Zapowiedź 8. kolejki PFL1

Zdjęcie: SportPstryk / Lowlanders Białystok

Czas na ostateczne rozstrzygnięcia w rundzie zasadniczej Polskiej Futbol Ligi. Nadchodzący weekend wyłoni nam finalne pary półfinalistów, którzy za dwa tygodnie powalczą o miejsce w warszawskim finale. Szykuje się najciekawszy weekend w sezonie zasadniczym. Zapraszamy na zapowiedź.

Jaguars Kąty Wrocławskie vs. Silesia Rebels Katowice
Sobota, 15 czerwca
Stadion przy ul. Zwycięstwa, Kąty Wrocłąwskie
Kickoff 15:00
TRANSMISJA

Sobotni mecz w Kątach Wrocławskich będzie pożegnalnym meczem dla kibiców Jaguars w sezonie 2024. Jaguary mają obecnie bilans 1-6 i przed tygodniem stracili szansę na półfinały, przegrywając na wyjeździe z Warsaw Mets. Na zakończenie sezonu przyjdzie im zmierzyć się z Rebeliantami, którzy potrzebują zwycięstwa, by być pewnym półfinałów. W pierwszej odsłonie tego matchupu Rebelianci pokonali Jaguars 49:26 w atmosferze pewnych kontrowersji. Rewanż zapowiadał się niezwykle ciekawie i mógł być decydującym starciem dla obu zespołów w walce o playoffs, jednak porażka Jaguars w Warszawie sprawiła, że sobotni mecz jest istotny jedynie dla Rebeliantów. Gospodarze z pewnością będą chcieli jak najlepiej pożegnać się ze swoimi kibicami i zaprezentują efektowny oraz finezyjny futbol.

Kraków Kings vs. Warsaw Eagles
Niedziela, 16 czerwca
Stadion KS Nazwiślan, ul. Koletek 20
Kickoff 15:00
TRANSMISJA

Wszystkie spotkania w ostatniej kolejce mają ogromną wagę, ale niedzielny mecz w Krakowie to hit 8. kolejki i walka o pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Kings już raz pokonali Eagles. Stało się to w pierwszej kolejce, kiedy to Królowie wygrali w Warszawie 19:9. Od tego czasu wiele się zmieniło. Eagles wygrali sześć spotkań z rzędu, a Kings mogli zanotować perfect season, lecz ulegli Żubrom z Białegostoku w 6. kolejce. Oba zespoły grają w tym sezonie fenomenalnie, oba mają graczy, którzy sami mogą przechylić szalę meczu na jedną ze stron i w końcu oba marzą o tym, by wygrać rundę zasadniczą i zmierzyć się z teoretycznie słabszym rywalem. Szykuje się prawdziwe starcie wagi ciężkiej, a być może będzie to przedwczesny finał. Zastanówcie się dwa razy, czy wybrać mecz Polaków na Euro, czy jednak włączyć YouTube i zobaczyć hit ostatniej kolejki.

Lowlanders Białystok vs. Warsaw Mets
Niedziela, 16 czerwca
Stadion Miejski w Białymstoku (główny obiekt), ul. Słoneczna 1
Kickoff 17:00
TRANSMISJA

8. kolejkę zakończymy meczem na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Lowlanders przyzwyczaili nas do tego, że po zakończeniu sezonu piłkarskiego korzystają z możliwości rozegrania meczu na dużym obiekcie i organizują wydarzenie, które gromadzi na trybunach kilka tysięcy osób. Futbol Amerykański jest w Białymstoku bardzo popularny, co widać po zaangażowaniu kibiców oraz renomie, jaką wypracowała sobie drużyna Żubrów na mapie sportowych drużyn w mieście. Niedzielny mecz jest niezwykle ważny dla obu zespołów. Warsaw Mets dzięki ostatniej wygranej z Jaguars Kąty Wrocławskie wciąż są w grze o playoffs, ale by tego dokonać, muszą wygrać rewanżowe starcie z Lowlanders różnicą minimum 13 punktów i liczyć także na sobotnie zwycięstwo Rebels w meczu z Jaguars. Wówczas Rebels zajmą trzecie miejsce, Mets czwarte, a Lowlanders piąte. W przypadku wygranej gospodarzy sytuacja jest prosta. Żubry gwarantują sobie półfinały z trzeciego miejsca.