Związek Futbolu Amerykańskiego powołuje Radę Trenerów

Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce podczas ostatniej wewnętrznej telekonferencji powołał do życia Radę Trenerów, która skupiać się ma na rozwoju, szkoleniach oraz przekazywaniu najnowszych innowacji dla trenerów z całego kraju.

W skład Rady Trenerów wchodzą: Bartosz Zbroja, Michał Kołek, Jakub Samel, Daniel Piechnik i Paweł Klawender.

Za czasów ligi PLFA szkolenia i kursy dla trenerów były nieodłącznym elementem futbolowego kalendarza. W obecnych czasach ciężko szukać takich eventów. Owszem, niekiedy pojawiają się możliwości zapisania się jako “Shadow Coach”, lecz takich wydarzeń jest bardzo mało. Rada będzie starała się przede wszystkim zorganizować jak najwięcej kursów i szkoleń, które podparte zostaną odpowiednimi certyfikatami. Ponadto Rada ma zajmować się doradzaniem i wspomaganiem prac Związku w tematach związanych ze szkoleniem. Nie chcą narzucać tylko swojej wizji, ale słuchać, jakie pomysły i wizje ma samo środowisko.

“Na pierwszym planie mamy opracowanie polityki szkoleniowej i certyfikacji, aby już na przełomie jesieni/zimy rozpocząć szkolenia na poziomie podstawowym. Oczywiście kolejnym krokiem będą kursy dla bardziej doświadczonych trenerów, w tym z udziałem gości z zagranicy.” – Bartosz Zbroja, Wiceprezes ZFAP ds. Szkolenia.

Więcej o Radzie Trenerów już niebawem na łamach Halftime.pl

Leave a comment