Silesia Bowl, długo nie mogli znaleźć rytmu. Wygrali co prawda z Warsaw Eagles, ale z Prague Lions (w CEFL Cup), Lowlanders Białystok i Kraków Kings przegrali. Sytuacja nie wygląda dobrze dla zeszłorocznych wicemistrzów. O Falcons jednak często mówi się, że im dalej w głąb sezonu, tym lepiej grają. Janek Szwej oraz Bartosz Woch z resztą od początku sezonu są w gazie. Przed Tyszanami dwa bardzo ważne spotkania, a układ tabeli mimo rekordu 1-3 wcale nie wyklucza ich udziału w play-offs. Skład PFL1 jest bardzo wąski, więc jeśli wygrają nadchodzące mecze z Mets i Rebels, to zameldują się na 3. miejscu w tabeli.  Można powiedzieć, że każdy mecz jest teraz dla Falcons meczem o wszystko. 

Jakub Spyra z Tychy Falcons

To będzie pierwsze spotkanie tych drużyn w sezonie 2022. Ostatni raz Mets spotkali się z Falcons w zeszłym sezonie. Wtedy 40:37 wygrały Sokoły. Jak będzie w tym sezonie? Obie drużyny przeszły bardzo duże zmiany. Falcons po zmianie trenera są zupełnie inną drużyną niż rok temu, a w Mets zakontraktowanie Jessiego Robbinsa nadało nowy wymiar ofensywie. Zapowiada się ciekawe i wyrównane spotkanie.  

Na największym obiekcie w Polskiej Futbol Lidze szykuje się prawdziwe święto futbolu amerykańskiego. 12 czerwca wstęp na stadion przy Konwiktorskiej 6 w Warszawie będzie darmowy! Czekać na kibiców będą foodtrucki, strefa z grami i zabawami dla dzieci oraz chillzone! Otwarcie bram o godzinie 13. Mecz planowo rozpocznie się o godzinie 15. Link do transmisji jak zawsze znajdziecie w naszym centrum meczowym!

Przejdź do centrum meczowego