ZAPOWIEDŹ MECZU PFL2 – JAGUARS KĄTY WROCŁAWSKIE VS HAMMERS ŁAZISKA GÓRNE

Kickoff’em o godzinie 15:00 w sobotę 23 kwietnia rozpocznie się spotkanie trzeciej kolejki PFL 2 w Kątach Wrocławskich. Na murawie przeciwko miejscowym Jaguars staną zawodnicy z Hammers Łaziska Górne.

Dla Jags będzie to już drugi mecz przed własną publicznością. Dwa tygodnie wcześniej u siebie podjęli drużynę z Bielawy. Spotkanie nie poszło po myśli gospodarzy i po wyrównanej grze to goście zwyciężyli 35:28. Niewątpliwie dla koneserów polskiego futbolu mecz był nietuzinkowym widowiskiem, wiele zwrotów akcji i wymian punkt za punkt. Mecz z Owls należał do ciekawych. Jaguars mieli na sobie niewątpliwie pewną presję, ale zagrali dobry mecz. Tak grę swoich przeciwników skomentowała Aleksandra Duży – członek zarządu Hammers.

Odwołany mecz z Tytanami Lublin odłożył w czasie inaugurację sezonu dla Hammers. Spotkanie w Kątach będzie dla nich pierwszym w sezonie. Poprzedni mecz zepsuła pogoda, ale takie rzeczy się zdarzają. Już nic na to nie poradzimy, skupiamy się na następnym meczu. Chłopaki na pewno są teraz bardziej zmotywowani, żeby pokazać się z dobrej strony w meczu z Jaguars, a te dodatkowe trzy tygodnie spożytkowali jak najlepiej mogli – ciężką pracą na treningach. Nikt nie spuszcza z tonu i to widać po zaangażowaniu i determinacji – wspomniała w krótkiej rozmowie Aleksandra Duży.

Niewątpliwie mecz dla gości nie będzie należał do łatwych. Nieudany poprzedni sezon zaowocował umieszczeniem Hammers na samym końcu w przedsezonowych power rankingach i zapowiedziach. Nie oglądamy się na rankingi i poprzedni sezon. Co było to było. Mamy teraz zupełnie inny zespół.– dodała pani Aleksandra. Nie zniechęca to zawodników i zarządu, który w przerwie między sezonami sprowadził do klubu Elliota Bodmana, występującego uprzednio w drużynie Hamburg Pionieers, brytyjskiego rozgrywającego. Ich QB jest młodym i perspektywicznym zawodnikiem, sam jestem ciekaw jak się wykaże na naszych boiskach. – odniósł się do tego transferu Marcin Kochanowski koordynator ofensywy Jaguars.  Elliot jest cennym nabytkiem, nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości. Nie potrafi się doczekać pierwszego meczu, na pewno pokaże na co go stać. To bardzo otwarty i ambitny chłopak, szybko się u nas zaaklimatyzował i bez problemu znalazł wspólny język z zespołem. – zapewniają Hammers.

W kwestii zagranicznych wzmocnień Jaguars nie pozostają dłużni. Już przed meczem z Owls na swoim facebooku zaprezentowali Markusa Hodgesa. Amerykański QB nie pojawił się jednak w poprzednim spotkaniu. Markus trenuje od niedawna z drużyną, jeszcze się ogrywa, poznaje Nasz system ofensywny, potrzebuje trochę czasu i musi złapać rytm, na pewno ma silne ramie i duży przegląd pola. Myślę, że na meczu odpali i pokaże na co go stać. – podkreśla Marcin Kochanowski. Dzięki współpracy z Panthers Wrocław Markus nie jest jedynym wzmocnieniem drużyny. W poprzednim meczu pojawiło się wielu zawodników grających wcześniej w niewątpliwie najlepszej polskiej drużynie. Ich zaangażowanie i praca były widoczne w poprzednim meczu. Był to Nasz pierwszy mecz, w którym było widać brak zgrania, dużo osobistych błędów i stres również zrobił swoje. Przeanalizowaliśmy ten mecz, pokazaliśmy sobie gdzie i jak zostały popełnione błędy i na kolejnym treningu już skupiliśmy się na wyeliminowaniu tych wszystkich błędów. Przegrana została odebrana jako motywacja do cięższej pracy i było to widać już na pierwszym pomeczowym treningu, że drużyna mocno się zmobilizowała. Ta porażka uczyniła Nas silniejszą drużyną i jestem pewien, że otworzy to Nam drogę do przyszłych sukcesów – odniósł się do poprzedniego meczu koordynator ofensywy Jags.

Wzmocnienia, bojowe nastawienie i mobilizacja zawodników pokazuje, że mimo tak zróżnicowanej oceny umiejętności obu drużyn możemy liczyć na dobre widowisko. Nie mam zielonego pojęcia jak się przygotowują Hammersi i jakim składem dysponują. Jest to dla nas wielka niewiadoma, na pewno przygotowujemy się na wszystko. – podsyca atmosferę Marcin Kochanowski. Już w sobotnie popołudnie sami będziemy mogli się przekonać jak obie drużyny odrobiły zadanie domowe. Pokażemy na co nas stać, jak to mówią: „boisko zweryfikuje” – członkini zarządu Aleksandra Duży.

Mecz odbędzie się 23 kwietnia na boisku przy ulicy Zwycięstwa 23. W trakcie meczu będzie można zobaczyć, znane między innymi z występów w przerwach EFL, Glow Cheerleaders. Start meczu o godzinie 15. Więcej informacji można znaleźć na wydarzeniu na facebooku Jaguars.