Zapowiedź finału PFLJ – Panthers Wrocław vs. Warsaw Mets

Zdjęcie: Szymon Starnawski Photography / Warsaw Mets

W najbliższą niedzielę, 12 listopada na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu dojdzie do starcia dwóch najlepszych juniorskich ekip tego sezonu. Naprzeciw siebie staną Panthers Wrocław – najlepszy zespół sezonu zasadniczego, zwycięzcy grupy południowej i Warsaw Mets – druga najlepsza drużyna po fazie zasadniczej, zwycięzcy grupy północnej. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00.

Panthers Wrocław vs. Warsaw Mets
Niedziela, 12 listopada
Stadion Olimpijski we Wrocławiu
Kickoff 15:00

Niedzielny finał rozgrywek juniorskich zapowiada się więcej niż ciekawie! Naprzeciw siebie staną zespoły, które w fundamentach swojego programu mają zakorzeniony rozwój juniorów i wychowywanie lokalnych graczy. Pantery robią to od wielu lat, natomiast Warsaw Mets od początku uformowania tego zespołu w sezonie 2019, aktywnie inwestują w rozwój młodych adeptów już od najmłodszych sekcji. Po kilku latach nauki i zbierania doświadczenia, juniorzy Mets stali się bardzo silną formacją na futbolowej mapie Polski.

By znaleźć się w finale, oba zespoły musiały rozegrać pięć spotkań. Cztery mecze fazy grupowej oraz spotkanie półfinałowe. Który zespół teoretycznie miał łatwiejsze zadanie? Ciężko powiedzieć, ponieważ zarówno Panthers, jak i Mets rozprawili się ze swoimi przeciwnikami w sposób nadzwyczajny i nie mieli większych problemów z wygrywaniem. Warszawianie występowali w grupie północnej i mierzyli się z takimi rywalami jak: Lowlanders, Angels czy Eagles. Już w pierwszym spotkaniu zaskoczyli prawdopodobnie całą futbolową społeczność, wygrywając z doświadczonymi Lowlanders aż 60:22! Później dwukrotnie pokonywali Angels Toruń, by fazę zasadniczą zakończyć zwycięstwem w derbach Warszawy z Eagles 48:6. Perfekcyjny bilans pozwolił im rozegrać mecz półfinałowy na własnym boisku. Los chciał, że Mets trafili na ubiegłorocznych juniorskich Mistrzów Polski – Kraków Kings i jak się okazało – pokonali ich 49:26, po raz kolejny prezentując swoją siłę.

Pantery z kolei rozgrywali swoje spotkania w grupie południowej, mierząc się z juniorskimi zespołami Falcons, Rebels oraz Kings. Ze Śląskimi formacjami poradzili sobie bez jakichkolwiek problemów. Kluczowym meczem w fazie zasadniczej było bezpośrednie starcie z Kings, które decydowało o końcowym układzie tabeli w grupie i możliwości organizacji meczu półfinałowego na własnym obiekcie. Pantery wygrały z Kings 34:25 i w półfinale na “Olimpijskim” ugościli Eagles, których pokonali 33:6.

Oba zespoły prezentują w sezonie 2023 wysoką formę i grają niezwykle solidny futbol. Gospodarze niedzielnego meczu wyróżniają się przede wszystkim twardą grą biegową oraz solidną pracą zarówno w linii ofensywnej, jak i defensywnej. Współpraca biegaczy z ofensywnymi liniowymi robi w Panthers naprawdę ogromne wrażenie i warto zwrócić na to uwagę, oglądając niedzielny mecz. Goście z Warszawy mogą pochwalić się przede wszystkim wybitnym rozgrywającym. Noah Holmgren mógłby grać już w poprzednim sezonie, jednak przez niektóre ustalenia, nie mógł wystąpić w rozgrywkach rok temu. Teraz jednak gra od początku i prezentuje się bardzo dobrze. W składzie Mets możemy oglądać graczy, którzy coraz śmielej pukają do pierwszego składu czerwono-źółtych, a nawet mieli okazję już w nim występować. Takim graczem jest chociażby Eryk Lipiński – defenjsywny liniowy, który w meczu finałowym może odegrać kluczową rolę w powstrzymywaniu gry biegowej Wrocławian.

Zapowiada się naprawdę bardzo dobry juniorski finał. Transmisję meczu będzie można zobaczyć za pośrednictwem strony GameDay.pl. Link do transmisji będziemy publikować bliżej terminu meczu za pośrednictwem naszych kanałów społecznościowych.