Mazowieckie starcie w grupie A

[vc_row][vc_column][vc_column_text]W najbliższą sobotę o godzinie 14:00 na obiekcie OSIR Bemowo w Warszawie druga drużyna Warsaw Mets zmierzy się z beniaminkiem w LFA – Mustangs Płock.

Warszawiacy w swoim pierwszym sezonie postanowili powołać drużynę B. Trudno im się dziwić. Stołeczna ekipa na brak zawodników nie może narzekać, a nie wszyscy mogą być wpisani do głównej drużyny. Skład B będzie dla tych chłopaków szansą pokazania się i udowodnienia, że w przyszłym roku warto na nich postawić. Druga drużyna jest projektem rozwijanym przez Mets praktycznie od samego początku powołania klubu. Odbyło się kilka rekrutacji, które wyszły bardzo pozytywnie. W sobotę przekonamy się, jaką siłą dysponuje Warszawa i czy dobrze przygotowali swoich zawodników na pierwsze starcie.

W chwili obecnej prowadzimy łączone treningi drużyny B i drużyny JR. Po dobrym sezonie pod względem sportowym i świetnym pod względem organizacyjnym, wzrosło zainteresowanie futbolem w stolicy. Zawodnicy drużyny B to mix świeżej krwi z bardziej doświadczonymi zawodnikami, którzy bardzo pomagają w zrozumieniu gry. Na pewno paru zawodników zaskoczyło i ma szansę powalczyć o drużynę A. Ciężko pracujemy, z treningu na trening jest lepiej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ilości osób, które do nas dołączyły. Świetnie przepracowaliśmy okres kondycyjny i szybko udało nam się wdrożyć futbolowe podstawy. Naszym założeniem było, aby mieć skromny playbook natomiast dopracowany do perfekcji. Chcemy grać prosty i konsekwentny futbol. Mustangs to świetna drużyna, zawsze grająca twardy i fizyczny futbol. Nie do końca jest nam znany ich skład osobowy, doszło do nich paru graczy z innych drużyn. Jest to drużyna doświadczona w tym formacie rozgrywek i na pewno czeka nas ciężkie spotkanie. Mam nadzieję, że pogoda i kibice dopiszą. Mets family – liczymy na Was! Zapraszam wszystkich na Osir Bemowo w sobotę na godz. 14” Piotr Mitoraj, Warsaw Mets.

8 lutego Liga Futbolu Amerykańskiego oficjalnie poinformowała kibiców o dołączeniu do rozgrywek Mustangów z Płocka, przy okazji dodając, że drużyna ta wystąpi w rozgrywkach LFA9. Mustangi miały pół roku na przygotowania i treningi i wierząc udostępnianym treściom w kanałach społecznościowych – nie odpuszczali sobie. W poprzednim sezonie Mustangi występowały w lidze PLFA. Sezon zasadniczy ukończyli z bilansem 6-0, lecz w rundzie dzikich kart ulegli (nieistniejącej już) Husarii Szczecin. W pierwszym starciu w nowej lidze trafili na Mets, którzy po połączeniu drużyn w Warszawie stali się bardzo solidną drużyną. Czy niewielka odległość Płocka od Warszawy i znajomość stylu gry graczy ze Stolicy pozwoli Mustangom osiągnąć korzystny wynik? Przekonamy się w sobotę.

fot. Dariusz Jacek / Interception[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”7452″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

Leave a comment