Flagówka na plaży? Why not!

Dla przeciętnego futbolowego kibica może się wydawać, że okres wakacyjny to czas, kiedy rozgrywki nieco zwalniają. Najwyższa klasa ligowa się zakończyła, LFA2 ma chwilową przerwę, a LFA9 oraz LFAJ startują dopiero pod koniec lata. Ciekawą alternatywą dla kibiców i pasjonatów jajowatej piłki może być turniej Beach Bowl – flagowej odmiany futbolu na plaży w Kołbudach.

„Flagówka” to bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego, w której zawodnicy zatrzymują danych zawodników poprzez zerwanie flagi przyczepionej do specjalnego pasa, który posiada każdy zawodnik. Granie w futbol flagowy jest całkowicie bezpieczne i nie powoduje urazów, na które narażeni są zawodnicy grający w pełnoprawną odmianę.

Beach Bowl Kołbudy odbędzie się już w najbliższą sobotę – 6 lipca. Organizatorzy zapewniają, że pojawią się tam czołowi reprezentanci futbolowych drużyn z naszego kraju, byli reprezentanci Polski, a także kibice. Podkreślają również fakt, że będzie to impreza dostępna dla każdego i jest możliwość wystawienia składu złożonego z członków rodziny czy grupki znajomych. Futbol flagowy jest dla każdego i nie ma żadnych przeszkód, by zebrać się w kilka osób i zagrać z profesjonalistami.

Partnerami Beach Bowl Kołbudy są: Gmina Kołbudy, Seahawks Gdynia, Kapitanat Bistro i CoolBuda. Lista partnerów i sponsorów jest aktualizowana na facebookowym profilu wydarzenia.

Na wydarzeniu przewidziano wiele atrakcji dla uczestników oraz kibiców. Jedną z nich będzie mobilny sklepik Seahawks Gdynia, gdzie będzie można nabyć gadżety tejże drużyny.

„Futbol flagowy wraca do Kolbud po 3 latach przerwy. W tym roku w organizacji turnieju pomaga mi Jakub Mazan. Turnieje w Kolbudach odbywają się od 2011 przy wsparciu finansowym i organizacyjnym samorządu. Na dzień dzisiejszy mam 4 drużyny, liczyliśmy na 6, lecz nadal liczymy, że 5 zorganizuje się na miejscu. W związku z tym turniej odbędzie się w formule „każdy z każdym” + mecz finałowy. Co do ciekawych nazwisk – mamy najlepiej punktującego zawodnika ligi, najlepszego liniowego ofensywnego i defensywnego ligi, drużyna z Olsztyna również przyjedzie w dobrej obsadzie z wyróżniającym się WR Patrykiem Piechowskim na czele. Najmłodszy uczestnik w listopadzie skończy 8 lat, mamy też 3 panie, chcemy pokazać że dyscyplina jest rodzinna i może grać w nią każdy.” – Daniel Piechnik, organizator Beach Bowl Kołbudy.

Portal Halftime.pl serdecznie zachęca do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Leave a comment