Zapowiedź 7. kolejki PFLJ

Przedostatnie kolejka sezonu zasadniczego w lidze juniorskiej to rewanżowe spotkanie pomiędzy Panthers Wrocław a Kraków Kings. Pierwsze starcie dostarczyło wiele emocji. Oby tym razem było podobnie.

Zdjęcie: Łukasz Skwiot Fotografia Sportowa [Link do profilu]

Panthers Wrocław vs. Kraków Kings
Sobota, 16 października
Kickoff: 13:00

Pierwszy mecz tych dwóch zespołów na szczeblu juniorskim w obecnym sezonie odbył się 3 października w Krakowie. Wtedy kibice zgromadzeni na obiekcie byli świadkami twardej walki do ostatnich minut, w której przez większość meczu to Kings dyktowali warunki gry, a Pantery musiały gonić. Goście objęli prowadzenie dopiero pod koniec czwartej kwarty i udanie “dowieźli” wynik 26:19 do końca. Katem dla Królów okazał się running back Panthers Juniors – Kuba Kowalski, który swoim biegiem zdobył sześć oczek, a następnie podwyższył za 2 , udanie łapiąc podanie od Mateusza Hernackiego. Kings pojadą na Stadion Olimpijski podwójnie zmotywowani. Po pierwsze: na pewno chcą zrewanżować się Panterom za porażkę na domowym obiekcie w Krakowie i po drugie: jeśli Kings osiągną korzystny wynik, a przy tym nie stracą punktów, mogą jeszcze wyprzedzić Panthers w tabeli grupy południowej. Z tym że za tydzień będą musieli jeszcze spoglądać na ostatni mecz Panthers z Silesia Rebels Katowice, ponieważ w lidze juniorskiej o układzie tabeli zaraz po “dużych” punktach liczą się małe punkty stracone.

Bydgoszcz Archers vs. Armia Poznań
Walkower

Zgodnie z dotychczasowymi rozstrzygnięciami po wycofaniu się z rozgrywek Armii Poznań, Archers wygrywają ten mecz regulaminowym rezultatem 20:0.