Kamil Ptaszkiewicz – #NewBlood

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Nazywam się Kamil Ptaszkiewicz. Mam 23 lata i pochodzę z Gorzowa Wielkopolskiego. W tym mieście zaczęła się także moja przygoda z futbolem amerykańskim.

Jeszcze kilka lat temu, amerykańskie rozgrywki interesowały mnie jedynie przy okazji SuperBowl. Jest to ogromne wydarzenie, wszędzie się o nim mówi, kiedy zbliża się data meczu. Zawsze starałem się zarwać noc, by zobaczyć to nieprawdopodobne show. Finały ligi NFL oglądam od 2011 roku. Pełnym sezonem interesuje się dopiero od niespełna trzech lat.

Jeśli chodzi o polskie rozgrywki, to moja historia jest dosyć typowa. Za namową mojego przyjaciela z osiedla, udałem się na rekrutację do Grizzlies Gorzów. Było to w maju 2017r. Przeszedłem testy, pojawiłem się na kilku treningach, ale w pewnym momencie musiałem porzucić marzenia o grze w drużynie. Od urodzenia mam bardzo poważne problemy ze wzrokiem i trener Michał Chudy postawił mi ultimatum – albo dasz mi zaświadczenie od specjalisty, że możesz uprawiać ten sport, albo będziemy musieli się pożegnać. Niestety, ryzyko utraty wzroku przy mocnym uderzeniu było zbyt duże i musiałem zrezygnować z gry.

Jednakże trener Michał Chudy zauważył mój potencjał w innej dziedzinie. Wiedział, że kształcę się pod kątem medialnym i potrafię tworzyć różne rzeczy. Zaproponował mi opiekę nad wszystkimi kanałami dystrybucji treści w gorzowskiej drużynie. Tak oto stałem się człowiekiem, który czuwa nad klubowym Facebookiem, Instagramem i kanałem YouTube. Nagrywam mecze i treningi, robię zdjęcia, plakaty i pomagam przy wydarzeniach miejskich, w których bierze udział klub z Gorzowa.

Bardzo dużo zawdzięczam trenerowi Michałowi. To on jest osobą, która wprowadziła mnie w świat krajowego futbolu. Dzięki niemu, miałem okazję uczestniczyć między innymi w szkoleniu dla mediów, a także poznałem sporo ciekawych osób z futbolowego środowiska.

Współpraca z portalem Halftime.pl jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i wielkim krokiem naprzód w moim zawodowym rozwoju. Futbol amerykański bardzo mnie pochłonął. Podoba mi się w nim to, że każdy znajdzie tu swoje miejsce. Nieważne jaki jesteś i jakie masz zalety oraz wady. Jest tak wiele możliwości samorealizacji, że ogranicza nas jedynie ambicja i zapał do działania.

Mam nadzieję, że dobrze będzie się Wam czytało moje teksty oraz oglądało zrobione przeze mnie zdjęcia.

Do zobaczenia na boiskach w 2019 roku!

Zapraszam również do zapoznania się z moimi dotychczasowymi artykułami oraz wywiadami.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5099″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”zoom”][vc_text_separator title=”autor: Kamil Ptaszkiewicz ” add_icon=”true”][/vc_column][/vc_row]

Leave a comment