Powtórka: Co najlepiej wychodziło każdej z drużyn ELF w WEEK ONE Część 2/2

Przyszedł czas na drugą część naszego zestawienia. Czym na tle ligi wyróżniali się Panthers Wrocław? Na co będą musieli uważać w meczu z Stuttgart Surge? Kicker największą sensacją w Franfurcie?

Wrocław Panthers: Łapanie podań.

Mazan, Banat, Stanley, Zięba i Dziedzic– cały korpus skrzydłowych Panthers to absolutna elita w Europie. 3 touchdowny, 280 yardów i playe które zapamiętają na długo nie tylko kibice, ale i rywale Wrocławskich Panter. Ekipa skrzydłowych Panthers jest łatwopalna. Czy Justice Hansen to wykorzysta i w następnym meczu przeciwko Surge ich odpali?

Stuttgart Surge: Korpus Linebackerów

Mimo ze ofensywa Stuttgartu przez 60 minut cały czas była ospana, to defense zagrał świętny mecz. Jedynym problem było zatrzymanie Kyle’a Sweet’a i Benjamina Plu.

Statystyki mówią jasno: To nie defense był problemem. 4 sacki, 11 powaleń na strate (Najwięcej po pierwszej kolejce) i 2 wybite piłki były co najmniej imponujące. Szybkość Preciousa Ogbevoena i Maleka Mbala dawała się we znaki ofensywie Dragons. Zachary Blair został godnie zastąpiony.

Frankfurt Galaxy: Kopanie na bramkę

Franfkurt Galaxy może mieć najlepszego kickera w całej European League Of Football- Kicker Ryan Rimmler zdobył w zeszły weekend dwa field goale. Jeden z 40 yardów, a drugi z 55! Do tego zdobył też dwa podwyższenia. Wychowanek Ball State Cardinals może się stać się jedną z sensacji w European League of Football!

Vienna Vikings: Gra biegowa

Austriaccy Wikingowie sprawnie przesuwają piłkę podaniami, jednocześnie konsekwentnie zdobywając jardy po ziemi. Florian Wegan i Jordan Bouah zabezpieczyli zwycięstwo Vikings. Mimo kilku kontuzji i w efekcie zastąpienia 5 starterów zmiennikami, Wikingowie wrócili z tarczą.

Barcelona Dragons: Gra podaniowa

Jeśli jednej rzeczy możemy być pewni, to że Zachary Edwards będzie robił playe. Rozgrywający rozdawał piłki do swoich skrzydłowych Kyle’a Sweeta, Benjamina Plu i Mario Floresa. 286 jardów, 3 przyłożenia i żadnego przechwytu uczyniły go jednym z solidnych kandydatów na MVP pierwszej kolejki ELF.

Hamburg Sea Devils: Linia defensywna

Diabły morskie przez cały mecz dominowały na linii wznowienia akcji w meczu przeciwko Berlin Thunder. Edebali, Awuah, Hänni, Yeboah, Imasuen i Grube to było za dużo dla linii ofensywnej Grzmotu. Możecie być pewni, ze w nachodzących kolejkach zobaczymy jeszcze wiele sacków i powaleń na stratę

źródło: https://europeanleague.football/elf-news/recap-what-worked-for-each-team-in-week-1

Jesteś fanem ELF i chciałbyś czytać więcej tekstów Futbolu Amerykańskim w Europie?
Dolej do baku!

Postaw mi kawę na buycoffee.to