Połączenie drużyn spowodowało, że nasz okręt może popłynąć daleko

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Podczas aktualnie trwającej przerwy między sezonami dzieje się bardzo dużo. Jedno z ważniejszych wydarzeń rozegrało się w Szczecinie. Z połączenia Cougars i Husarii powstała Armada, która nikogo się nie obawia i swoim doświadczeniem oraz determinacją, chce zaskoczyć w rozgrywkach LFA2. Na temat fuzji oraz przygotowań do sezonu, rozmawiamy z Tomaszem Leszczyńskim (Cougars -> Armada).

Kamil: Podczas trwającego offseasonu na futbolowej mapie Polski doszło do wielu zmian. Jedną z nich jest fuzja w Szczecinie. W miejsce Cougars oraz Husarii powstała Armada. Jak przebiegały rozmowy o fuzji i czy wszystko poszło gładko, a może były jakieś problemy?

Tomasz: W zasadzie rozmowy przebiegały spokojnie i bardzo konstruktywnie. Trzymaliśmy się poczynionych ustaleń i obustronnie (Cougars i Husaria) oraz uczciwie podchodziliśmy do ich realizacji. Nazwa została zaakceptowana już na pierwszym spotkaniu i od tego czasu niezmiennie szło z wiatrem.

Szczecin to bardzo silne miasto pod względem sportu. Wiele lokalnych drużyn występuje w najwyższych klasach rozgrywkowych. Jak postrzega się futbol amerykański w Szczecinie i czy decyzja o dołączeniu do Ligi Futbolu Amerykańskiego, będzie miała wpływ na promowanie tej dyscypliny w regionie Pomorza Zachodniego?

To się rzeczywiście zgadza, choć najbardziej obfite lata mamy już chyba za sobą. Ten rok to dla środowiska sportowego niestety raczej okres traumy po wycofaniu Stoczni Szczecin z rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy. Mamy nadzieję, że informacja o naszym połączeniu i stworzeniu jednego, silnego tworu w postaci Armady Szczecin, wprowadzi choć trochę pozytywnej energii. Futbol w Szczecinie musi teraz solidnie popracować przez sezon lub dwa, aby odbudować zainteresowanie dyscypliną. Będziemy oczywiście rozmawiać z włodarzami naszego miasta, jak można byłoby wspólnie to zainteresowanie podsycać i co jest do tego potrzebne. Nie ukrywamy, że jeszcze jako osobne twory czyniliśmy starania o poprawę infrastruktury futbolowej, tak aby zawody były bardziej atrakcyjne dla widzów i do tego tematu będziemy musieli na pewno wrócić. W tym przypadku fuzja będzie z pewnością dobrym argumentem.

Armada zdecydowała się na przystąpienie do LFA2, więc jest to równoznaczne z tym, że spełniła wszystkie warunki, które narzuca liga. Jak to wygląda jeśli chodzi o poziom sportowy. Husaria do tej pory występowała w TopLidze PLFA, natomiast Cougars reprezentowali Szczecin w LFA9. Czy jesteście gotowi na futbol jedenastoosobowy?

Co do tego nikt nie ma wątpliwości. Połączenie drużyn spowodowało, że również bardzo cenni weterani postanowili ponownie chwycić za kaski oraz pady i wsiąść na nasz pokład. Jeśli dodamy do tego połączony sztab trenerski, to myślę, że taki okręt może popłynąć daleko. Startujemy w LFA2 i zobaczymy, co przyniesie sezon.

Szczecin słynie z tego, że bardzo dobrze szkoli młodzież. Akademie Pogoni Szczecin są klasą samą w sobie, Chemik Police również mocno inwestuje w juniorki, koszykarze także mocno się promują. Jaki plan na pozyskiwanie oraz szkolenie juniorów ma Armada? Planujecie otworzyć sekcję JLFA?

To jest temat niezwykle rozwojowy i będziemy się na nim bardzo mocno koncentrować w najbliższych miesiącach. Na pewno zaprosimy Was do kolejnego wywiadu, kiedy będziemy mieli pełny plan w tej kwestii 😉 Na razie skupiamy się na integracji obu organizacji i odpowiednim ukształtowaniu charakteru grupy seniorskiej. Fuzja jest dobra, ale zawsze trzeba odpowiednio poukładać wszystkie klocki.

Do sezonu LFA2 jeszcze trochę czasu, lecz drużyny nie próżnują i mocno pracują w okresie zimowym. Jak aktualnie wyglądają Wasze treningi i czy planujecie rekrutację do drużyny?

Trenujemy wspólnie dwa razy w tygodniu na boisku, do tego dochodzą treningi indywidualne oraz oczywiście siłownia. Sztab trenerski regularnie dokonuje wspólnie przeglądu kadry i odpowiednio przygotowuje taktykę, aby uzyskać maksimum z dostępnego składu. Co do rekrutacji, to tak, planujemy jeszcze co najmniej jeden nabór. Na pewno będziemy o tym informować.

Armada jest połączeniem Cougars i Husarii, więc na pierwszy rzut oka powinniście mieć sporo doświadczonych zawodników. Jak na dzień dzisiejszy wygląda Wasza kadra graczy oraz trenerów?

Nie narzekamy, choć liczymy, że jeszcze parę osób zdecyduje się wzmocnić nas przed sezonem. Tutaj poczekajmy do oficjalnej prezentacji, nie chciałbym wyprzedzać faktów. Sztab trenerski to połączone siły obu drużyn i nie mam cienia wątpliwości, że będzie to również źródło naszej mocy zarówno na boisku jak i poza nim.

Na jakim obiekcie będzie można obejrzeć mecze Armady w 2019 roku? Pozostajecie na boisku przy Witkiewicza, czy planowane są przenosiny?

Tak, to będzie nasz stadion domowy, choć nie wykluczam tu pewnej niespodzianki, ale jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, by o tym mówić.

Grupa Armady w LFA2 składa się z silnych i szybko rozwijających się zespołów. Macie w tabeli m.in. Białe Lwy Gdańsk, Miners Wałbrzych czy Angels Toruń. Jak oceniacie Wasze szanse oraz z jakim celem podchodzicie do sezonu? Na początek wystarczy Wam spokojne utrzymanie, a może od razu celujecie w LFA1?

Nasz potencjał wskazuje, że nie musimy się nikogo bać. Oczywiście każda ekipa to silni i doświadczeni przeciwnicy, ale myślę, że nie będziemy odstawali od nich poziomem, a nawet jestem w stanie stwierdzić, że możemy pozytywnie zaskoczyć. Mamy wewnętrzne ustalenia, na czym się w tej chwili koncentrujemy i nie jest to dyskusja na temat celów sportowych. One będą de facto pochodną tego, co wydarzy się w najbliższych miesiącach i możemy do tego wrócić bezpośredni przed sezonem.[/vc_column_text][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Kamil Ptaszkiewicz”][/vc_column][/vc_row]

Leave a comment