Ruszyły zapisy do kolejnej edycji programu NFL Academy

Wszyscy przyzwyczailiśmy się już do działań zdalnych. Praca, spotkania i rekrutacje w takiej formule nie są niczym innowacyjnym. Po raz kolejny taką formę pozyskiwania nowych talentów przyjął program NFL Academy, który uruchomił nabór atletów na rok 2021.

By złożyć swoją aplikację do programu, zawodnik musi spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim ważny jest wiek – maksymalny wynosi 19 lat, więc wszyscy chętni, którzy są starsi, niestety muszą szukać innych możliwość pokazania swych umiejętności.

Dużym atutem będzie posiadanie dobrze prowadzonego konta w social mediach. Instagram lub Twitter naszpikowany futbolowymi zdjęciami, najlepszymi zagrywkami i filmikami z treningów w dzisiejszych czasach jest bardzo ważny. Warto o tym pamiętać i dbać o swój wizerunek w sieci.

Kolejnym plusem będzie solidnie zmontowana taśma z highlightami z ostatniego sezonu lub całości kariery. Niezależnie od pozycji, na jakiej grasz, musisz udowodnić, że potrafisz się wyróżnić i pokazać swoje najlepsze lub niekonwencjonalne zagrania i momenty.

Film aplikacyjny musi składać się z czterech elementów:

  • SPEED / ACCELERATION
  • AGILITY
  • POWER / EXPLOSIVENESS
  • ATHLETICISM

Organizatorzy dobrali do nich następujące ćwiczenia:

  • Bieg na 40 jardów
  • 20 Yard Shuttle
  • Broad jump
  • Forma “atletyczności”. Może to być np.: skok przez płotki, wyciskanie na ławce, przerzucanie opony. Ćwiczenia należy dobrać odpowiednio dla swojej pozycji na boisku i warunków fizycznych.

Oprócz nagrania należy dołączyć zdjęcia ukazujące swoją sylwetkę. Poniżej przykład zdjęcia:

Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ. Termin nadsyłania aplikacji kończy się 28 marca.
Ciekawostka: rok temu przy okazji wirtualnych tryoutów na rok 2020, na oficjalnym Instagramie NFL Academy został wyróżniony zawodnik Watahy Zielona Góra – Tymoteusz Zieniewicz. Jego nagranie pojawiło się na stories podsumowującym nabór.

Przykładowe nagranie zgłoszeniowe:

Leave a comment