Pierwsza futbolowa impreza w naszym kraju odbędzie się… na plaży!

Na oficjalny start sezonu futbolowego w Polsce musimy jeszcze trochę poczekać. Mimo wyjątkowego roku, czasu pandemii i wszechobecnych restrykcji sanitarnych, futbolowi pasjonaci w końcu będą mogli poczuć smak rywalizacji. Pod koniec lipca w Kolbudach zagramy turniej “flagówki” na plaży!

Futbol flagowy to bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego, w której zawodnicy zatrzymują danych zawodników poprzez zerwanie flagi przyczepionej do specjalnego pasa, który posiada każdy zawodnik. Granie we “flagówkę” jest całkowicie bezpieczne i nie powoduje urazów, na które narażeni są zawodnicy grający w pełnoprawną odmianę.

Tegoroczna edycja Beach Bowl Kołbudy 2020 odbędzie się w niedzielę – 26 lipca. Beach Bowl to impreza dla każdego i jest możliwość wystawienia składu złożonego z członków rodziny czy grupki znajomych.

Tegoroczny Beach Bowl to także solidne grono partnerów, w którego skład wchodzi między innymi Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce. Lista wszystkich sponsorów i partnerów dostępna jest na oficjalnej stronie facebookowej turnieju.

“Beach Bowl organizujemy dopiero drugi raz ale nie należy zapominać, że historia turniejów flagówki w Kolbudach sięga 2011 roku. Jakiś czas temu przenieśliśmy się z “Orlika” na boisko plażowe i myślę, że wyszło to widowisku na dobre. Myślę, że samo miejsce imprezy jest atrakcją samą w sobie – boisko znajduje się przy strzeżonym kąpielisku na terenie przystani żeglarskiej, gdzie można wypożyczyć rowerki wodne, kajaki czy żaglówki. Zawodnicy mogą więc zabrać ze sobą swoje rodziny i nikt nie będzie się nudził. Na miejscu nie zabraknie też małej gastronomii. Futbol flagowy mas być przede wszystkim zabawą dlatego zarówno podczas samego turnieju jak i naszym fanpage przed nim nie zabraknie atrakcji!”

Pandemia jeszcze kilka tygodni temu mogła przeszkodzić organizatorom imprezy, jednakże wszystko ułożyło się tak, że plażowa flagówka w Kolbudach dojdzie do skutku bez jakichkolwiek komplikacji.

“Stan pandemii postawił pod znakiem zapytania możliwość organizacji imprezy w tym, ale jak tylko w eter poszła informacja, że można organizować imprezy do 150 osób, zadzwoniłem do Jakuba Mazana, a on zaczął rozmowę od “Cześć, wiem po co dzwonisz…robimy robimy!”. 1-go lipca kolejne obostrzenia zostały zdjęte, więc wszystko zmierza w dobrym kierunku. Tak czy inaczej jesteśmy przygotowani do przestrzegania wszystkich obowiązujących przepisów sanitarnych.”

Organizatorzy zachęcają wszystkich chętnych do wcięcia udziału w imprezie. Dodatkowym czynnikiem przyciągającym może być fakt, że na turnieju pojawią się znane futbolowe osobistości.

“Zainteresowanie turniejem jest bardzo duże. Piszą do nas osoby z całej Polski. Widać, że wszyscy tęsknią już za futbolem. Mamy miejsce dla 6 drużyn, zostaną one podzielone na dwie grupy, następnie rozegramy rundę Wildcard i Platoffs. Zależało nam na znalezieniu takiej formuły turnieju, gdzie wszyscy grają sporo meczów i nikt nie odpada po jednym albo dwóch spotkaniach. Cieszymy się, że polski futbol powoli wychodzi z pandemicznego letargu, a my przecieramy szlaki. Mam nadzieję, że Beach Bowl będzie rósł z roku na rok i trafi również do innych miejscowości. Futbol flagowy jest moim zdaniem świetną promocją dyscypliny i może być dla wielu ludzi początkiem przygody z futbolem amerykańskim. W tym roku jest duże zainteresowanie turniejem I być może, że zobaczymy drużyny różnych części Polski. Obserwujcie nasz fanpage, by być na bieżąco.”

Wypowiedzi udzielał Daniel Piechnik

Leave a comment