Podsumowanie trzeciego tygodnia PFL2

Zdjęcie: DuPho / AZS UWM Olsztyn Lakers

Rywalizacja w PFL2 powoli nabiera rozpędu. W ten weekend mogliśmy obserwować jedno starcie, które miało miejsce w malowniczej krainie jezior, gdzie AZS UWM Olsztyn Lakers na swoim stadionie podjęli Rhinos Wyszków. 

W niedzielę kibice lubiący defensywny futbol mogli z zachwytem śledzić spotkanie na drugim poziomie rozgrywkowym. Obie formacje obrony cały mecz do upadku broniły swoich end zone’ów. W tym przypadku trafne było stwierdzenie: „kto popełnia mniej błędów, ten wygrywa mecz”.  Nie mniej wola walki pozwoliła przedrzeć się poszczególnym zawodnikom przez zasieki rywala. W pierwszej kwarcie ta sztuka udała się #20 Kamilowi Lelujce z ekipy gości. Na kolejne punkty musieliśmy poczekać do drugiej połowy. #35 Łukasz Markowski po podaniu #13 Artura Pazia znalazł drogę do strefy punktowej przeciwnika, czym wyrównał wynik meczu. Decydujący o ostatecznym rezultacie touchdown padł w ostatniej części spotkania. Ponownie rozgrywający gospodarzy celnie namierzył receivera #86 Wojciecha Malika, który zapewnił Jeziorowcom tego dnia zwycięstwo 13:7. 

„Mecz był ciężki i wymagający. Nasza młoda drużyna, bo na boisku w dużej większości grali zawodnicy U19 zgodnie z założeniem trenerów naprawdę dała radę. To była dla nich świetna szkoła i wyniesiemy z tej porażki bardzo dużo. Z mojej pozycji RB zdecydowanie było dużo ciężej rozgrywać spotkanie ze względu na fakt, że na mecz jechaliśmy z 3 zawodnikami Linii Ofensywnej. OL i DL grał w dwie strony. A nawet czasami można było zobaczyć na linii naszych LB. Mamy nadzieję, że w pełnym składzie w rewanżu to my będziemy świętować wygraną”. – powiedział o meczu #20 Kamil Lelujka z Rhinos Wyszków. 

„Krótko i na temat nie ma co się rozgadywać. Jako drużyna wygrywamy kolejny mecz, a okoliczności, w jakich do tego doszło, tylko bardziej nas zbudują. Indywidualnie kilka niepotrzebnych błędów, które trzeba wyeliminować. Wielkie podziękowania dla sztabu za zaufanie w tym ostatnim play’u”. – skomentował zdobywca decydującego przyłożenia #86 Wojciech Malik z AZS UWM Olsztyn Lakers. 

AZS UWM Olsztyn Lakers — Rhinos Wyszków 13:7 (0:7, 0:0, 7:0, 6:0) 

I kwarta 

0:7 – przyłożenie po 2-jardowej akcji biegowej #20 Kamila Lelujki (udane podwyższenie za 1 punkt #62 Jakuba Marzocha) 

II kwarta 

III kwarta 

7:7 – przyłożenie po 35-jardowej akcji podaniowej #13 Artura Pazia do #34 Łukasza Markowskiego (udane podwyższenie za 1 punkt #6 Adrian Dąbrowskiego) 

IV kwarta 

13:7 – przyłożenie po 35-jardowej akcji podaniowej #13 Artura Pazia do #86 Wojciecha Malika (nieudane podwyższenie)

Leave a comment