E-LFA CS GO kończy wirtualny sezon. Podsumowanie week 4.

Ostatni tydzień zmagań eSportowej Ligi Futbolu Amerykańskiego zwiastował ogromne emocje przez pryzmat ilości drużyn, które mogły zdobyć mistrzostwo i finalnie te emocje dostarczył. Co prawda spektakularnych zaskoczeń nie było i wszystko ułożyło się tak jak przewidywano, lecz nie brakowało emocjonujących spotkań.

Ostatni tydzień zmagań na mapach CS GO rozpoczął się od nieoczekiwanej porażki Lowlanders Białystok już w pierwszej fazie turnieju. Reprezentanci Podlasia, którzy w poprzednich tygodniach prezentowali bardzo wysoką formę i dochodzili wysoko w turniejowych drabinkach, w tym tygodniu musieli uznać wyższość drużynie Jaguars Kąty Wrocławskie.

Górna części drabinki to dobra postawa Bielawy Owls oraz Rhinos Wyszków. Obie drużyny spotkały się w półfinale i tam finalnie “Nosorożce” okazali się lepsi, łatwo ogrywając “Sowy” 2:0. Na finałowy pojedynek musieli czekać ponad dwie godziny, gdyż w dolnej części drabinki po raz kolejny spotkały się dwie ekipy z Województwa Lubuskiego. Mecz Watahy i Grizzlies rozstrzygnął się dopiero na trzeciej mapie i to zielonogórzanie mogli cieszyć się z awansu do finału.

Grizzlies dopięli jednak formalności i w meczu o trzecie miejsce pewnie ograli Owls 2:0, co finalnie dało im wynik na poziomie 20pkt w ligowej tabeli. To wystarczyło, by w całym cyklu turniejów zwyciężyć i ogłosić się mistrzami E-LFA CS GO.

“Podczas turnieju grało mi się naprawdę przyjemnie, moim zdaniem jest to super inicjatywa, która powinna być kontynuowana podczas offseasonu w LFA. Poziom innych drużyn naprawdę nie raz zaskakiwał i nie raz trzeba było się naprawdę natrudzić, żeby wygrać chociaż jedną rundę. Gratuluje dla Watahy Zielona Góra za zajęcie 3 miejsca oraz serdecznie gratuluję Rhinos Wyszków za zajęcie 2 miejsca.” – Dawid “Bloom” Pawlak, Grizzlies Gorzów Wlkp.

Finał czwartego turnieju Rhinos-Wataha to kolejne trzymapowe starcie. Po ponad trzech godzinach gry finalnie na mapie de_mirage wygrali Rhinos, dopisując tym samym 8 oczek do ligowej tabeli.

Zestawienie drużyn po 4 kolejkach prezentuje się następująco:

 1. Grizzlies Gorzów Wlkp.. 20 pkt
 2. Rhinos Wyszków 18 pkt
 3. Wataha Zielona Góra 17 pkt
 4. Lowlanders Białystok 12 pkt
 5. Kraków Football Kings 10 pkt
 6. Panthers Wrocław 9 pkt
 7. Bielawa Owls 5 pkt
 8. Silesia Rebels 4 pkt
 9. KS Bydgoszcz Archers 4 pkt
 10. Jaguars Kąty Wrocławskie 4 pkt
 11. Miners Krause Wałbrzych 4 pkt
 12. Armada Szczecin 3 pkt
 13. Towers Opole 2 pkt
 14. Święci Częstochowa 2 pkt
 15. Warsaw Mets 2 pkt
 16. Białe Lwy Gdańsk 0 pkt

Już niebawem ponownie zobaczymy się podczas E-LFA. Tym razem przy okazji weekendowego turnieju w League of Legends. Wszystkie szczegóły dotyczące turnieju znajdziecie na naszym portalu.

Leave a comment