Zapowiedź dziesiątego tygodnia PFL2

Zdjęcie: Juwel Fotografia / Białe Lwy Gdańsk

Runda zasadnicza na szczeblu drugoligowym dobiega końca. Na północy wiemy już, które zespoły awansują do półfinałów, natomiast na południu wszystko może rozstrzygnąć się już w tym tygodniu. Czy tak będzie? Boisko zweryfikuje.

Białe Lwy Gdańsk vs. AZS UWM Olsztyn Lakers
Sobota, 6 lipca
ul. Grunwaldzka 244, Gdańsk
Kickoff 12:00
TRANSMISJA

Białe Lwy przegranym meczem z Rhinos w dziewiątym tygodniu pogrzebali sobie szanse na awans do półfinałów. Zostały im do rozegrania dwa mecze przed własną publicznością i Gdańszczanie z pewnością będą chcieli dać swoim kibicom nieco powodów do radości w postaci zwycięstw. W nadchodzącym meczu zmierzą się z Lakers, którzy są aktualnymi liderami tabeli i jeszcze nie zaznali smaku porażki. Fakty są takie, że Lakers są na ten moment jedynym zespołem w całej Polskiej Futbol Lidze, który jeszcze nie przegrał meczu w sezonie 2024. Nawet w stawce pierwszej ligi każdy z zespołów przegrał choć raz, w drugiej lidze natomiast są Olsztynianie, którzy po dzień dzisiejszy są niepokonani. Czy po sobotnim meczu to się zmieni? Przekonamy się.

Armia Poznań vs. Wilki Łódzkie
Sobota, 6 lipca
Stadion Lekkoatletyczny im. Miłosza Józefa Szczepańskiego, ul. Kosynierów 2, Środa Wielkopolska
Kickoff 12:00

Mecz w Środzie Wielkopolskiej zdecydowanie będzie najciekawszym spotkaniem dziesiątego tygodnia PFL2. Rewanżowe starcie pomiędzy Armią a Wilkami może ostatecznie wyłonić nam zespół, który zagwarantuje sobie miejsce w półfinałach. Co musi się zdarzyć, by do tego doszło? To proste, wystarczy, że Wilki wygrają wyjazdowy mecz. Wówczas będą posiadać 8 dużych punktów i Armia nie będzie w stanie ich dogonić, nawet w przypadku zwycięstwa w ich ostatnim meczu z Dukes. Z kolei jeśli to Poznaniacy chcą myśleć o awansie, muszą pokonać Wilki różnicą minimum 12 punktów oraz wygrać swój ostatni mecz z Dukes. Wówczas, wygrana w dwumeczu z Wilkami pozwoli im zając drugie miejsce w tabeli, co gwarantuje awans do fazy playoff.

Tychy Falcons vs. Dukes Ząbki
Niedziela, 7 lipca
Falcons Field, ul. Plac Zbawiciela 2
Kickoff 13:00

Na zakończenie dziesiątego tygodnia PFL2 dostaniemy ciekawe starcie w Tychach, gdzie miejscowe Sokoły podejmą Dukes. Gospodarze to lider tabeli grupy południowej i jedna z najlepszych drużyn w całej stawce tegorocznej PFL2. Tyszanie z pewnością myślą o wygraniu całej ligi i to właśnie faza pucharowa będzie dla nich kluczowym okresem w sezonie. Z drugiej strony mamy Dukes, którzy mimo ostatniego miejsca w tabeli stawiają twarde warunki każdemu rywalowi i w pierwszym spotkaniu z Falcons przegrali zaledwie 0:17. Liczymy na to, że mimo braku szans na awans do półfinałów Książęta zaprezentują w Tychach ciekawy futbol i postarają się o emocje do ostatniego gwizdka.