Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce zostaje Polskim Związkiem Sportowym!

Mamy to! Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce uzyskał aprobatę ministerialną w postaci przyznania oficjalnego statusu Polskiego Związku Sportowego. Jest to milowy krok dla futbolu amerykańskiego w Polsce.

W lutym mija rok od wyboru władz Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce. Przez ten czas na krajowym, futbolowym podwórku działo się niezwykle dużo. Polska liga jako jedna z nielicznych rozgrywek w Europie, w pełni rozegrała swój sezon, a sam Związek przyczynił się do wielu pozytywnych działań, które sprzyjają naszej dyscyplinie.

Zatwierdzone członkostwo w IFAF, organizacja rozgrywek Mistrzostw Polski Juniorów, powołanie Rady Trenerów, czy finalnie – pełna organizacja rozgrywek ligowych od sezonu 2021 to tylko niektóre z osiągnięć. Dziś, do dorobku Związku możemy dopisać to najważniejsze – zatwierdzenie futbolu amerykańskiego jako pełnoprawnego Związku Sportowego.

Decyzja Ministerstwa jest ukoronowaniem konsekwentnej pracy Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce w pierwszym roku swojej działalności. Uzyskanie ministerialnego statusu Polskiego Związku Sportowego to niewątpliwie jeden z największych sukcesów organizacyjnych w historii futbolu amerykańskiego w naszym kraju. Zaufanie rządowe wzmacnia wiarygodność dyscypliny oraz stanowi solidny fundament dla jej dalszego rozwoju. Dziękujemy za wsparcie i z ogromnym zapasem pozytywnej energii rozpoczynamy rok 2021 – Dawid Biały, Prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Władze związku nie próżnują i praktycznie od zakończenia sezonu 2020, tworzą fundamenty pod rozgrywki 2021. Niedawno informowaliśmy Was o wideokonferencji Zarządu oraz członków Związku, która podsumowała miniony rok. Od tego czasu trwają prace nad kolejnym sezonem, lecz na oficjalne informacje o kształcie ligi, terminarzu oraz formacie rozgrywek musimy jeszcze poczekać.

Leave a comment