Czas na (świąteczny) week 2. Zapowiedź drugiego weekendu turnieju E-LFA CS GO

Pora na drugi tydzień rywalizacji na mapach CS GO w wydaniu futbolowych drużyn. W tygodniu świątecznym organizatorzy zdecydowali się przenieść “gameday” na sobotę, by wszyscy mogli spędzić Niedzielę Wielkanocną w gronie najbliższych.

Pierwszy tydzień rywalizacji na serwerach przyjął się bardzo dobrze. Dla drużyn i kibiców była to okazja, by poczuć trochę emocji w wydaniu ulubionych klubów. Do rywalizacji stanęło 16 zespołów i już po pierwszej fazie turnieju było jasne, że wirtualne rozgrywki wyglądają zupełnie inaczej niż te na normalnym boisku. Jaguars Kąty Wrocławskie ogyrwające Towers Opole? Proszę bardzo! Grizzlies Gorzów Wielkopolski pokonujące Panthers Wrocław? Czemu nie! Nie brakowało niespodzianek i w pewnych aspektach kibice na pewno byli zaskoczeni.

Pierwszy weekend zmagań widziało na kanale Tarczyński Studio Live 12 tysięcy unikalnych użytkowników. Średnia kibiców, która utrzymywała się na transmisji to około 250-300 osób. Jak na pierwszy weekend i odmienną “formę” rywalizacji to całkiem niezły wynik. Pierwszy turniej wygrali zawodnicy Grizzlies Gorzów Wielkopolski, którzy w finale pokonali Lowlanders Białystok 2:0 (16:11 i 16:10 na mapach de_inferno oraz de_mirage). Finalnie cały turniej trwał prawie 11 godzin (finał zakończył się w okolicach 22:00).

Wrażenia po pierwszej edycji, są jak najbardziej pozytywne. Od początku podeszliśmy do tego turnieju bardzo profesjonalnie, wiele godzin spędzonych na mapach treningowych i poświęcony czas na zgrywanie się. To dało nam oczekiwany rezultat. Ogólne wrażenia? Naszym największym zaskoczeniem było to, jak dobrze dogadywaliśmy się w trakcie meczu, od początku do końca każdy wiedział, jakie ma zadanie w danej rundzie. Kłótnie w drużynie zostawiliśmy na mapach treningowych, tutaj skupiliśmy się w 100%, by wykonać nasz game plan. Co do poziomu drużyn, meczów wielu z nich nie mieliśmy okazji zobaczyć, aczkolwiek było kilka ekip odznaczających się na tle innych, jak chociażby Bydgoszcz Archers, którzy co prawda przegrali z nami w pierwszej rundzie, ale myślimy, że są w stanie coś zwojować w przyszłych turniejach. Na pochwałę zasługują również Lowlanders Białystok, którzy zaskoczyli nas analizowaniem naszych taktyk w trakcie meczu i dostosowywaniu się do nich. Wyróżnić można też wszystkie ekipy półfinałowe. Co do przyszłej edycji to na pewno nie lekceważymy żadnego przeciwnika. Każdy widział co gramy i niewątpliwie drużyny poświęciły czas na treningi na mapach. Naszym najcięższym meczem był mecz finałowy, gdzie gracze Lowlanders skutecznie wykorzystywali każdy nasz błąd, musieliśmy poczynić pewne zmiany w naszej grze, by tego uniknąć. W nadchodzącym turnieju postaramy się pokazać z jeszcze lepszej strony. Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszych poczynań na Tarczyński Studio Live już w najbliższą sobotę. Adrian “LineS” Linczewski, Grizzlies Gorzów Wielkopolski.

Organizatorzy turnieju, firma Cyberwolves przed drugim turniejem zorganizowała wirtualne treningi dla chętnych ekip. Wszystko odbywało się pod okiem Szymona „nodsury” Kościelaniaka, który poprawiał takie elementy gry jak: ustawianie się, przedstawienie podstawowych taktyk, analiza gry. Treningi cieszyły się dużym zainteresowaniem i niewykluczone, że w przyszłości organizatorzy pokuszą się o takie szkolenia dla każdej z drużyn.

Drugi turniej E-LFA startuje już dziś. Pierwsza faza zaczyna się o godzinie 12:00. Turniejowa drabinka prezentuje się następująco:

Przypominamy, że turniej możecie śledzić za pośrednictwem transmisji na kanale Tarczyński Studio Live. Wszelkie nowe informacje i powiadomienia publikowane są na oficjalnym facebookowym wydarzeniu.

GL HF

Leave a comment