Zapowiedź czwartego tygodnia PFLJ

Zdjęcie: Szymon Starnawski / Warsaw Mets

Przed nami półmetek fazy zasadniczej ligi młodzieżowej. Dla zespołów, które przegrały swoje pierwsze mecze jest to ostatni dzwonek, by powalczyć o awans do półfinałów. Przed nami trzy spotkania – w Białymstoku, Wrocławiu i Barcinie.

Lowlanders Białystok vs. Warsaw Eagles
Sobota, 30 września
Boczne boisko Stadionu Miejskiego w Białymstoku, ul. Słoneczna 1, Białystok
Kickoff 13:00

Trzecie miejsce w tabeli to na pewno nie jest szczyt marzeń brązowych medalistów ligi juniorskiej z poprzedniego sezonu. Wysoka porażka z Mets sporo namieszała jeśli chodzi o tabelę grupy północnej, lecz jeśli młode Żubry mają taki sam charakter jak ich starsi koledzy, możemy spodziewać się walki o playoffs do ostatniego meczu. Na seniorski skład Lowlanders każda porażka w sezonie zasadniczym była swoistym “kubłem zimnej wody” i na przestrzeni lat widzieliśmy, że jeśli pojawiały się jakieś przegrane mecze w trakcie sezonu, po nich widzieliśmy zupełnie inny obraz drużyny z Podlasia. W sobotę na własnym boisku zmierzą się z młodymi Eagles, którzy w swoim pierwszym meczu dość pewnie pokonali Angels Toruń. Juniorski skład Orłów jest pełen talentu, a tym wszystkim koordynuje doświadczony skład trenerski z Jakubem Zduniem na czele. Ciekawostką jest fakt, że w poprzednim sezonie młodzi Eagles wygrali w Białymstoku 42:20, a słynna akcja z efektownymi spinami z tego spotkania wylądowała na zagranicznych profilach chociażby ESPN. Juniorskie starcia Lowlanders z Eagles to gwarancja sporej ilości punktów i miejmy nadzieję, że i tym razem kibice zgromadzeni na trybunach zobaczą świetne, ofensywne widowisko.

Panthers Wrocław vs. HAGER Tychy Falcons
Niedziela, 1 października
ul. Strachowskiego 53, Wrocław
Kickoff 12:00

1 października w samo południe we Wrocławiu dojdzie do starcia młodych Panter z HAGER Tychy Falcons. Oba zespoły są po dwóch rozegranych meczach i trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że drużyny te dzieli przepaść. Dla gospodarzy kluczowym spotkaniem będzie bezpośredni mecz z Kraków Kings, który zadecyduje o tym, który z tych zespołów zorganizuje półfinał na własnym obiekcie. Natomiast dla młodych Sokołów każde kolejne starcie to zbieranie doświadczenia i ogrywanie się. Falcons nie zaznali jeszcze uczucia zdobycia jakichkolwiek punktów, Miejmy nadzieję, że tym razem zobaczymy jakieś przyłożenia w wykonaniu zespołu ze Śląska.

Angels Toruń vs. Warsaw Mets
Niedziela, 1 października
ul. Wojciechowskiego 10, Barcin
Kickoff 15:00

Wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski Juniorów początku sezonu 2023 nie mogą zaliczyć do udanych. Pojawiły się dwie porażki – najpierw z Lowlanders (18:30), a później z Eagles (14:30), co uplasowało ich na ten moment na ostatnim miejscu w tabeli grupy północnej. Jeśli młode Anioły chcą myśleć o półfinałach, jest to dla nich ostatni dzwonek, by powalczyć o punkty. W drugim domowym starciu dostają rywala, który w swoim pierwszym spotkaniu zdominował Lowlanders Białystok aż 60:22. Mets z pewnością będą chcieli pójść za ciorem i dopisać kolejne punkty do swojego dorobku. W mediach społecznościowych czerwono-żółtych możemy podglądać przygotowania młodych graczy do kolejnych spotkań i całość wygląda co najmniej imponująco.