Zapowiedź meczu PFL1 – Tychy Falcons vs. Silesia Rebels Katowice

Futbolowa sobota upłynie nam pod znakiem rewanżowych Derbów Śląska pomiędzy Falcons a Rebels. W pierwszym meczu, który otwierał nam sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, to Rebelianci okazali się lepsi. Teraz gra toczy się o zdecydowanie większą stawkę, a mecz ten będzie miał kluczowe znaczenie w kontekście końcowego układu ligowej tabeli. Początek starcia o godzinie 14:00.

Gospodarze sobotniego spotkania ostatnim zwycięstwem z Warsaw Mets bardzo przybliżyli się do awansu do półfinałów. Mecz w Warszawie zapamiętamy na długo, ze względu na wysoki wynik oraz wyczyny Mateusza Patalasa, który w tym jednym spotkaniu zdobył aż 5 przyłożeń! Postawa Falcons pozwala myśleć, że zespół rozkręca się z meczu na mecz i optymalną formę złapie na ewentualne playoffy. Punktem przełomowym było domowe starcie z Kings. Mimo tego, że przegrane wysoko, to gra była twarda i nieustępliwa. Sokoły skorzystały także na wymianie rozgrywającego. Cristopher Fowler zaledwie w dwóch meczach zapisał na swoim koncie o wiele lepsze statystyki niż Christopher Jeffery, a formacja ofensywna pod jego wodzą wygląda świetnie.

CompletionsAttemptsYardsTDINT
Christopher Jeffrey264829822
Christopher Jr Fowler36615066

Falcons zrobili już spory krok ku półfinałom, wygrywając z Mets, jednak istnieje jeden scenariusz, gdzie mogą z fazy playoffs wypaść:

  • Zwycięstwa Rebels i Lowlanders – 3. Rebels, 4. Falcons, 5. Mets
  • Zwycięstwa Rebels i Mets – 3. Mets, 4. Rebels, 5. Falcons
  • Zwycięstwa Falcons oraz Lowlanders – 3. Falcons, 4. Mets, 5. Rebels
  • Zwycięstwa Falcons oraz Mets – 3. Falcons, 4. Mets, 5. Rebels

Najlepszym układem dla Sokołów byłaby wygrana z Rebels, jednak jeśli potkną się w walce o playoffs i przegrają w sobotę z lokalnymi rywalami, muszą liczyć na wygraną Lowlanders w niedzielnym starciu z Mets.

Mateusz Patalas przed rewanżowymi Derbami Śląska

Dla Rebeliantów jest to mecz o być albo nie być w fazie playoffs. Domowa porażka z Warsaw Mets ma kluczowe znaczenie w kontekście walki o układ tabeli po sezonie zasadniczym. Porażka w sobotnich derbach przekreśla szansę zespołu z Katowic na fazę postseason. Rebelianci muszą więc wzbić się na wyżyny swoich umiejętności i udowodnić, że w sezonie 2022 na Śląsku to oni są lepszą drużyną. Mają ku temu sporo argumentów. Ofensywnie zespół prowadzony jest bardzo dobrze i jest wielu graczy, którzy mogą zadać bolesne rany Sokołom. Rozgrywający David James to aktualnie drugi QB ligi, ze skutecznością podań na poziomie 60%. Odbierać te podania również ma kto. Robert Szmielak, Mateusz Szurpicki, Dawid Kaczor czy Paweł Wojciechowski grają bardzo dobrze i zdobywają sporo jardów. Do tego dochodzi gra biegowa Beniamina Bołdysa czy Cypriana Wiącka. Sam rozgrywający James również potrafi dołożyć spory zysk jardowy. To wszystko w połączeniu z ofensywną wizją Michała Kołka daje mieszankę wybuchową, która jest w stanie zagrozić nawet teoretycznie mocniejszym rywalom, co dało się zauważyć podczas meczu w Białymstoku.

W ramach przedmeczowej wypowiedzi zachęcamy do odsłuchania najnowszego odcinka podcastu Halftime Show, gdzie Robert Szmielak powiedział co nieco o nadchodzącym meczu z Falcons.

Porównując obie drużyny przed sobotnim starciem można stwierdzić, że w obecnym sezonie zespoły prezentują bardzo podobny poziom. Falcons mimo porażki w pierwszej kolejce, wskoczyli na odpowiednie tory, a zmiany, które zaszły w drużynie w trakcie sezonu wydają się być bardzo trafione. Należy pamiętać, że Sokoły mają rozegrane dwa mecze więcej ze względu na występy w pucharze CEFL Cup. Z drugiej strony są Rebelianci, którzy mimo świetnego startu, w kolejnych kolejkach mieli nieco problemów kadrowych. Szybko się z nimi uporali i o mały włos nie wygrali w Białymstoku z Lowlanders. Największym problemem Rebels niewątpliwie jest domowa porażka z Mets, która ma w tym momencie kluczowe znaczenie. Nieważne z jakiej strony spojrzymy na sobotnie spotkanie, wiemy jedno – czeka nas świetne widowisko! Gorąco zachęcamy do śledzenia transmisji i zaglądania do naszego centrum meczowego.

Podobał Ci się tekst? Podziękuj autorowi symbolicznym kubkiem kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to