Zapowiedź drugiego tygodnia PFLJ

Zdjęcie: Fotolingo – Przemek Szatkowski

Po dwóch spotkaniach na inaugurację, liga juniorska nabiera tempa i w drugim tygodniu zaserwuje nam aż trzy spotkania. Zagramy w Białymstoku, Krakowie i Katowicach.

Lowlanders Białystok vs. Warsaw Mets
Sobota, 16 września
Boczne boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku, ul. Słoneczna 1, Białystok
Kickoff 13:00

Żubry to obecni liderzy grupy północnej PFLJ. W pierwszym tygodniu zmagań pokonali na wyjeździe w hitowym juniorskim starciu Angels Toruń i dali jasny sygnał całej lidze, że celują w najwyższe lokaty w tegorocznych rozgrywkach. Przed spotkaniem poznaliśmy też informację o składzie tegorocznych młodych Lowlanders. Do sezonu przystąpiło 42 graczy, a średnia ich wieku to 16,4. Szczególnym optymizmem napawa fakt, iż spośród tych 42 graczy, 20 to debiutanci. Lowlanders konsekwentnie rozbudowują swoją organizację o kolejne talenty i z niecierpliwością czekamy na ich rozkwit na krajowych boiskach. Z kolei Mets również mocno stawiają na rozwój młodzieży i nie jest to nowość. Czerwono-żółci edukują futbolowe talenty już od wieku minis, więc pod tym względem również należą się ogromne brawa. Stołeczni poprzedni sezon pod względem wyników nie mogą zaliczyć do szczególnie udanych. Ostatnie miejsce w grupie nie zagwarantowało fazy playoffs, ale za to najlepsi juniorzy z zespołu, mieli okazję dobrze zaprezentować się w seniorskim składzie, który dotarł do półfinału najwyższej klasy rozgrywkowej. Mets wystawiają w sezonie 2023 skład 41 juniorów, o średniej wieku 16,9. W zespole nie brakuje talentów, którzy m.in zdobywali: tytuł Mistrza Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu, Next Generation Bowl 2022 w futbolu flagowym U-17 czy tytuł dwukrotnego wicemistrza „Warszawskiej Olimpiady Warszawy” w piłce ręcznej w 2021 i 2022. Zespół poprowadzi Tj Richardson.

Kraków Kings vs. HAGER Tychy Falcons
Niedziela, 17 września
Stadion KS Nadwiślan, ul. Koletek 20, Kraków
Kickoff 15:00

Aktualni Mistrzowie Polski juniorów wchodzą do gry w drugim tygodniu PFLJ. Królowie jak zwykle imponują przedsezonowymi przygotowaniami oraz konsekwencją w budowaniu i rozwijaniu juniorskiego składu. Przed sezonem Królowie mieli okazję odbyć obóz w Opolu oraz rozegrać testmecz z zaprzyjaźnionymi Falcons. Nie będzie zaskoczeniem, jeśli Kings wzorem poprzedniego roku znów będą rywalizować o najwyższe cele. Wykwalifikowana kadra trenerska i dobrze poukładany plan na sezon to gwarancja sukcesu. Rywale Kings – HAGER Tychy Falcons na start dostali rywala z najwyższej juniorskiej półki i niestety ulegli na własnym obiekcie juniorskiej formacji Panthers Wrocław.Tydzień po tym spotkaniu czeka ich równie ciężkie zadanie i sprawdzian umiejętności z aktualnymi Mistrzami Polski juniorów. Falcons z takich spotkań muszą wyciągnąć jak najwięcej i pokazać, że potrafią walczyć z każdym. Obie drużyny znają się bardzo dobrze, więc możemy się spodziewać wydarzenia o unikalnej atmosferze.

Silesia Rebels Katowice vs. Panthers Wrocław
Niedziela, 17 września
Ośrodek Sportowy Szopienice, ul. 11 listopada 16, Katowice
Kickoff 17:00

Niedzielne późne popołudnie przyniesie nam kolejny juniorski klasyk. Pojedynki młodych Rebeliantów z Panthers elektryzują podobnie, jak starcia Angels z Lowlanders, a wyniki z przeszłości pokazywały, że mimo większego doświadczenia Wrocławian, Rebels potrafią im się postawić w każdych warunkach i niezależnie na jakim boisku rozgrywane jest spotkanie. Katowiczanie po sukcesie pierwszego zespołu i zdobyciu tytułu Wicemistrzów Polski, z pewnością będą chcieli powtórzyć albo nawet poprawić ten wynik w składzie juniorskim. Tym bardziej, że w ostatnich latach młodzi Rebels nie mieli okazji występować w playoffs. Na start dostają rywala z juniorskiego topu i przekonamy się, czy to właśnie sezon 2023 będzie przełomowym rokiem dla Silesia Rebels Katowice. Natomiast Panthers przyzwyczaili nas do pełnego profesjonalizmu i wzorem lat poprzednich możemy spodziewać się kontroli oraz dominacji, która widzieliśmy już w pierwszym meczu w Tychach. Pewna wygrana 36:0, skład zapełniony po brzegi młodymi graczami i cel, jakim jest złoto oraz puchar napędza ten zespół. Wydaje się, że faza playoffs to czysta formalność dla zespołu z Wrocławia, a poważne granie zacznie się dopiero w półfinałach. Pantery jednak muszą być czujne w każdym meczu, a zwłaszcza w pojedynkach z Rebeliantami. W tym matchupie zawsze jest twarda gra i takiego meczu spodziewamy się także tym razem.