Podsumowanie week 3 E-LFA CS GO. Wiemy, że nic nie wiemy

Rozgrywki esportowej Ligi Futbolu Amerykańskiego wchodzą w decydującą fazę. W trzecim tygodniu zmagań doszło do wielu zaskakujących wyników, a tabela rozgrywek ułożyła się tak, że przed ostatnim turniejem szanse na mistrza ma aż 5 drużyn.

Zawodnicy oraz kluby powoli zaczynają przyzwyczajać się do nowej formy rywalizacji na wirtualnych mapach, o czym świadczyć mogą wyniki trzeciego turnieju eLFA CS GO. Już w pierwszej fazie odpadli dotychczasowi dwukrotni mistrzowie – Grizzlies Gorzów Wlkp., którzy przegrali ze swoimi sąsiadami z regionu – Watahą Zielona Góra 12:16 na mapie de_overpass.

Sporą niespodzianką zakończyło się również starcie Kraków Kings z Lowlanders Białystok, którzy także spotkali się w pierwszej rundzie. Ze starcia ekip, które były bardzo wysoko w poprzednich edycjach finalnie zwycięsko wyszli reprezentanci Podlasia, którzy doszli aż do półfinałów, gdzie po trzech bardzo emocjonujących mapach przegrali z Watahą Zielona Góra.

W górnej części drabinki bardzo dobrze pokazali się Panthers Wrocław oraz Rhinos Wyszków. Półfinałową potyczkę tych drużyn zwyciężyli reprezentanci Wyszkowa, którzy bez większych problemów pokonali boiskowych mistrzów Polski 2:0.

Finał trzeciej edycji rozgrywek to niezwykle wyrównane starcie Rhinos i Watahy, gdzie do rozstrzygnięcia wyniku potrzebowaliśmy trzeciej mapy. Finalnie na de_vertigo lepsi okazali się “Nosorożce” i to oni dopisali 8 oczek do ligowej tabeli.

Ostatnia kolejka zmagań już w najbliższą niedzielę. Będzie ona o tyle emocjonująca, ponieważ szanse na mistrzostwo ma jeszcze 5 drużyn. Kluczowe na pewno okaże się rozstawienie drabinki oraz miejsca, które zajmą najmocniejsze drużyny w stawce. Wiemy jedno – nic nie jest jeszcze przesądzone.

Zmagania klubów na wirtualnych arenach możecie oglądać za pośrednictwem kanału Tarczyński Studio Live na platformie Twitch.tv

Wyniki week 3 prezentują się następująco:

 • Rhinos Wyszków 8pkt
 • Wataha Zielona Góra 6pkt
 • Lowlanders Białystok 4pkt
 • Panthers Wrocław 3pkt
 • Silesia Rebels 2pkt
 • Bielawa Owls 2pkt
 • Święci Częstochowa 2pkt
 • Miners Wałbrzych 2pkt
 • Pozostałe drużyny 0pkt

Aktualna tabela po trzech kolejkach zmagań:

 1. Grizzlies Gorzów Wlkp.. 16 pkt
 2. Lowlanders Białystok 12 pkt
 3. Wataha Zielona Góra 11 pkt
 4. Kraków Football Kings 10 pkt
 5. Rhinos Wyszków 10 pkt
 6. Panthers Wrocław 7 pkt
 7. Silesia Rebels 4 pkt
 8. KS Bydgoszcz Archers 4 pkt
 9. Armada Szczecin 3 pkt
 10. Jaguars Kąty Wrocławskie 2 pkt
 11. Towers Opole 2 pkt
 12. Bielawa Owls 2 pkt
 13. Święci Częstochowa 2 pkt
 14. Miners Krause Wałbrzych 2 pkt
 15. Białe Lwy Gdańsk 0 pkt
 16. Warsaw Mets 0 pkt

Leave a comment