Powtórka: Co najlepiej wychodziło każdej z drużyn ELF w WEEK ONE Część 1/2

Zwyciężając, czy odnosząc porażkę, każda z 12 drużyn które rozegrały spotkania w 1. kolejce ELF pokazała się z dobrej strony w różnych aspektach gry. Co najlepiej wychodziło każdej z nich? W tej części sprawdzimy co słychać w Istanbule, Innsbrucku, Kolonii, Berlinie, Lipsku i Düsseldorfie.

Raiders Tirol: Gra biegowa.

Logar Moragne był jedną z największych niespodzianek pierwszej kolejki. 105 jardów, jedno przyłożenie i świetne bloki przy pass protection sprawiły, że gra biegowa Raiders budziła respekt. W 18 biegach, Moragne ani razu nie został powalony przed linią wznowienia. 

COLOGNE CENTURIONS: Gra podaniowa

Mimo że intensywność z jaką zaatakowali Istanbul Rams wyraźnie zaskoczyła ofensywe Centurions i QB Jan Weinrich popełnił jedną czy dwie dziwne decyzje, to gra podaniowa zespołu z Kolonii była najskuteczniejsza w całej lidze. Rozgrywający Weinrich odnajdował na boisku swoich skrzydłowych Quintena Poundsa, Paula Lenhardta i Jannika Loercksa. Bez większego problemu konwertował ważne próby i co najważniejsze- doprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. 

Istanbul Rams: Presja

Dwa sacki, 6 powaleń na stratę, 2 wybite piłki, 3 odzyskane fumble i 2 przechwyty. Rams wchodzili w backfield Centurions jak do siebie. Zachary Blair, środkowy Linebacker znany polskim kibicom z występów w Warsaw Mets rushował z lewej na prawą w pogoni za niosącym piłkę. Niestety, to nie wystarczyło.

Berlin Thunder: Obrona przed podaniami

Mimo, że wyglądało to na niezły mismatch, to Robby Kendall, Amir Kilani, Paul Ruffin oraz Moritz Thiele mieli skrzydłowych Sea Devils pod względną kontrolą. Mimo ze Hamburg tak zdominował całą grę, ze nie musieli tak naprawdę rzucać, to ich gra podaniowa była widocznie ograniczona przez secondary Berlin Thunder.

Rhein Fire: Ochrona rozgrywającego

W zeszłym sezonie Frankfurt Galaxy ze swoim systemem 3-4 byli jedną z najbardziej efektywnych defensyw w nakładaniu presji na rozgrywających. Marc Anthony Hor grający jako Nose Tackle dla Galaxy stoczył ciężki bój z centrem Rhein Fire – Nickiem Wiensem. W lini ofensywnej Rhein jako Lewy Tackle gra także znany polskim kibicom Sven Breidenbach– grający w 2020 roku w Panthers Wrocław z którymi wygrał Polish Bowl. Linia ofensywna Ognistych pokazała Galaktycznym gdzie ich miejsce.

Leipzig Kings: frontowa siódemka

Justice Hansen został bardzo ciepło przywitany w ELF przez drużynę z Lipska. 6 sacków, 9 powaleń na stratę, jedna wybita piłka i 2 odzyskane fumble mówią same za siebie. Jeśli ofensywa Kings wejdzie na ten sam poziom co ich obrona, to mogą na pewno staną się jednymi z kontenderów awansu do play-offs.

source: https://europeanleague.football/elf-news/recap-what-worked-for-each-team-in-week-1
Chcesz czytać więcej o ELF? To dolej kawy, bo lecę na oparach!

Postaw mi kawę na buycoffee.to