Zapowiedź meczu 9. kolejka PFL Silesia Rebels Katowice – Bydgoszcz Archers

Najwyższa klasa rozgrywek futbolu amerykańskiego w Polsce zawita w niedzielę do Katowic, gdzie zmierzą się ze sobą Silesia Rebels Katowice oraz Bydgoszcz Archers. Każda z drużyn po ośmiu kolejkach znajduje się w zupełnie innym miejscu i w tym meczu realizować będzie różne założenia.

Mecz Rebels vs. Archers grany jest dla Wojtusia Nowaka. Zachęcamy do wsparcia młodego wojownika. Więcej informacji znajdziecie pod TYM LINKIEM

Rebelianci cały czas starają się zdobywać punkty w ligowej tabeli. Aktualnie mają ich 2 (przy bilansie 1-3), lecz przed nimi jeszcze dwa mecze. Spotkania Rebels w tym sezonie są gwarantem emocji do ostatnich minut i obfitują w sporo punktów. Niestety dla graczy z Katowic – trzy porażki nie pozwoliły im na komfortowe miejsce w ligowej tabeli i o (teoretycznie) słabszego rywala w rundzie play-off wciąż muszą walczyć. To zadanie na pewno nie będzie łatwe. Do Katowic przyjeżdżają Łucznicy, którzy są niepokonani w tym sezonie i ciężko u nich znaleźć słabe punkty. Co prawda tydzień temu Falcons postraszyli ich nieco w trzeciej kwarcie, przy odrobinie rozluźnienia, ale wydaje się, że był to tylko chwilowy moment dekoncentracji i Archers przez cały czas kontrolowali wynik. By myśleć o wygranej, Rebelianci muszą wyeliminować błąd, który został im wytknięty przez wielu – niekompletne podania. Jon Mullin potrafi wykonać solowy bieg, gra dołem również pozwoli uzyskać 4-5 jardów w każdej akcji, ale podania górą niestety wciąż są największym mankamentem ekipy z Katowic.

“Archers w tym roku grają świetny futbol, są kompletną drużyną, w której mało rzeczy z zewnątrz wymaga poprawy. Granie z przeciwnikiem z najwyższej możliwej półki w Polsce to wyzwanie dla całej organizacji Rebels. Przygotowujemy się do tego meczu najlepiej jak potrafimy. Zawodnicy wkładają w te przygotowania mnóstwo energii. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że Archers wyjdą zmiennikami na kilku pozycjach, ponieważ fazę pucharową mają zapewnioną, nie ma na nich presji, że to jest mecz o wszystko, więc można wysunąć taki wniosek, ale zakładamy, że wyjdą najmocniejszym składem. Bardzo na to liczę, ponieważ po to gra się w ten sport, aby rywalizować z najlepszymi. Na tę chwilę w Polsce są to Archers i to gra z nimi jest dla wielu chłopaków ogromną motywacją. Staraliśmy się wykorzystać te 2 tygodnie jak najlepiej, każdy widział nasze mecze, każdy widział, w czym leży problem. Nastąpiły pewne przetasowania w składzie, które mnie również dotknęły i w niedzielnym meczu zagram na innej pozycji niż moja nominalna. Defens skupił się na poprawie tego, z czym mieli największy problem oraz ofensywa, w której mamy problem z regularnym przesuwaniem piłki również wzięła korepetycje. Co z tego wyjdzie? Przekonamy się w niedzielę. Serdecznie zapraszam Łuczników na Śląsk a Arka Cieśloka i Trenera Głównego Daniele Piechnika na ich Hajamt.” – Daniel Jagodziński, Silesia Rebels Katowice.

Archers są już pewni półfinałów. Wygrana z Falcons w prestiżowym starciu ligi pozwoliła im na komfortowe przygotowywanie się na najważniejszą część sezonu. Przed nimi jeszcze jeden mecz rundy zasadniczej i nawet przy niekorzystnym wyniku, nic szczególnego się nie dzieje. Dla Łuczników starcie w Katowicach będzie dobrą okazją, by sprawdzić w boju graczy, którzy do tej pory otrzymywali mniej minut lub w poprzednich meczach byli traktowani jako druga opcja. Najniebezpieczniejsze “strzały” w kołczanie Archers mogą ze spokojem przygotowywać się na półfinał, a backupy na pewno będą chciały pokazać w Katowicach, że warto na nich stawiać. Wielokrotnie pisaliśmy, że ciężko znaleźć u Archers słabe punkty. To stwierdzenie się nie zmienia, choć w sobotnim meczu w Bydgoszczy wyraźnie było widać, że Łucznikom zdarzają się momenty dekoncentracji. Falcons udanie je wykorzystali i pokazali całej lidze, że Łuczników można postraszyć. Rebels to drużyna grająca zawsze do ostatnich minut, więc goście będą musieli uważać. Zobaczymy, jaki skład wyjdzie na boisko i jak ułoży się dla nich ostatni mecz rundy zasadniczej. Niezależnie od wyniku – czekają ich dwa tygodnie przerwy i mnóstwo czasu na przygotowania do walki o medale.

“Nie odpuszczamy tego meczu. Oczywiście zmiany w zespole będą. Są one spowodowane urazami mniejszymi lub większymi, ale jedziemy po zdobycie kompletu punktów, aby zakończyć sezon zasadniczy z bilansem 6:0. Mamy komfort pewnej gry w półfinałach, dlatego podczas tego meczu będziemy chcieli przetestować nowe zagrywki, ustawienia, przetestować to co nam nie wychodziło, a w późniejszej fazie meczu będziemy zwiększać rotację zawodników. Sezon tak naprawdę zacznie się na nowo, dlatego chcemy być na niego przygotowani w 100%. Czekamy na ciekawy i niełatwy mecz. Rebels to waleczna drużyna, która będzie chciała pokazać, że potrafi grać i wygrywać, a mecz z liderem to chyba najlepsza okazja, by to udowodnić. Do meczu przygotowywaliśmy się tak jak do każdego innego. Znamy ich mocne i słabe strony, dlatego zrobimy wszystko, aby wykorzystać każdy błąd przeciwników. Grają u siebie, a kibicie na pewno będą wartością dodaną. Czeka nas bardzo ciekawa niedziela, ale wierzę, że na zakończenie będziemy mogli zapisać wynik 6:0.”– Piotr Materna, Bydgoszcz Archers.

Standardowo zachęcamy do zaglądania w nasze centrum meczowe, gdzie znajdziecie podstawowe informacje dotyczące meczu. https://halftime.pl/mecz/silesia-rebels-katowice-vs-ks-bydgoszcz-archers/