Święci sprawdzą siłę beniaminka

[vc_row][vc_column][vc_column_text]W najbliższą niedzielę o godzinie 14:00 na stadionie Budowlanych Częstochowa miejscowi Święci podejmą beniaminka LFA9 – Renegades Świdnica.

Święci w poprzednim roku zanotowali solidny sezon. W myśl ligi LFA9 – dbamy przede wszystkim o rozwój, więc nastroje w Częstochowie również ku temu są skierowane. Ciężko przepracowana zima, nowe twarze w zespole i postęp marketingowy sprawiają, że Święci są poważnym kandydatem do wyjścia z grupy południowej. W niedzielę przyjdzie im zainaugurować sezon na własnym obiekcie z nową siłą w LFA. Przekonamy się, czy ciężka praca w offseasonie przyniesie efekty.

Cel na ten sezon oczywiście jest jasny, zdobyć mistrzostwo. Gramy i trenujemy właśnie po to. W porównaniu do poprzedniego sezonu, można powiedzieć że jesteśmy w trakcie wymiany pokoleniowej, w zeszłym roku opieraliśmy się głównie na doświadczonych zawodnikach, w tej chwili proporcje trochę się zmieniły, tak mniej więcej 50/50. W wyniku zakazu wypożyczania zawodników do innych klubów, paru podstawowych graczy, zdecydowało się na grę w LFA1. Trenujemy regularnie od lutego, wiele osób juz nie może się doczekać pierwszego gwizdka. A czy jesteśmy dobrze przygotowani? To już zweryfikuje boisko. Ja osobiście wyznaje zasadę że nie da się być idealnie przygotowanym, choćbyśmy mieli treningi codziennie przez cały rok, zawsze będzie coś do poprawy, taki już jest ten sport. Jak na prawdziwego beniaminka przystało, nie wiadomo czego się spodziewać, jest to bardzo niebezpieczne. Przygotowaliśmy się na różne scenariusze. Sama drużyna, mimo że jest beniaminkiem LFA, na pewno nie można powiedzieć ze składa się z samych rookies. Ja osobiście liczę na twardą fizyczną grę, o wiele częściej grałem przeciwko takim drużynom i o wiele łatwiej mi przeciwko takim zespołom grać. Żałuje że nie gramy przeciwko sobie w 2, 3, lub 4 kolejce, do tego czasu na pewno miałbym okazje przeanalizować ich możliwości.” Michał Chochliński, Święci Częstochowa.

Renegades to nowa siła w LFA. Będzie to ich pierwszy sezon w rozgrywkach ligi rozwojowej. Świdnica leży blisko takich miast jak Bielawa czy Wałbrzych, więc o napływ futbolowej krwi powinni być spokojni. Solidnie pracowali w trakcie offseasonu, zarówno na treningach, jak i w internecie. Media społecznościowe Renegades zasługują na duży plus i zawsze warto to pochwalić. Poznaliśmy pełną listę graczy i w niedzielę przekonamy się, jaką siłą dysponuje beniaminek.

Dysponujemy 30 osobowym składem, w który wchodzą zarówno debiutanci, zawodnicy, którzy rozegrali już parę sezonów oraz weterani futbolowych boisk. Naszym celem jest przede wszystkim rozegranie 4 dobrych i równych meczy. Okres przygotowawczy był bardzo intensywny. Pierwszą częścią było mocne przygotowanie wydolnościowe. W dalszym okresie odbyliśmy dwa Campy z zaprzyjaźnionymi drużynami zakończone meczami kontrolnymi, z których jesteśmy zadowoleni. Znamy drużynę Świętych, wiemy, że jest to doświadczona ekipa. Ubiegły sezon dobrze to pokazał. Na pewno do każdego rywala podchodzimy z szacunkiem. Naszym planem jest ściśle trzymać się założeń trenerów i skutecznie egzekwować zagrywki.” Tomek Józefowicz, Renegades Świdnica.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”7455″ img_size=”large” alignment=”center” onclick=”link_image”][/vc_column][/vc_row]

Leave a comment