Panthers Wrocław w drodze po drugie zwycięstwo w ELF

Panthers Wrocław w świetnym stylu zainaugurowali sezon European League of Football. Wrocławianie po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonali 5 czerwca na Stadionie Olimpijskim ekipę Leipzig Kings 34:27. Tym razem Panthers udadzą się do Niemiec na mecz wyjazdowy ze Stuttgart Surge, który – jako spotkanie międzygrupowe – może mieć ogromne znaczenie w końcowym rozrachunku ligowej tabeli.

Dreszczowiec w otwarciu sezonu na Stadionie Olimpijskim

Choć nie można powiedzieć, że inauguracyjny mecz z Leipzig Kings należał do łatwych, to najważniejsze pozostaje zwycięstwo oraz wielkie emocje, które Panthers zafundowali ponad trzem tysiącom kibiców zgromadzonym na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu oraz tym przed ekranami telewizorów. Wrocławianie pozbawili futbolistów z Lipska marzeń o wygranej w ostatnich sekundach spotkaniach, wyrywając im piłkę, wbiegając z nią w pole punktowe i ustalając wynik na 34:27

Wygraliśmy i to zdecydowanie najważniejsze, ale mecz pokazał, ile przed nami pracy. Defensywa i drużyny specjalne zagrały świetne spotkanie, ale w ofensywie mieliśmy za duże wahania formy. Niektóre akcje graliśmy rewelacyjnie, by potem robić bardzo duże błędy. Musimy to poprawić i to jak najszybciej. Od razu po meczu zaczęliśmy analizę wideo i wyciągamy wnioski. Przed nami pierwsze spotkanie wyjazdowe, a to zawsze trudniejsze zadanie.

mówił po wygranym meczu Trener Główny Panthers Wrocław, Jakub Samel


Dzięki spektakularnemu zwycięstwu nad drużyną z Lipska Panthers Wrocław wraz z Hamburg Sea Devils znaleźli się na czele tabeli Konferencji Północnej. To pierwszy krok w wyścigu o tytuł Mistrzów Europy.


Nieznany przeciwnik na wyjeździe

Kolejnymi rywalami Panthers Wrocław będą niemieccy Stuttgart Surge. Obie drużyny jeszcze nigdy nie mierzyły się w bezpośrednim pojedynku, ale to wrocławianie wybiegną na boisko w Niemczech w roli faworytów. Drużyna ze Stuttgartu wysoko przegrała swoje pierwsze spotkanie, ulegając na własnym stadionie Barcelonie Dragons 9:38.

Podczas tego meczu ofensywa Surge miała ogromne problemy z przesuwaniem piłki do przodu. W najbliższą niedzielę również czeka na nich arcytrudne wyzwanie, ponieważ w formacji defensywnej w ostatnim meczu wrocławianie zaprezentowali się ze świetnej strony. Jeżeli Panthers zagrają w obronie na poziomie, do którego przyzwyczaili kibiców oraz zapewnią wystarczającą ilość czasu swojemu
rozgrywającemu, Justice’owi Hansenowi na uruchomienie korpusu skrzydłowych, to powinni dopisać do swojego dorobku kolejne zwycięstwo – szczególnie cenne, bo z rywalami spoza swojej grupy.

W European League of Football nie ma łatwych przeciwników, dlatego nigdy nie lekceważymy rywali. Mimo swojej porażki Surge pozostają silną drużyną, która już przed rokiem udowodniła, że potrafi zaskoczyć nawet silniejsze ekipy. Dysponujemy jednak kompletnym i wszechstronnym zespołem, przez co jestem przekonany, że w najbliższą niedzielę wykonamy następny krok w kierunku fazy play-off i zafundujemy kibicom kolejną dawkę wielkich sportowych emocji w najlepszym europejskim
wydaniu!

przekonuje Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław

Wyjazdowy mecz Panthers Wrocław ze Stuttgart Surge odbędzie się w najbliższą niedzielę (12 czerwca) o godz. 15.00. Polscy kibice będą mogli oglądać to spotkanie na żywo od godz. 14.55 na antenie Polsat Sport Extra. Dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli zasiąść przed telewizorami przygotujemy także relacje tekstową. Stay tuned!

tekst i zdjęcia: materiał prasowy Panthers Wrocław