6 wniosków po pierwszej kolejce European League of Football

Pierwszy weekend z European League of Football był pełen widowiskowo złapanych podań, dominujących biegów, potężnych uderzeń i całej reszty fenomalnych akcji za które kochamy Futbol Amerykański! Jakie najważniejsze wnioski możemy wyciągnąć po week one?

LINIE OFENSYWNA RHEIN FIRE DOMINUJE

Rhein Fire posiadają mnóstwo indywidualnych talentów w swoim składzie. Jednak to ich Linia Ofensywna zaskoczyła najbardziej w niespodziewanym zwycięstwie przeciwko Frankfurt Galaxy- zeszłorocznym mistrzom. Poza 2 sackami i 5 powaleniami na stratę Galaktyczny front seven był niszczony przez OLine Rhein Fire i fullbacka Patrick Poetsch’a. 

Świetne bloki sprawiły, że biegacze Jason Aguemon i Daniel Rennich łącznie zdobyli 134 jardy i przyłożenie. I to wszystko przeciwko defensywie, która w 2021 średnio pozwalała przeciwnikom na 90.1 jardów biegami na mecz i dodatkowo zakontraktowała lidera wśród tacklujących spośród całej ligi Waela Nasri.

Ofensywa Stuttgartu bez rytmu 

Stuttgart Surge ponieśli dotkliwą porażkę w meczu pierwszej kolejki przeciwko Barcelona Dragons. Po przegranej 38-9 w domowym meczu otwarcia, drużyna ze Stuttgarta ma przed sobą wiele pracy. W tym tygodniu zmierzą się z 1-0 Panthers Wrocław, którzy w niedzielę na murawie Stadionu Olimpijskiego spektakularnie wygrali z Leipzig Kings [Wypowiedź pomeczowa trenera Samela]. 

Ofensywa błyskawic praktycznie wcale nie przesuwała piłki. W 57 snapach w offensie, Stuttgart zdobył tylko 100 yardów. To prowadzi do średniej zaledwie 1,75 yarda na zagranie.  

Skrzydłowy Vikings jest potworem

Florian, Bierbaumer. Austriacki skrzydłowy już udowodnił, że jest jedną z najsilniejszych broni w ofensywie w całej European League of Football. Ultra-Atletyczny skrzydłowy zamienił 3 złapanie piłki w 3 przyłożenia.  
 
0-1 Frankfurt Galaxy w nadchodzącym meczu musi znaleźć sposób na zatrzymanie Bierbaumera w redzone. Jeśli nie zatrzymają austriackiego receivera, to aktualni mistrzowie mogą rozpocząć sezonu z dwiema porażkami. 

RAMS POKAZUJĄ ROGI

Tureckie Kozły zaliczył jeden z najciekawszych występów pierwszej kolejki. Już w pierwszej kwarcie Istanbul Rams wyszli na prowadzenie 9-0 nad Cologne Centurions.  

Nie popisał się rozgrywający Kozłów Jared Stegman, kompletując jedynie 8 z 38 podań i rzucająć 4 przechwyty. Za to biegacze Tyrese Johnson-Fisher i Jalen Conwell pokazali, że będą ważnymi elemntami ofensywy Rams zdobywając łącznie 3 touchdowny, 88 jardów ziemią i 76 jardów po podaniu.

FRONT SEVEN LEIPZIG KINGS PRZYKUWA WZROK

To było widowiskowe spotkanie, ale bez wynik nie zaskoczył. Leipzig Kings udowodnili, że mają jeden z najlepszych frontów defensywy w całej ELF. Rozgrywający Panthers- Justice Hansen był sackowany aż 6 razy! 
Linebacker A.J Wentland i Jan-Phillip Bomber zanotowali po dwa sacki i będą stanowili niebezpieczny oddział razem z Mykiem Tavarresem, Aslanem Zetterbergiem i Lance’m Leota. 

LINIA DEFENSYWNA SEA DEVILS NISZCZY  

Kasim Edebali jest szybszy i silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Oglądanie linii defensywnej Sea Devils w meczu przeciwko Berlin Thunder to było coś wyjątkowego. 

Jedną z najjaśniejszych gwiazd w defensywnie Sea Devils był mający historię w NFL pass rusher Kasim Edebali. Zdobywając 2 sacki, 2,5 powalenia na stratę i 2 wybite fumble, ex-linebacker New Orleans Saints pokazał, że w wieku 32 lat wcale nie zamierza zwalniać tempa. 
Przetłumaczone i przedrukowane z https://europeanleague.football/elf-news/week-1-five-key-takeaways
Autor: Tim Hanswillemenke


Podoba Ci się ten tekst i chcesz sprawić, że będzie mi sie chciało robić to dalej?
Możesz postawić mi internetową kawę i dać w ten sposób znać, że propsujesz!

Postaw mi kawę na buycoffee.to