Zakończenie zmagań w grupie wschodniej

[vc_row][vc_column][vc_column_text]W niedzielę 8 września na stadionie Czuwaju w Przemyślu miejscowi Bears zmierzą się z drużyną Hammers Łaziska Górne. Dla obu zespołów będzie to ostatnie starcie w sezonie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00.

Przemyślanie po raz pierwszy w swojej historii wystąpili w rozgrywkach jedenastoosobowych. W drugiej Lidze Futbolu Amerykańskiego rozegrali do tej pory siedem spotkań. Tylko jedno zakończyło się zwycięstwem Niedźwiedzi. Dla przypadkowego kibica może się wydawać, że jest to słaby bilans, jednak trzeba pamiętać, że drużyna z Przemyśla cały czas się rozwija, jest to jej pierwszy sezon w rozgrywkach jedenastoosobowych i mimo tego, w każdym spotkaniu gracze Bears dawali z siebie wszystko. Niekiedy zabrakło szczęścia, a niekiedy rywal był zbyt mocny. W ostatnim meczu niedźwiedzie na pewno będą chcieli dobrze zaprezentować się przed własną publicznością i zwycięstwem zakończyć sezon 2019.

Mieliśmy w swojej grupie dwóch absolutnych faworytów Rebels i Rockets, którzy zdominowali pozostałych rywali. My graliśmy o zupełnie inne cele w swoim debiutanckim sezonie w LFA 2. Wiemy, że pod względem sportowym pozostał pewien niedosyt, dlatego zrobimy wszystko żeby w ostatnim meczu przed własną publicznością sięgnąć po komplet punktów. Runda rewanżowa pokazała, jaki potencjał ma ten zespół. Z dwoma najgroźniejszymi rywalami graliśmy wyrównane spotkania. Na pewno naszym problemem jest utrzymanie odpowiedniej koncentracji, której zabrakło w ostatnim przegranym spotkaniu w Lublinie. Przygotowujemy się do niedzielnego meczu już od dwóch tygodni. Wiemy, że to nasze ostatnie tegoroczne spotkanie i chcemy je wygrać. – Beniamin Iwanicki oraz Artur Machowski, Przemyśl Bears.

Inauguracyjny sezon Młotów w LFA2 można uważać za udany. Jest jeszcze trochę błędów do poprawy, ale mieli swoje momenty, potrafili być groźni, zdobywali punkty i przede wszystkim zostawiali serce na boisku. Widać to było dobitnie w starciu z Silesią Rebels, które już teraz można nazwać najciekawszym meczem rundy zasadniczej LFA2. Do Przemyśla jadą z jasnym celem – wygrać i po raz ostatni w sezonie 2019 uszczęśliwić kibiców. Obie drużyny bojowo podchodzą do tego starcia. Kto wyjdzie z niego zwycięsko? Przekonamy się w niedzielę.

„Na podsumowanie sezonu jeszcze przyjdzie czas. Sezon trwa i przed nami ostatni mecz. A jak stare przysłowie mówi: „nieważne jak zaczynasz, ale jak kończysz”. Ten mecz jest dla nas bardzo ważny i do Przemyśla jedziemy w pełni skoncentrowani. Oczywiście odczuwamy już trudy tego sezonu, ale gramy do końca bez wymówek. Szanujemy każdego rywala bez względu na miejsce w tabeli. Wzmocnienie Bears przyniosło im chyba zamierzony cel – chłopaki poukładali się, grają lepiej. Niemniej jednak i nasza gra poprawiła się od naszego pierwszego spotkania, więc zapowiada się ciekawy pojedynek.” – Sebastian Botor, Hammers Łaziska Górne.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6902″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”https://halftime.pl/typer-lfa2/”][/vc_column][/vc_row]

Leave a comment