Ranking stadionów LFA1

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5738″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”https://ads.lvbetpartners.com/redirect.aspx?pid=5043&bid=3071″][vc_column][/vc_column][vc_column_text]Mówi się, że futbol amerykański jest dyscypliną, która bardzo szybko rozwija się w naszym kraju. Z każdym kolejnym sezonem liczba drużyn występujących w rozgrywkach powiększa się, sztaby trenerskie się szkolą i wprowadzają do swoich drużyn profesjonalne metody treningowe, a sponsorzy chętniej inwestują w ten sport. Dla kibica, który nie za bardzo orientuje się, jak wygląda struktura klubu, ważnym elementem świadczącym o rozwoju jest obiekt na który przychodzi. Dziś przyglądamy się stadionom, na których grają drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej i udowodnimy, że w skali Europy, nie mamy się czego wstydzić.

12. Tychy Falcons

Adres: Edukacji 7, 43-110 Tychy
Miejsca do siedzenia: Mini trybuna przy boisku
Futbolowe bramki: Tak
Zadaszenie: Nie

Boisko położone jest obok nowo wybudowanego Stadionu Miejskiego, który został oddany do użytku w 2015 roku. Koszt budowy obiektu oraz całej infrastruktury wyniósł prawie 129 milionów złotych. Główne boisko jest domem piłkarskiego zespołu GKSu Tychy, a boczne boisko wykorzystują także futboliści amerykańscy. Od niedawna kibice mają do dyspozycji mini trybunę z krzesełkami, dzięki czemu mogą obejrzeć mecz bez konieczności siadania na ziemi lub stania przez całe spotkanie.

11. Lowlanders Białystok

Adres: Słoneczna 1, 15-323 Białystok
Miejsca do siedzenia: Mini trybuna przy boisku
Futbolowe bramki: Tak
Zadaszenie: Nie

Domem aktualnych mistrzów Polski jest boczne boisko Stadionu Miejskiego w Białymstoku, na którym na co dzień grają piłkarze Jagiellonii. Główny obiekt został oddany do użytku w 2014 roku, a jego pojemność to ponad 20 tysięcy widzów. Stadion Miejski gościł już wielkie wydarzenia futbolowe. W roku 2016 zorganizowano tam finał Topligi PLFA, w którym zmierzyli się ze sobą Panthers Wrocław oraz Seahawks Gdynia. Na bocznym boisku kibice mają do dyspozycji trybunę z krzesełkami, a zawodnicy mogą kopać do prawdziwej futbolowej bramki. Urywki boiska można było zobaczyć na filmie promocyjnym, który „Ludzie z nizin” wypuścili w minionym sezonie.

10. WENGLORZ AZS UWM Olsztyn Lakers

Adres: Żytnia 71, 10-822 Olsztyn
Miejsca do siedzenia: Mini trybuna przy boisku
Futbolowe bramki: Tak
Zadaszenie: Nie

„Jeziorowcy” swoje mecze rozgrywają na obiekcie przy Szkole Podstawowej nr 18. Do dyspozycji graczy jest pełnowymiarowe boisko o sztucznej nawierzchni z montowanymi bramkami przy okazji każdego meczu.. Kibice zasiąść mogą na mini trybunie położonej tuż obok pola gry. Jej pojemność to 300 miejsc. Plastikowe krzesełka oraz wysokość trybuny na pewno w jakimś stopniu ułatwią kibicom oglądanie meczu. Jest skromnie, lecz funkcjonalnie.

9. Wilki Łódzkie

Adres: Minerska 19, 94-304 Łódź
Miejsca do siedzenia: Trybuna przy boisku
Futbolowe bramki: Nie
Zadaszenie: Tak

Łódzkie Wilki rozgrywają swoje spotkania na boisku położonym tuż przy Akademii Tenisowej ATAK. Akcja toczy się na pełnowymiarowym polu o sztucznej nawierzchni. Organizatorzy spotkań niestety muszą sobie radzić i malują linie przed meczem oraz przystosowują bramki piłkarskie do futbolowych standardów. Z kolei kibice nie mogą mieć powodów do narzekań. Do użytku mają sporą i dość wysoką trybunę z krzesełkami i zadaszeniem. Obiekt Wilków jest kameralnym i bardzo przyjemnym miejscem do oglądania futbolu.

8. Kraków Kings

Adres: Podchorążych 3, 30-084
Miejsca do siedzenia: Pełnoprawna trybuna
Futbolowe bramki: Nie
Zadaszenie: Tak

„Zamkiem Królów” jest obiekt WKSu Wawel. Stadion mogący pomieścić 5,500 osób, który posiada dwie trybuny z krzesełkami. Główna trybuna ma zadaszenie i jest wyraźnie większa od drugiej, przeciwległej. Obiekt posiada naturalną murawę, wokół której położona jest tartanowa bieżnia. Niestety, klub z Krakowa dzień przed meczem musi malować futbolowe linie i dostosowywać piłkarskie bramki do kopania field goli oraz podwyższeń.

7. Rhinos Wyszków

Adres: Tadeusza Kościuszki 54, 07-200 Wyszków
Miejsca do siedzenia: Mini trybuna przy boisku
Futbolowe bramki: Tak
Zadaszenie: Nie

Boczne boisko stadionu przy ulicy Kościuszki to bardzo kameralne i przyjemne miejsce do oglądania futbolu. Zawodnicy występują na pełnowymiarowym boisku o nawierzchni z trawy syntetycznej i na stałe naniesionymi liniami. Podwyższenia kopane są do profesjonalnych bramek futbolowych, a piłka zatrzymuje się na piłkołapach. Kibice zasiadają na trybunie mogącej pomieścić 521 osób na plastikowych krzesełkach. Dodatkowo przygotowane są 45 miejsca stojące oraz pomieszczenie dla spikera. Z ciekawych dodatków – na bocznym boisku w Wyszkowie jest procesjonalna, cyfrowa tablica wyników.

6. Armia Poznań

Adres: Warmińska 1, 60-622 Poznań
Miejsca do siedzenia: Pełnoprawna trybuna
Futbolowe bramki: Tak
Zadaszenie: Nie

Futbol w Poznaniu od wielu lat można oglądać na stadionie POSiR, który potocznie nazywany jest „Golęcinem” (dlatego, że położony jest w Lasku Golęcińskim przy jeziorze Rusałka). Obiekt do niedawna był domem dla dwóch poznańskich drużyn – Patriotów oraz Kozłów. Odbywały się tam wszystkie mecze tych drużyn na szczeblu seniorskim oraz juniorskim. Futboliści rywalizują na naturalnej murawie z liniami malowanymi przed każdym meczem. Montaż futbolowych bramek również odbywa się przed danym spotkaniem. Trybuny mogą pomieścić 6250 osób na plastikowych krzesełkach. Wokół pola gry biegnie tor żużlowy, na którym ścigają się żużlowcy PSŻ Poznań.

5. Towers Opole

Adres: Sosnowskiego 12, 45-273 Opole
Miejsca do siedzenia: Pełnoprawna trybuna
Futbolowe bramki: Nie
Zadaszenie: Tak

Stadion lekkoatletyczny w Opolu został zbudowany w czerwcu 2009 roku w miejsce stadionu lekkoatletycznego Gwardia. Został on oficjalnie otwarty 12 września 2009 roku podczas inauguracji 4. Opolskiego Festiwalu Skoków. Kibice mogą obejrzeć mecz na krytej trybunie z krzesełkami, mogącej pomieścić 998 osób. Zawodnicy występują na naturalnej murawie. Linie malowane są tuż przed meczem, a futbolowe bramki robione są z bramek piłkarskich.

4. Wataha Zielona Góra

Adres: Botaniczna 66, 65-392 Zielona Góra
Miejsca do siedzenia: Pełnoprawna trybuna
Futbolowe bramki: Tak
Zadaszenie: Tak

Perełka, duma ziemi Lubuskiej, a także bardzo kameralny obiekt. Futbolowy stadion w Zielonej Gorze jest drugim, pełnoprawnym obiektem do uprawiania tej dyscypliny w naszym kraju. Stadion znajduje się na terenie Zespołu Szkół Zawodowych. Posiada sztuczną nawierzchnię z trawy syntetycznej z namalowanymi na stałe futbolowymi liniami. Futbolowe bramki również przymocowane są na stałe. Dla kibiców została przygotowana trybuna z nowoczesnymi, drewnianymi ławkami, mogąca pomieścić około 1000 osób. Tuż za nią znajduje się mały plac, gdzie przed każdym spotkaniem rozstawiają się food-trucki oraz różnego rodzaju punkty z atrakcjami dla kibiców. Stadion położony jest w spokojnej, zalesionej okolicy, dzięki czemu jest to bardzo kameralny i przyjazny obiekt.

https://www.facebook.com/Botaniczna66/photos/pb.886338584818812.-2207520000.1552728016./1387434704709195/?type=3&theater

3. Warsaw Mets

Adres: Konwiktorska 6, 05-077 Warszawa
Miejsca do siedzenia: Pełnoprawna trybuna
Futbolowe bramki: Nie
Zadaszenie: Tak

Nowy klub ze Stolicy występować będzie w sezonie 2019 na stadionie warszawskiej Polonii. Stadion przy Konwiktorskiej posiada 7152 miejsca dla kibiców, które są w pełni zadaszone. Zawodnicy występować będą na naturalnej murawie. Obiekt w swej historii gościł już wiele wybitnych zespołów, a także organizowano tam zgrupowania i treningi piłkarskiej reprezentacji Polski.

2. Seahawks Gdynia

Adres: Kazimierza Górskiego 10, 81-304 Gdynia
Miejsca do siedzenia: Pełnoprawna trybuna
Futbolowe bramki: Bramki Rugby
Zadaszenie: Tak

Narodowy Stadion Rugby, oddany do użytku w lutym 2010 roku wyposażony jest w sztuczną nawierzchnię z trawy syntetycznej z nowoczesnym systemem zraszania, podgrzewania i odwadniania. Oświetlenie 1400 lx. Zaplecze szatniowe i administracyjne. Stadion mieści ponad 3 tysiące miejsc siedzących. Od 2011 obiekt jest użytkowany przez Seahawks. Oprócz syntetycznej trawy, wyposażenie obiektu obejmuje też nowoczesny system zraszania, podgrzewania i odwadniania boiska, oświetlenie 1400 lx. Stadion posiada system identyfikacji widzów (biometria), cyfrowy monitoring HD oraz system kontroli dostępu. Zaplecze szatniowe obejmuje dwie profesjonalne szatnie dla zawodników dorosłych z wanną do krioterapii oraz dwie dla młodzieży. Pomieszczenie rozgrzewkowe wyposażone w podstawowy sprzęt rehabilitacyjno – siłowy. Na terenie dwie sale konferencyjne, w tym jedna z gablotami pełnymi trofeów Obiekt jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

1. Panthers Wrocław

Adres: Ignacego Jana Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław
Miejsca do siedzenia: Pełnoprawne trybuny
Futbolowe bramki: Tak
Zadaszenie: Tak

Wrocławski Stadion Olimpijski to prawdziwa legenda jeśli chodzi o obiekty futbolowe w Polsce. Mecze rozgrywane są na tym obiekcie już od ładnych paru lat. W 2015 roku ruszyła całkowita przebudowa obiektu. Z ziemią zrównano zachodnie trybuny, w których miejscu powstały nowe – bliżej toru żużlowego i boiska oraz z pełnym zadaszeniem. Wschodnia strona została gruntownie odświeżona, a maszty oświetleniowe – niegdyś najwyższe w Polsce – zostały ścięte o ok. połowę wysokości. Wrocławskie Pantery oprócz syntetycznego boiska z namalowanymi liniami oraz futbolowymi bramkami, mają do dyspozycji cała infrastrukturę, w której skład wchodzi siłownia, pomieszczenia do analizy teoretycznej, sala konferencyjna, oraz pomieszczenia dla vipów. Pojemność obiektu po przebudowie to 11 tysięcy miejsc. Stadion był gospodarzem finałów ligowych oraz Igrzysk Sportów Nieolimpijskich – The World Games.

https://www.facebook.com/PanthersWroclaw/photos/a.486101774819625/1657269544369503/?type=3&theater

[/vc_column_text][/vc_row][vc_row][/vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Kamil Ptaszkiewicz”][/vc_column][vc_row][/vc_row]

Leave a comment