Najlepsi futboliści amerykańscy w Polsce powalczą o tytuł Mistrza Polski w Warszawie

W sobotę, 8 lipca na stadionie warszawskiej Polonii dwie najlepsze drużyny tegorocznego sezonu Lowlanders Białystok oraz Silesia Rebels Katowice zmierzą się w Polish Bowl XVIII, czyli finale najwyższej klasy rozgrywek futbolu amerykańskiego w Polsce. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji dla całych rodzin, a start meczu zaplanowano na godzinę 16:30.

Najważniejszy mecz futbolu amerykańskiego w Polsce powraca po 10 latach do Warszawy. Ostatni raz najlepsze futbolowe zespoły w kraju miały okazję rywalizować w Stolicy w sezonie 2013. Wówczas finał odbył się na Stadionie Narodowym i zgromadził na trybunach blisko 25 tysięcy osób. Po dziesięciu sezonach ponownie będziemy mieli okazję oglądać walkę o tytuł Mistrza Polski w Stolicy, jednak tym razem areną zmagań będzie obiekt przy ul. Konwiktorskiej 6, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa zespół Warsaw Mets.

Drużyny przeszły długą drogę, by powalczyć o najcenniejsze trofeum w kraju. Tegoroczny sezon został podzielony na osiem kolejek rundy zasadniczej, a kibice do ostatniego weekendu nie wiedzieli, które zespoły finalnie zameldują się w półfinałach. Po dramatycznej końcówce o miejsce w finale walczyli: Lowlanders Białystok, Jaguars Kąty Wrcławskie, Silesia Rebels Katowice i Warsaw Mets.

W pierwszym półfinale zmierzyli się ze sobą Lowlanders Białystok i Jaguars Kąty Wrocławskie. Gospodarze spotkania, aktualni Mistrzowie Polski z Białegostoku nie dali żadnych szans beniaminkowi Polskiej Futbol Ligi, który pierwszy raz w swojej historii występował w fazie playoffs. Żubry wygrały 42:7.

Drugi półfinał dostarczył dużo więcej emocji. W Katowicach zmierzyli się ze sobą Silesia Rebels Katowice i Warsaw Mets. Początkowo wydawało się, że to goście z Warszawy wyjadą ze Stolicy Śląska z korzystnym wynikiem, jednak po szalonej pogoni i ultraofensywnym meczu, Katowiczanie zwyciężyli 55:53.

Dla Lowlanders będzie to piąty finał w historii. Białostoczanie będą walczyć o trzecie Mistrzostwo Polski. Z kolei Silesia Rebels Katowice pierwszy raz będą występować w finale. W przeszłości zespół ze Stolicy Śląska dwa razy miał okazję walczyć o Mistrzostwo, jednak wówczas drużyna nosiła nazwę Silesia Miners (sezony 2007 i 2009).

Wydarzenie poprzedzi piknik, który rozpocznie się o godzinie 15.00 przed stadionem. Nie zabraknie food trucków, atrakcji dla najmłodszych, sklepików z gadżetami czy zawodników, z którymi będzie można porozmawiać i dowiedzieć się czegoś więcej o futbolu amerykańskim.

Informacje o finale oraz link do zakupu biletów dostępne są na stronie www.polishbowl.com
Link do transmisji na żywo: https://youtube.com/live/mr7JU51XdZw?feature=share