Zapowiedź meczu PFL 2 – Białe Lwy Gdańsk VS Armia Poznań

W najbliższą niedzielę na stadionie Lekkoatletyki i Rugby w Gdańsku Białe Lwy zmierzą się z drużyną Armii Poznań. Dla Lwów będzie to pierwszy mecz sezonie przed własną publicznością. Po wyjazdowej porażce z Watahą Białe Lwy mają coś do udowodnienia. Dla Armii Poznań z kolei będzie to pierwszy sprawdzian w tym sezonie.

Start sezonu rządzi się swoimi prawami. W trakcie pierwszego meczu zawsze wychodzą niedociągnięcia oraz obszary, nad którymi warto więcej popracować.mówił po meczu z Watahą Paweł Ejdys kapitan BLG. Pierwszy mecz w sezonie, dodatkowo wyjazdowy bardzo często jest pełen błędów, kiedy drużyny się jeszcze „docierają”. Gdańszczanie mieli 2 tygodnie na naukę i wyeliminowanie błędów z poprzedniego meczu. Teraz będą mieli okazje zaprezentować się przed własną publicznością.

Na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów graliśmy z Armią już trzykrotnie, więc zdążyliśmy już trochę poznać naszego następnego przeciwnika. Dotychczas żadnego z tych trzech spotkań nie udało nam się wygrać, więc jest u nas głód tego pierwszego zwycięstwa. Poznaniacy to silny zespół z mocnymi punktami po obu stronach piłki. Na naszą korzyść na pewno przemawia fakt, iż to będzie spotkanie na naszym terenie, przy naszej publiczności. Do tej pory grając przeciwko Armii nie mieliśmy tego luksusu.
Przeciwko nam jest terminarz rozgrywek, ponieważ Poznań nie rozegrał jeszcze meczu w tym sezonie, więc nie mieliśmy świeżego filmu z obecnego sezonu. Przestudiowaliśmy nasze błędy z meczu z Watahą i przez te dwa tygodnie skupiliśmy się na wyeliminowaniu ich. Liczymy na wyrównane widowisko, które dostarczy naszym kibicom mnóstwa emocji, a zakończy się naszą wygraną.
– mówi Paweł Ejdys

Podanie #9 Kamila Kowalika do #86 Mateusz Dziekońskiego

Dla Armii Poznań – zeszłorocznych mistrzów PFL2 niedzielne spotkanie będzie pierwszym sprawdzianem w tym sezonie. W zeszłym roku niepokonani w tym roku wracają jeszcze silniejsi. W tym sezonie Armia zostanie wzmocniona przez zakontraktowanego na sezon 2022 Charlesa Jamesa Arnolda. Arnold miał zagrać w Poznaniu już w 2020 roku, a teraz wrócił dokończyć unfinished bussines

Przygotowania idą pełna parą, mamy dużo nowych zawodników i z każdym treningiem coraz lepiej się zgrywamy. Nie lekceważymy przeciwników, bo zagrali już mecz w tym sezonie i są ograni, mogą pracować nad błędami. Natomiast przed nami pierwszy mecz. Jesteśmy świadomi, że możemy popełnić trochę błędów, ale jesteśmy dobrze przygotowani na defensywę oraz ofensywę Lwów. Jako atak szczególnie będziemy musieli uważać na blitze wykorzystywane przez obronę Białych Lwów- w poprzednim meczu ten element gry był szczególnie skuteczny w ich wykonaniu. – Witek Gajewski QB Armii Poznań i zeszłoroczny MVP PFL2

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 24 kwietnia o godzinie 13 przy al. Grunwaldzkiej 244 Gdański Ośrodek Sportu. Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniu na facebooku. Wstęp dla wszystkich kibiców darmowy. Zapraszamy także na naszą relację z meczu w centrum meczowym!

Przejdź do centrum meczowego