Zapowiedź 3. kolejki PFL1

Po tygodniowej przerwie powracamy do ligowego grania. Trzecia kolejka najwyższej klasy rozgrywkowej ułożyła się tak, że każdy mecz będzie miał realny wpływ na kształt tabeli. W końcu poznamy także zespół, który będzie mógł szczycić się mianem samodzielnego lidera.

Warsaw Eagles vs. Warsaw Mets
Sobota, 27 kwietnia
Bemowski Ośrodek Piłki Nożnej, ul. Obrońców Tobruku 11
Kickoff 16:00
Transmisja – LINK

Derby Stolicy zawsze wyzwalają dodatkowe emocje. Nie tylko wśród zawodników i kibiców warszawskich drużyn, ale także całej futbolowej społeczności. Co roku każdy chce dowiedzieć się, który zespół tym razem jest lepszy. Przed sobotnim spotkaniem oba zespoły znajdują się mniej więcej na tym samym poziomie. Nie tylko sportowym, ale także jeśli chodzi o tabelę. Gra toczyć się będzie o panowanie w Warszawie, ale także o wyprzedzenie lokalnego rywala w zestawieniu. Zarówno Eagles jak i Mets mają bilans 1-1, lecz zwycięstwo “bardziej komfortowo” wpadło Orłom, którzy pokonali na wyjeździe Lowlanders Białystok. Mets o swoją wygraną w Kątach musieli walczyć do ostatnich minut. Sobotnie derby to przede wszystkim spotkanie dwóch wybitnych rozgrywających – Jake’a Schimenza i DeAndre Claytona, a także cała plejada wybitnych graczy ofensywnych. Miejmy nadzieję, że doświadczymy fantastycznego widowiska.

Jaguars Kąty Wrocławskie vs. Lowlanders Białystok
Niedziela, 28 kwietnia
Stadion przy ul. Zwycięstwa, Kąty Wrocławskie
Kickoff 14:30
Transmisja – LINK

Niedzielę rozpoczniemy w Kątach Wrocławskich, gdzie dojdzie do starcia zespołów, które jeszcze nie zaznały smaku zwycięstwa w sezonie 2024. Zarówno Jaguars jak i Lowlanders mają 0 punktów, a bye week był dla nich czasem na refleksję i wyeliminowanie dotychczasowych błędów. Przekonamy się, która drużyna lepiej odrobiła pracę domową. Ciężko typować niedzielny mecz, lecz patrząc na dotychczasowe starcia, to Jaguars wydają się faworytami. Dobrze pokazali się na tle Mets i potrafili urwać punkty aktualnym liderom – Kraków Kings. Z kolei fakt, że Lowlanders przegrali już dwa razy nic nie znaczy. Warto cofnąć się do sezonu 2018, kiedy to Żubry również dwa razy ulegali rywalom, by finalnie zdobyć tytuł Mistrza Polski. Białostoczanie znani są z tego, że rozkręcają się z meczu na mecz i ciekawe, czy taki scenariusz zobaczymy także w tym sezonie. Jeśli Żubry przegrają w Kątach, sytuacja zrobi się dla nich nieciekawa.

Kraków Kings vs. Silesia Rebels Katowice
Niedziela, 28 kwietnia
Stadion KS Nadwiślan, ul. Koletek 20
Kickoff 15:30
Transmisja – LINK

To będzie prawdziwy HIT 3. kolejki. W Krakowie spotkają się dwa niepokonane do tej pory zespoły, które powalczą o tytuł samodzielnego lidera Polskiej Futbol Ligi. Obie drużyny grają w tym sezonie bardzo dobrze, obie mają świetnych graczy importowanych oraz zawodników krajowych, w końcu obie marzą o tym, by w sezonie 2024 wznieść ku górze krajowe trofeum. Kto jest faworytem tego starcia? Jeśli ktoś zna odpowiedź na to pytanie, to posiada cenną wiedzę. Teoretycznie, bardziej zbalansowany skład i zrównoważoną grę prezentują Kraków Kings, którzy potrafią zaatakować zarówno w ofensywie (za sprawą Johna Billa), jak i w defensywie (m.in. przy pomocy Vica Tademego). Z kolei Rebelianci to ultraofensywny styl, którego pokaz widzieliśmy podczas starcia z Mets. Jordan Ambrose, Bartosz Woch, Jan Szwej, Robert Szmielak to nazwiska, które w tym sezonie poznaliśmy już bardzo dobrze i z pewnością ci zawodnicy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Gorzej sprawa wygląda z defensywą, ponieważ Rebels stracili już 59 punktów (ponad 2 razy więcej niż Kings). Kto finalnie okaże się lepszy? Tego dowiecie się w niedzielę. Na ten mecz nie trzeba specjalnie zapraszać.