Zapowiedź pierwszego tygodnia PFL9

Tydzień po oficjalnym zakończeniu rundy wiosennej, przechodzimy do rywalizacji lig jesiennych, a konkretnie do startu rozgrywek dziewięcioosobowych. W pierwszym tygodniu czekają na nas dwa spotkania – w Białogardzie i Łaziskach Górnych.

Liga PFL9 zrzesza w tym sezonie dziewięć zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy – wschodnią i zachodnią. Rywalizacja w sezonie regularnym potrwa 8 tygodni. Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do półfinału, a zespoły z drugiego oraz trzeciego miejsca w danej grupie zagrają w meczach wildcard o występ w półfinale.

Barbarians Koszalin vs. Miners Wałbrzych
Sobota, 19 sierpnia
Stadion Miejski w Białogardzie, ul. Moniuszki 49
Kickoff 16:00
TRANSMISJA

Ligę PFL9 otworzymy w Białogardzie, gdzie Koszalińscy Barbarzyńcy zmierzą się z Górnikami z Wałbrzycha. Dla Barbarians będzie to kolejny rok występów w lidze PFL9. Po rekrutacjach i intensywnym okresie przygotowawczym celem na pewno jest awans do playoffs choćby z trzeciego miejsca. Barbarzyńcy już na start dostają rywala, który jest mocno doświadczony i gra twardy futbol. Mowa oczywiście o Miners, którzy drugi rok z rzędu występować będą w lidze dziewięcioosobowej. Rok temu udało im się dojść do półfinału tych rozgrywek, gdzie przegrali na wyjeździe z Rhinos Wyszków 0:12. Górnicy znani są z tego, że grają twardo i nieustępliwie, a ich cel minimum na sezon to na pewno powtórzenie sukcesu z poprzedniego roku.

Hammers Łaziska Górne vs. Warsaw Eagles B
Niedziela, 20 sierpnia
Stadion Polonii, ul. Staszica 31b
Kickoff 12:00
TRANSMISJA

Podczas pierwszej jesiennej futbolowej niedzieli zawitamy do Łazisk Górnych, gdzie miejscowi Hammers zmierzą się na własnym obiekcie z zespołem B Warsaw Eagles. Przed startem sezonu 2023 mówiło się, że Młoty wystąpią w rozgrywkach PFL2, jednak Zarząd klubu finalnie zdecydował, że w obecnym sezonie zespół z Łazisk zobaczymy w lidze dziewięcioosobowej. Przed sezonem drużyna została wzmocniona zawodnikami z rekrutacji, transferami weteranów dobrze znanych nazwisk w rejonie Śląska, a także szkoleniowcami w postaci: Aksel Kocyła (HC), Bartosz Kosiorowski (OL/DL Coach), Wojciech Simka (DB Coach), Jakub Spyra (ST Coach). Hammers mogą być mocnym kandydatem do awansu z grupy południowej. Przekonamy się, jak poradzą sobie przeciwko Eagles B, którzy ze swoim drugim składem powracają do rozgrywek po 5 latach przerwy. Ostatni raz widzieliśmy Warsaw Eagles B w sezonie 2018 w rozgrywkach PLFA8. Wówczas udało im się dojść do półfinału tych rozgrywek, w którym przegrali z Bydgoszcz Archers 9:10. W niedzielę przekonamy się, jak w roku 2023 prezentuje się drugi skład Orłów oraz jakie talenty skrywa warszawski zespół.