Panthers Wrocław pokonali Leipzig Kings 34:27 w pierwszym meczu sezonu 2022 European League of Football!

Panthers Wrocław w inauguracyjnym meczu European League of Football pokonali drużynę Leipzig Kings 34:27. Wrocławianie swoje pierwsze zwycięstwo odnieśli przy rekordowej publice! Mecz na żywo oglądało ponad 3000 kibiców.
Znakomite rozpoczęcie nowego sezonu ELF

Najsilniejsze drużyny futbolu amerykańskiego w Europie powróciły do rywalizacji, o najważniejszy tytuł tej dyscypliny na Starym Kontynencie. Niedzielne spotkanie z zespołem z Lipska zakończyło się triumfem Panthers. W domowym starciu na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu pokonali przeciwników 34:27. Walka była wyrównana do samego końca – o finalnym wyniku przesądziły ostatnie sekundy meczu, kiedy wrocławianie spektakularnie zdobyli decydujące o zwycięstwie punkty. 

Wygraliśmy i to zdecydowanie najważniejsze, ale mecz pokazał, ile przed nami pracy. Defensywa i drużyny specjalne zagrały świetne spotkanie, ale w ofensywie mieliśmy za duże wahania formy. Niektóre akcje graliśmy rewelacyjnie, by potem robić bardzo duże błędy. Musimy to poprawić i to jak najszybciej. Od razu po meczu zaczynamy analizę wideo i wyciągamy wnioski, bo przed nami pierwsze spotkanie wyjazdowe, a to zawsze trudniejsze zadanie – podsumowuje Jakub Samel, Trener Główny Panthers Wrocław.

Widowiskowe spotkanie i świetny doping kibiców

Pierwsze spotkanie przyciągnęło na wrocławski Stadion Olimpijski wielką rzeszę kibiców. Rekordowo wypełnione trybuny oznaczały, że mecz na żywo śledziło ponad 3000 osób. Na miejscu czekały na nich nie tylko sportowe emocje na najwyższym europejskim poziomie, ale także duża strefa atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – krwiobus, strefa foodtrucków, dmuchańce, fotobudka, a także zabawy i konkursy z nagrodami od sponsorów klubu. 

To było wrocławskie święto sportu, o takim otwarciu sezonu można marzyć, a potem z dumą patrzeć jak marzenie się spełnia. Widać, że Wrocław pokochał futbol amerykański – kibice uwielbiają spędzać sportowe niedziele i za to im dziękujemy. To potężna motywacja zarówno dla naszej organizacji, jak i dla zawodników. Wrocław może być dumny z tego, jakich ma kibiców, których już dzisiaj zapraszamy na kolejny mecz domowy 26 czerwca – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Drugie spotkanie już 12 czerwca w Stuttgarcie

Kolejny mecz zawodnicy z Dolnego Śląska zagrają już 12 czerwca. Ich przeciwnikiem będzie Stuttgart Surge. Spotkanie wyjazdowe będzie można oglądać w telewizyjnej transmisji na antenie Polsat Sport News, która rozpocznie się o godz. 15:00.