Zapowiedź meczu 2. kolejka PFL Warsaw Mets – Silesia Rebels Katowice

[vc_row][vc_column][alc_event_scoreboard event_id_on=”1″ event_id=”12204″ display_details=”” display_percentage=”” event_link=””][vc_btn title=”Przejdź do relacji” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fhalftime.pl%2Fmecz%2Fwarsaw-mets-vs-silesia-rebels-katowiece%2F”][vc_column_text]25 kwietnia na boisku w Wyszkowie dojdzie do starcia Warsaw Mets z Silesia Rebels Katowice. “Gospodarze” w tym sezonie jeszcze nie wyszli na boisko i będą starali się rozpocząć sezon od zwycięstwa, natomiast goście muszą zrehabilitować się swoim kibicom za porażkę na własnym obiekcie w pierwszej kolejce PFL.

Warsaw Mets zainaugurują swój futbolowy rok 2021 na boisku w Wyszkowie. Poprzedni sezon nie należał do najlepszych w wykonaniu czerwono-żółtych. Tylko jedno zwycięstwo na koncie i to właśnie z Rebels, wywalczone w ostatniej kolejce rundy zasadniczej nie jest szczytem aspiracji zespołu z Warszawy. Poprzedni sezon Mets będą chcieli odciąć grubą kreską i już na starcie pokazać, że będą liczyć się w stawce. Pomóc ma w tym bardzo dobrze zapowiadający się QB David Ash, który ma być rozwiązaniem na ofensywne problemy z tamtego sezonu. W składzie Mets zobaczymy także Zacharego Blaira, którego dobrze znamy z występów w Lowlanders Białystok. Ten gracz to gwarancja mocnych uderzeń.

“Przed pierwszym meczem atmosfera w drużynie jest świetna, nie możemy się doczekać pierwszego gwizdka. Przed sezonem dokonaliśmy wielu wzmocnień, zarówno w kwestii trenerów, importów jak i zawodników krajowych. Pozwoliło nam to na bardzo intensywny i owocny offseason, wierzę, że wyniki naszej pracy zobaczycie już w niedzielę. Rebels zagrali bardzo nierówne spotkanie, podjęli parę złych decyzji, ale to wciąż bardzo groźna drużyna. Przeanalizowaliśmy materiał wideo, wiemy, na co uważać, przed czym się bronić oraz co możemy wykorzystać. Na pewno spodziewamy się bardzo wyrównanego spotkania, Rebels będą chcieli się zrehabilitować za porażkę w pierwszej kolejce, my natomiast będziemy chcieli otworzyć nasz sezon zwycięstwem. Emocji na pewno nie zabraknie, zapraszam wszystkich do śledzenia naszej transmisji!” – Piotr Mitoraj, Warsaw Mets.

Silesia Rebels Katowice w pierwszej kolejce zapewnili wszystkim fanom futbolu amerykańskiego w Polsce niesamowity thriller. Nikt nie spodziewał się tak zaciętego meczu, w którym ostatnia akcja mogła przesądzić o końcowym wyniku. Rebels popełnili kilka znaczących błędów, które w drugiej kolejce będą musiały zostać wyeliminowane. Słuszność grania czwartych prób została już przeanalizowana przez wszystkich pasjonatów, nie nam opowiadać o efektach takich działań. W drugim meczu na pewno podejście i taktyka na spotkanie będą nieco bezpieczniejsze, a główny cel gości to uzyskać pierwsze punkty i przesunąć się w górę ligowej tabeli.

 

https://twitter.com/PFL_liga/status/1384492047034376192?s=20

“Dbałość o szczegóły wymaga intensywnego skupienia się na treningach. Nie możemy traktować upuszczonych podań i nietrafionych bloków, jako małego problemu. Skupiamy się na tym, by wyeliminować błędy z pierwszego meczu i to jest nasz cel. W ogóle nie oceniałbym drużyn. Jak widzieliśmy w pierwszym tygodniu, a szczególnie w przypadku naszej naszego meczu, jakiekolwiek oceny nie mają znaczenia. Liczy się to, jak drużyna przygotowuje się i gra razem przez pełne 4 kwartały w dniu meczu. Spodziewam się, że od samego początku dwie drużyny będą dużo walczyć. Znam chłopaków z Metsów z czasów sezonu 2019 i niewątpliwie są oni grupą wojowników. To będzie fizyczna gra od samego początku.”– John Lisella, Silesia Rebels Katowice.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Leave a comment